Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Nezgodno naložbeno zavarovanje

Nezgodno naložbeno zavarovanje

Zanima me ali ima kdo tako zavarovanje, koliko plačuje na mesec, za koliko let?
Ali ste zavarovani posamezno, cela družina…?

No če mi lahko kdo kaj v zvezi s tem svetuje.

Hvala in lp

Imam, pa mi je žal. Plačujem 100 eur, 25 let. Od tega nimam nič, vedno bolj dvomim, da bom kdaj sploh imel. Če me danes kdo vpraša za sklenitev zavarovanja, mu polomim noge.

Najbrž misliš naložbeno življenjsko zavarovanje, v katerega je vključeno tudi nezgodno zavarovanje.

Ne glede na to, kaj imajo sklenjeno drugi, je treba pomislit, kaj vi potrebujete in kaj želite od zavarovanja ter potem to zavarovati, če sploh. Ali želite varčevati, potem izberite drug produkt, saj je zavarovanje v prvi vrsti namenjeno temu. Če želite varnost v primeru smrti, varnost zaradi kredita, v primeru invalidnosti ipd, je na voljo tudi klasično življenjsko zavarovanje. Včasih se bolj splača kombinacija tega in nekega varčevanja kot naložbeno življenjsko zavarovanje.

Ponudbe je mnogo, trženje je pa preveč agresivno. Je pa tudi nekaj informativnih izračunov na spletu, pomagajte si z njimi. In še enkrat – kaj vi želite.

Življenjsko zavarovanje, pa oseba trdi “od tega nimam nič” … valjda da ne !!!
Imeli pa bodo svojci, če umreš, zato pa je življenjsko zavarovanje.

Jaz si tudi želim, da ne bom imel nič od tega (pa moji svojci tudi ne).

Najbrž fda govori o naložbenem življenjskem zavarovanju, ki je kombinacija zavarovanja in varčevanja. In marsikdo od varčevalnega dela nima nič.

In tukaj je velik problem, ker so ljudje množično z obljubami o visokih donosih sklepali ta naložbena življenjska zavarovanja predvsem z namenom varčevanja, pa se je zaradi visoke premije zavarovanja kot tudi zadnjih razmer na kapitalskih trgih zadeva malo izjalovila. Treba je pa upoštevati še stroške zavarovalnice, ki te produkte naredijo dražje od ostalih.

Jaz sem že pisal o tem.

Sklenjeno imam naložbeno, nezgodno in življensko zav. (pa ne pri Triglav-u :)). Predvsem, če se nama (z bivšo) kaj zgodi. Najin sin je in bo preskrbljen.

Temule fda je zanimivo … kar prav odgovoril, se v celoti strinjam z njim.

Komur se gre danes, da čez noč obogati, naj gre v Avstralijo kopat opale. Pa še tisto ne bo čez noč. Lahko pa se mu zgodi, da ga tam noč tudi vzame.

Ja pa saj, jaz želim: nezgodno, življenjsko in naložbeno (zavarovanje + varčevanje).

Hvala bogu, da mi nebi bilo treba koristiti kakšnega nezgodnega zavarovanja, bi bilo pa fajn, če se meni kaj zgodi, da ima moj otrok kakško “korist” od tega + po nekaj letih varčevanja je fino, če kaj našparaš: npr.: če ti pokojnina ni dovolj, da ravno nisi lačen in bos.

Moj mož ima zavarovalno polico: kredit, življenjsko, s tem tudi varčevanje.

Imela bi tudi jaz nekaj, pa se še odločam kaj, zato sprašujem mende.

In zato ti odgovarjam, da dobro poglej ponudbe in preračunaj. Včasih je klasično življenjsko zavarovanje + posebej varčevalni produkt (neodvisno od zavarovanja!) ceneje oziroma ugodneje od naložbenega življenjskega zavarovanja.

Tukaj imaš nekaj, mislim da je samo za naložbeno življenjsko zavarovanje in ne vem, če pokriva vse zavarovalnice, je pa dober začetek:
http://www.denarnisupermarket.com/zavarovanja_primerjaj
http://www.denarnisupermarket.com/zivljenjska_zavarovanja

Se mi pa zdi, da mi je nekdo enkrat rekel, da ima Triglav dobro ponudbo, sploh za invalidnost. In je dobro preštudiral zadeve.

veckrat sem ze pisal o tem in bom se enkrat. Vi sami se morate odlociti kaksno zavarovanje potrebujete in kaksen znesek lahko temu namenite.

Sam osebno Vam pa priporocam kot tudi vsem ostalim, da sklenete posebej zavarovanje in posebej varcevanje, ker je cenovno najbolj ugodno in glede stroskov najbolj pregledno.
Preverite pri zvezi potrosnikov Slovenije, kjer ravno oni to svetujejo.

Kar se tice nalozbenega ali klasicnega zivljenjskega zavarovanja, Vam toplo priporocam, da izberete ponudbo, ki Vam omogoca dostop do denarja tud med zavarovanjem brez kaksnih dodatnih pogojev kot so: izselitev iz republike Slovenije, 100% invalidnost, smrt ozjega druzinskega clana itd… Verjetno boste slabe volje, ce med zavarovanjem in varcevanjem ne boste mogli do svojega denarja, ki ga boste v doloceni situaciji morda hudo potrebovali.

Zal zavarovalnica, ki ste jo navedli in se nekaj drugih vecjih zavarovalnic tega ne omogoca potem je pa slaba volja.

New Report

Close