Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca boleča noga

boleča noga

Spoštovani.

Eno vprašanje bi imela za vas, upam da mi boste čimprej odgovorili.

Kako lahko kar na lepem začne boleti noge, brez da bi se kaj poškodoval? Mama je stara 78 let, drugače zdrava, aktivna. Sedaj že tri dni jamra, da jo boli desna noga od kolena navzgor. Otekline ni zasledila, rdečine nobene. Ima krčne žile že od nekdaj. Pa smo ji rekli naj gre k zdravniku, ona pa vztraja, da je to revma. Je res lahko revma, oziroma kaj bi to lahko bilo?

Hvala.

Pozdravljeni
Tale ‘revma’ je bolj domač izraz za bolečine po sklepih in ni prava rebma. Težko je povedati na daleč, kaj jo boli. Vnetje, sevanje bolečine iz kolka ali križa…a če ne bo minilo in bo želela vedeti vzrok, bo morala k zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Vas lahko samo vprašam kakšna izgleda noga, če se slučajno dela kakšen strdek?Aspirin lahko kaj pomaga, če ga vzame?

Kakšen strdek in kje?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
nekoč sem vam že pisal v zvezi s težavami leve noge, v smislu rahlih in topih bolečin v predelu mečne mišice.
Stanje napreduje v negativnem smislu, vena se po športni aktivnosti nabrekne, čutim ostre bolečine podobne kljuvanju, občutek imam težke noge.
Ker se je vena lepo videla in ni “klasična ravna”, ampak “nenormalna”, me zanima, ali znate tako na daljavo oceniti ali gre za trombozirano žilo ali krčno žilo ?

starost : 25 let
naročen sem h kardiologu čez 2 meseca

http://shrani.si/f/F/13s/2Rtc6ZyS/16022012960.jpg

hvala

Trombozirana podkožna vena je trda, netrombozirana pa ni. Za vene na nogah pa kardiolog ne bo pravi naslov.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kakšna izgleda noga, če je zamašena kakšna žila in se dela strdek? Naj vam povem, da smo jo peljali v dežurno. Dobila je injekcijo, pa ne razume zakaj. Dobila naj bi jo še danes in v ponedeljek. Noga ja boli ko stopi nanjo, ko sedi je vredu. Konkretno kaj je narobe z nogo ni rekla. Zdravnica je rekla, da skolkom ni nič narobe. V kakšnih primerih se daje injekcije?

Pozdravljeni
Odvisno od tega, katero zdravilo je prejela v injekciji. Uganiti tega enostavno ni mogoce. Vseeno me preseneca, da jo ni zanimalo, kaj in zakaj ji nekaj zabadajo v telo, ce tega res ni vorasala pred tem (ce ji tega res niso razlozili). Pri zamasenih zilah so znaki odvisni od tega, kaj naj bi bilo zamaseno…ce mislite globoko vensko trombozo, je ljudem ponavadi se najbolj opazno enostransko zatekanje noge (ce gre za nogo)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let in me že 3 dni boli leva noga. Ne sklepi ali mišice. Boli me proti notranji strani stegna, tudi na dotik, potem spet na spodnjem delu noge in pa proti gležnju. Noga ni ne rdeča, ne zatečena. Sedaj se mi je to zgodilo tretjič in vedno takrat, kadar se nekaj dni ne gibam dovolj.
Tak hecen občutek, kot da bi me napihalo…

Ali bi bilo potrebno stopiti do zdravnika? Čakati, da mine? Strah me je kakega strdka 🙁

Hvala in lep pozdrav!

Zadnje čase so se nekam razširili straovi pred nekakšnimi “strdki”. V vašem vprašanju ni prav nobenega uporabnega podatka, ki bi bl prav sumljiv za kakršne koli strdke (edini podatek je, da vas pač tam boli) Če vas skrvi, seveda obiščite svojega zdravnika
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close