Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nevralgija trigeminus

nevralgija trigeminus

Pozdravljeni,

imam vnetje trigeminusa, ki me je vse do sedaj vedno bolel v predelu ustnic in za očesom. Sedaj pa se mi pojavlja trgajoča bolečina za/nad ušesom, na isti strani glave, kot me je prej bolel živec. Je to tudi trigeminus ali je kaj drugega? Ne gre za tipičen glavobol, ker me prav trga.

Hvala za odgovor. Lep pozdrav,

Pozdravljeni!
Nevralgija trigeminusa se lahko pojavlja na vseh tistih predelih, ki jih oživčuje omenjeni živec (ki ima tri veje) in možno, da je to vzrok tudi pri vas. Na linku so označena področja na obrazu, ki jih oživčujejo posamezne veje tega živca, za lažjo predstavo.
http://www.uke.de/kliniken/neurologie/index_31282.php

Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor, vendar glede na sliko predel nad ušesom ni oživčen s tem živcem. je možno, da se bolečina le prenaša?

hvala za odgovor. lp,

Meti, vem da je hudo. Sam sem imel okcipitalno nevralgijo in je bila pekel. Analgetiki niso pomagali. Vprašaj zdravnika za Neurontin ali pa Cymbalto. Jst sem poskuso Cymbalto, ki antidepresiv, ki deluje tudi proti bolečini. Po mesecu dni jemanja, so bolečine izginile 🙂 poskusi!

Pozdravljeni,

zanima me kaj bi se v najslabšem primeru zgodilo če bi si v trigeminus sam vbrizgal lekarniški alkohol? Lyrica ni učinkovita.

lp

Pozdravljeni!
Niti pod razno se mi ne sanja, zakaj bi to želeli storiti… Terapija bolečine je vseeno kompleksnejša od tega, da na youtubu najdete filmček ali na wikipediji mesto vboda. Pojma nimam, kaj je najhuje, kar se vam lahko zgodi….odvisno, kaj bi po pomoti nabodli zraven….krvavitve, nekroze tkiva, kamor bi vbrizgavali alkohol, vnetja in vsi zapleti, z malo smole tudi smrtni, ki bi lahko nastali iz tega. Kakorkoli, ne vbrizgujte si nič, ne bi vam niti jaz (in na kraj pameti mi ne pade niti, da bi sam sebi, tudi z enakimi težavami, kot jih imate vi). Lyria ni edino zdravljenje, možnosti je več, če ne gre pri osebnem zdravniku, obstaja ambulanta, ki se ukvarja zgolj z zdravljenjem bolečine.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

dovolj imam tega sranja z nevralgijo. kvaliteta življenja se mi je zelo poslabšala, če lahko životarjenju sploh lahko še rečem življenje. je beda od bede. že par mesecev nimam niti 5 kurćevih minut miru pred bolečino. enostavno ne najdem več energije, da bi karkoli spremenila. bolečina mi bo vzela vse, tudi življenje.

Pozdravljeni!

Spet se javljam. Ker so šle bolečine čez vse meje, sem novembra po epizodi dodatnega izbruha herpesa na dlesni (prvič do sedaj) poleg trganja v glavi odšla k nevrologu, kjer niso ugotovili ničesar. Pač nekaj je, naj se izogibam stresu. Potem je bilo od decembra do sedaj kar mir z bolečinami.Sedaj se mi je pa spet isto ponovilo, trganje v glavi, nato pa čez dva dni izbruh herpesa na dlesni, čez dva dni še na ustnici + trganje in bolečina v vdolbinici za ušesno mečico. Kaj je to tudi trigeminusova motnja? Upam, da bo minilo.

Hvala za odgovor. Meti, (sedaj že 31)

Pozdravljeni!
Glavobol, kot ga opisujete, herpetični izpuščaj bosta iz druge zgodbe kot domnevna nevralgija trigemunusa, herpes je pač okužba z virusom, ki se nato nahaja v živčnem vozliču (ganglijih) in ob ugodnih pogojih ponovno povzroči mehurčkast izpuščaj. Točkovna bolečina ob ušesni mečici ni ravno tipična za nevralgijo trigeminusa, ta je tudi sicer pogostejša pri starejših (čeprav ne izključno pri njih). Pri bolečinah v tem predelu je koristno preveriti, da ne izvirajo iz temporomandibularnega (čeljustnega) sklepa, ki je tam v bližini, možni so seveda tudi drugi vzroki boečin v predelu obraza (in okolice), pogosto povezani tudi s tesnobno problematiko. Skupna lastnost teh je, da so pogosto dolgotrajne in ponavljajoče. Predlagam, da se ponovno obrnete na osebnega zdravnika in se glede na intenziteto, pogostost in karakteristike pogovorite o možnostih zdravljenja ali blaženja bolečin.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Nekje sem brala, da se lahko herpes naseli v trigeminusu. Imam diagnozo nevralgije trigeminusa cca 8 let. Prvi dve leti me je bolelo res grozno, potem se pa človek navadi. Malo za očesom, malo do ustnic…Sedaj pa ta glavobol. Za crknit. Saj ne veš, kam bi šel, ali k zobarju ali k osebnemu zdravniku. Se strinjam z naveličano vsega, tele nevralgije te res poženejo na rob.

lp, Meti

Če že imate diagnozo nevralgija trigeminusa, mi razloga da bi dvomil vanjo in verjamem tudi, da imate primerno terapijo. Običajno nima velikega smisla tavati od zdravnika do zdravnika, saj to ne spremeni stvari. Seveda pa imate lahko glavobole z nevralgijo ali brez in ne gre nujno za povezane stvari (čeprav nevralgija zaradi kroničnih bolečin predstavlja stres in vpliva na osebnost). Pravi naslov pa je vedno najprej osebni zdravnik.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close