Najdi forum

Shujšajmo skupaj ( do poletja )

“Začetek januarja. Ena, dva … tu je maj in skoraj je že tu junij, prvi ‘morski’ mesec. In nato čas, ki bo spravljal v slabo voljo tiste, ki so ponovno dopustili, da se jim pred očmi vrti ponavljajoča se zgodba, ali morda celo nočna mora – samo oni, njihove kopalke in množica ljudi na plaži. Pa vendar, časa do takrat je ravno prav”
http://www.planet-lepote.com/rekreacija_in_hujsanje/hujsanje/vitke_do_poletja)

Za vse tiste, ki se novoletne zaobljube še niste začeli držati in za vse tiste, ki se jo pridno držite a vam zmanjkuje volje, za vse tiste, ki želite deliti pozitivne in negativne občutke ob hujšanju in za vse tiste, ki ste naveličani samih sebe in hočete narediti nov korak tako kot jaz, vabim, da se mi pridružite na moji/naši poti hujšanja.

Citat, ki sem si ga izbrala iz članka o hujšanju je moja ponavljajoča zgodba vsako poletje.
Vsako leto sem si tudi jaz zadala zaobljubo, da bom do poletja shujšala..pa mi na žalost še ni uspelo. Tolikokrat kot se mi je ponovila ta “nočna mora” na plaži sem zdaj naveličana sama sebe, jezna sem nase in razočarana, da nezdravi hrani dopuščam, da mi vsako leto prinese razočaranje na obraz ko vidim na koledarju šesti mesec.

Moj cilj je vsak teden izgubit 1 kg in tako do 23.junija izgubit 20 kg. ITM imam 27.5

Vesela bi bila vseh komentarjev o hujšanju ( kako vam uspeva hujšanje, koliko se gibljete, recepti, motivacija,…)

Lp,

laara

Tudi jaz sem se odločila od ponedeljka začati s hujšanjem, zgubiti morem 15kg. začela sem s večernimi teki, čeprav zdaj ko je sneg bom bol uporabljala hišno kolo… Delala bom pa tudi dosti raztezni vaj, ker želim narediti špago. :)… Nič več sladkih stvari in večer pa bo uspelo..

Ekola mene zraven.Na dieti sem od 3.1.2012.Startala sem z 99,5kg,v enem mesecu sem izgubila 9kg.Hujšam po metodi ločevalne diete.Gibanje-urca hoje dnevno.
Počutim se odlično,z zdravjem nimam problemov.Moj cilj je še 15 do 20 kg,časovno-neopredeljeno.
Če bo šlo lepo naprej,bom pa tudi jaz do poletja malo bolj šlang 😉

hehehe..svetlana1708 tut js sm se odločla za dieto od ponedeljka naprej…moj cilj paj tut zgubit ene 15 kg mogoče več če mi rata do junija tam.:D
zanima pa me če bo moj način hujšanja delovau: 30-45 min na dan na orbitreku
pravilna prehrana + trebušnjaki.

Sicer meni skoraj ni treba več kot 15kg, ni pa slabo če bi do 20 :D… Po mojem mnenju je dobro stopnjevat najprej manj minut potem pa vedno več časa… Sicer sem pa brala na nekem forumo mogoče celo tem, da s trebušnjaki ne hujšamo vendar samo preoblikujemo telo, torej veljajo bolj za tiste “bres odvečnih maščob”… Tak, da mislim, da prvo čim več teka in orbitreka. 🙂

Tudi js se vam pridružim 🙂 do zdaj sem zgubila 12 kg (štartala sem z 73kg, zdej sem na 61kg)… pravzaprav je bilo zadnje tri ali štiri mesece bolj vzdrževanje kot kaj drugega (malo gor, malo dol) … zdaj pa gre zares. Do poletja bi rada zgubila še kakšnih 5 kg. Glede na to, da sem hrano ža kar fejst omejila, z gibanjem pa čez zimo dodobra popustila, je moj načrt predvsem več gibanja (treba bo začet spet s tekom) … upam da nam vse uspe ((:

Limeta smem vprašat koliko si visoka? sicer pa lep napredek si mela kakšno posebno tehniko kr 12kg ni kr tak ? :))

Tudi moj cilj je -15 do -20kg, realno bom zadovoljna že, če mi do poletja uspe prit do -10, potem pa počasi naprej.
Zdrava prehrana (ko začnem hujšat, čudežno postanem nenaravno lačna), predvsem pa vsak dan eno uro gibanja (tek, orbitrek, kolo, kolebnica…)

Januar me je povozil, tako da imam tudi v planu danes štartat. Še kako brco v r…, pa bom :))))

No pa se vam še jaz pridružim. Moj cilj je izgubiti 10 kg, visoka sem 171, težka 69 kg. Odrekla se bom sladkarijam , ki so moja glavna pregreha. Pa tudi hranjenje po 18 uri bo treba ukiniti. Gibanje ni problem , saj se ukvarjam s tekom in redno tečem. Se beremo, vsem želim čim več izgubljenih kg in obilo dobre volje.

Pozdravljena dekleta,

Tudi jaz bi sem vam pridružila. Sama bi rada izgubila vsaj 10 kg. Imam 80 kg, visoka pa sem 170 cm in stara 44 let. Limeta kako je tebi uspelo zmanjšati težo, res si bila pridna.
Saja sem že začela obiskovati fitness 3x tedensko. Sedaj je ptrebno še več reda pri prehrani. me kar nekaj zamoti/zmoti in iztopim iz vlakca ki mu je ime (zdrava, uravnotežena prehrana 5x na dan) Kruh, …
Kako se omejiti pri prehrani: ko začnem jesti bi kar jedla, sem še bolj lačna kot prej….Ima katera podobno izkušnjo.

Lep pozdravček, Tilka

Pridružila bi se vam. Vsaj 10 kil bi bilo super. Stara enako kot tilka in predvsem že dolgo pravim jutri, jutri. Kile pa gor. Zdaj pa zares.

Pozdravček

Tilka si poskusila zamenjti kruh za takega, ki ti ni prav všeč, npr polnozrnatega, rženega,… s takim kruhim se bolj nasitiš in vsaj jaz, ne posegam kar naprej po še enem in še enem koščku.

Uf … tema zame ;-)) k tudi odlašam – odlašam in …. nabiram kile 🙁

no, dons sem sama pri sebi začela s ciljem do poletja skint 10 kg … in bi se vam z veseljem pridružila.
Moji podatki – stara 39 let
Višina (pred leti izmerjena) 170 cm
Teža – 72 kg
Cilj – 60 … ali vsaj 65 kg

Ob tem hujšanju pa moram noro pazit na prebavo – zato ime Donatka – ker …. se mi z zmanjšanim vnosom hrane tako vse zlepi … da … je hudo, hudo.
Ker sem imela pred časom zaradi tega celo zdravstvene težave, razmišljam, če bi si omislila klistir – tako po potrebi.
Po drugi strani pa se bojim, da si ne bi škodila in bi telo začelo delovati (oz. se čistiti) samo na ta način.

Da nam le uspe ;-)))) LP

svetlana1708 visoka sem 165 cm .. tak da je blo 73 kg res preveč :/ … tak kakih 56-58 mislim da bi blo idealno :))
drugače je bil pri meni problem predvsem v sldkarijah, ki sem jih pojedla zelo preveč in pojedla sem prej tut ogromno kruha in krompirja in testenin .. tako da ubistvu vse kar je blo treba je blo omejit vnos sladkarij in kruha… tega praktično ne jem več, ker se mi ga niti ne zlušta … krompir in testenine so občasno še na jedilniku vendar v majhnih količinah. 🙂 pojem pa ogromno mlečnih izdelkov .. mam to srečo da sem lahk deležna domačega jogurta, skute in mleka in brez teh stvari res ne bi mogla… paač sej morda moja prehrana ni glih najbolj zdrava ampak js sem predvsem poskušala poslušat moje telo … kar mi paše to pač jem … pa pojem tut ogromno zelenjave.. pred dvema letoma nisem marala skoraj nobene kuhane zelenjave, zdaj bi pa za zelenjavo ubijala. 🙂 Pa tut velik sadja pojem :)) Pomembno mi je predvsem to, da vem da je zdaj dosti bolj zdravo, kot sem in da mi ni problem .. sej ne rečem, da ne pridejo kakšni dnevi ko mi cuker pade… recimo zadnji vikend je bil totalno zabasan s sladkarijami .. ampak sej te prime, pa te mine 😉 … pa malo so me predvsem v decembru zafrkavali vikendi, ko smo šli vsak vikend vn in koktejli itd. niso glih nedolžni …
GIBANJE!!! tek se je izkazal v lanskem letu kot zelo zelo učinkovit in zdaj takoj ko sneg skopni zopet začnem 🙂

LimeTa ufff midve pa sva si podobni, tudi jaz sem velika 165 le da imam nekje 67-68kg, kile mi ful nihajo… In imam enak problem, samo da jaz se nakikaor ne morem odpovedati sladkarijam in vem, da če to ukinem bom veliko pripomorla sicer sem danes začela in za enkrat mi gre odlično in upam, da mi uspe…, komaj čakam, da bom zvečer malo na orbitreko pa razne vaje s kolebnico bom delala 🙂

vso srečo vsem in da bomo prave manekenke do poletja! :))

poskusi si najti kaksno alternativo … jaz si recimo dostikrat, sploh pozimi, ko me primejo sladkarije, skuham kak fajn zeliscni caj z medom in limono … al pa pojes pest oresckov al pa suho sadje … ceprav tut tega ni fajn prevec grickat 😉 kakorkoli ze … sladkarije bos vsekakor morala omejiti, ni pa se jim treba cisto odpovedati… sploh na zacetku.

Ja sej vem, da bom morala… Sicer je za mano en dan in sem ga solidno preživela, brez sladkarij, tak da če sem zmogla danes bom zmogla dlje časa :)… Drugače pa čajev ne maram niti s sladkorem kaj šele s medem ali limono… hehe, ali ve katera ali je res dober zeleni čaj za izgorevanje maščob, ker meni je ta tudi najboljši in ga kr pijem 😛

Zdravo punce! Ja tukaj smo nekje, jaz bi tudi rada za 10 kg shujšala. 165cm in 71 kg. Moj problem so sladkarije in požrešnost. Pojedla bi vse kaj vidim in seveda v prevelikih količinah. V hrani iščem nadomestek za cigarete, Kaditi sem nehala pred 5 leti, pa še zdaj ne najdem nadomestila, ko sem v stresu je najslabše. Kaj mi pripročate?

Zdravo 🙂

Ko se mi zlušta nekaj sladkega pojem npr. 3 bonbone iz DM-a, ki imajo glukozni sladkor. En bonbon ima 7 kcal, okus imajo po goznih zadežih. Ena vrečka ima 75g, stane mislim da 0.98€,
en bonbon pa ima 3g. Imenujejo se HALSBONBONEN Kinder Hustenbonbons – das gesunde PLUS. So na poličkah zraven lizik. ZEEEELOOOOOO SOOOO DOBRIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!! 🙂

Tudi tiste lizike so super za hitro potešitev lakote in želje po sladkem. Ena lizika ima tudi 7kcal v vrečki pa je okrog 15 lizik.

So pa ti bonbončki tudi zelo fajn, ker jih moraš dolgo lizat in se s tem zamotiš, nekaj maš v ustih, in malo prelisičiš lakoto.

Zelo priporočam 🙂

Drage moje,

toliko kot pojemo toliko gibanja in seveda dovolj nesladkane tekočine.

Predlagam, da zjutraj začnete vsak dan z ovsenimi kosmiči, npr, da si zmiksate: pomaranča, limona, kakšen korenček, obvezno dodajte algo klorelo ali spirulino, banano… skupaj z vodo ali kokosovo vodo. Alga predvsem stabilizira prebavo v telesu, tale šejk vas nahrani do kosila, ki naj bo vedno v zmernih količinah, dalje malica kakšno sadje, kruhek, večerja pa naj bo s kakšno proseno kašo, kus kus in dodajte zraven dušeno zelenjavco, ribico ali pa meso po vaši izbiri, seveda spet v zmernih količinah.
Sladkarije imamo pa radi zato, ker nam tisti trenutek naredi manjko sladkorja v telesu, namest sladkarij pojejte kakšno suho sadje; goji jagode, acai jagode, če je pa že močna nuja pa posezite po pravi čokoladi, saj vemo pms naredi svoje 😉

Če ste na začetku športnih podvigov, vam predlagam hojo, za hujšanje je pomembno , da imate enakomerni pulz med športom kajti tako se najbolj maščoba kuri :). Predlagam vam tudi ko osvojite tole pohajkovanje po gozdovih, parkih, mestih, da se najdete tudi pri kakšni vadbi , ki vam bo začela učvrščevati mišični tonus, le tako si boste lepo oblikovali vaše telo. Za hitro obnovo vaših mišic nam predlagam napravo Power plate za katero porabite le 30 min vadbe, učinkovita pa je tako kot bi bili 2h na fitnesu, kajti vibracijska vadba nam omogoča, da mišica ob vadbi dela 90%, običajno pa nam ob vadbi deluje 40-45%.

Upam, da sem vam kaj pomagala z mojim nasvetom, pa še enkrat hujšajte zdravo in počasi, ne pretiravajte z dietami, gibanje, tekočina in zmerna prehrana, to je to!! LP

LP

New Report

Close