Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca srčni napad??

srčni napad??

Pozdravljeni!

Stara sem 27 let, visoka 168cm in težka 57kg, sem nekadilka, ne pijem kave, in nikoli nisem bila kaj posebej fizično aktivna, sem mnenja da sem v slabi fizični kondiciji, pred letom dni so mi ugotovili tudi astmo.

Dober mesec že imam težave z bolečinami v prsih, ki so se razširile v levo roko in hrbet. EKG izpred mesca dni ni pokazal nobenih posebnost, res pa je da v trenutku, ko je bil izveden, bolečin ni bilo čutiti. Čakam še na pregled pri internistu in psihiatru, v primeru, da bi bile težave psihičnega izvora. Bolečina se večinoma kaže kot topa včasih pekoča na sredini prsnega koša, včasih tudi zbadanje na levi strani, nadaljuje se pod pazduho in v levo roko, najbolj pogosto v zgornjem delu roke, vendar se zna naseliti tudi v spodnji del in v dlan, občasno se v roki pojavlja tudi občutek otopelosti. Bolečina v prsih zna trajati tudi čez cel dan ali pa samo nekaj minut. Bolečine niso odvisne od napora, pojavljajo se tudi med počitkom, znajo se tudi potuhniti za kakšen dan.

Včeraj so bile zopet kar močno prisotne že od jutra, popoldan se mi je pojavila še rahla zmedenost, pritisk mi je začel poskakovati med 123/81 do 145/110 (ponavadi ga imam med 100/60 in 120/80) utripa srca se žal ne spomnim, to je trajalo dlje časa, občutek sem imela, da bom umrla, skoraj sem že vsa panična oddrvela na urgenco, nato sem se odločila, da se najprej poskusim malo pomiriti. V glavi so mi norele misli ali gre za srčni napad ali morda doživljam le napad panike (poznano mi je, da so simptomi zelo podobni), ker se je stanje začelo umirjat sem se odločila kljub strahu ostati doma.

Pred spanjem sem pojedla eno baldrimed tableto in noč prespala zelo mirno, vendar pa sem se zjutraj prebudila grozno napeta in ta občutek čez dan nikakor ne pojenja, kljub temu, da sem zjutraj in popoldan vzela še po eno tableto baldrimeda (vem da so to blaga pomirjevala in nekega ekstra učinka ni za pričakovati). Napetost čutim po celem telesu od nog, rok, želodca in v glavi, nikakor se ne morem sprostiti, tudi če se skušam s čim zamotiti. Na splošno se danes sama sebi zdim zelo čudna, malo odsotna, na trenutke zmedena, nekako ne znam popolnoma opisati počutja, zelo sem utrujena. Malo prej sem zopet začela čutiti bolečino na sredini prsnega koša, bojim se, da se ne bi ponovil včerajšnji dogodek.

Zanima me ali je možno, da sem včeraj na nek način doživela rahel srčni napad?

Do svoje osebne zdravnice ne morem pred petkom ali menite, da bi morala zdravnika obiskati prej?

Pozdravljeni!
Nič kaj posebno sumljivo se mi ne zdi za “srčni napad”, zelo sumljivo pa za tesnobnost in napade panike, lahko zraven tudi kakšna kostno mišična bolečina v prsnem košu…zato pričakujem več od psihiatra kot od internista.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close