Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zamrznjencki in ucinki inekcij progesteron

zamrznjencki in ucinki inekcij progesteron

pozdravljene,

po dolgem casu se zopet ooglasam. 06.11.2011 sem imela transfer dveh zamrznjenckov tretji dan. prvic sem sla po zamrznjencke.
seveda tisto pa kar me muci je to, da si dajem vsak vecer 1/4 progesterona. progesteron si dajem z inekcijami nad zadnjico.
danes sem sesti dan i sele danes sem malo zacutila bolecine v spodnjem delu trebuha kot mali krci ki ne trajajo dolgo. obcutki so taki kot da bom dobila menst.
po vstavitvi zamrznjenckov sem dobila v trebuh se neko zdravilo , katero sem si od tega zdravila morala dati se preostalega tretji dan. vprasala sem zdravnico kaj je to pa mi je odgovorila da je za to, da bi se zarodek lazje vgnezdil v maternico. prvic sem to dobila in prvic sem dobila progesteron ki si ga spikam vsako noc ob istem casu.
povejte mi kake so iskusnje po vstavitvi zamrznjenckov z prsmi, ker me od prvega dne bolijo samo malo ob straneh kod pred menst. in niso trde ter bolijo le malo na dotik.

prosim odgovorite mi kaksni so bili vasi obcutki.

lep pozdrav

denci

Denci, brez zamere, kam pa ti hodiš v postopek? Prva si, ki piše, da si daje progesteronske injekcije.

E391,v svici sem. imela sem se deset zamrznjenckov stiri so odmrznili in dva sta prezivela, sest pa jih je se ostalo.
ja dajem si inekcije progesteron, ker so mi tu v svici rekli da je to nekaj mocnejse od utrogestana. tudi jaz ne vem zakaj gre, toda res pa je da si dajem inekcije progesterone v misico nad ritjo. tako so mi pokazali v bolnisnici in tako si jo dajem vsak vecer. je pa res da je igla kad velika in si jo moram do konca zapicit nato pa mi jo moj istisne.
jaz sem ze od dostih slisala da jim dajejo to in da je res malo mocnejse od utrogestana.

bojim se mali se mi je trebuh napihnil danes in je malo bolec. prsi pa niso kaj preterjeno bolece samo malo ob straneh..

zahvaljujem ti pa se ker si tako hitro pisala ..

lp
denci

denci ma zakaj ne narediš testa? po 5 tednih bo pa že menda prav pokazal

Denci, po moje da boš tole mučenje z injekcijami zdržala. Zdravniki gotovo vedo, kaj delajo. Pri nas je pač bolj običajno, da dobimo progesteron v tabletah, ki si jih ponavadi vstavljamo vaginalno. Glavno, da ti dobiš dovolj progesterona, da ti vzdržuje sluznico v primernem stanju. Glede znakov pri transferju zamrznjenčkov je po moje in po tem, kar sem tu prebrala, enako kot pri transferju svežih zarodkov. Lahko imaš vse polno znakov, pa je ali pa ni uspeha, lahko pa jih nimaš nič, pa potem vseeno je uspeh. Poskušaj se čim manj obremenjevati. Ti želim uspeh v tem postopku.

odsotnost, joj se vam opravicujem 06.12.2011 sem imela transfer. se opravicujem se enkrat.

danes me kar nekaj zebe ze kar sesti dan. prsi sem imela od prvega dne enako bolece in le na dotik. jaz pomojem mislim, da je se prekmalu za neke cudezne znake. kaj mislite vi o tem?

stimulacijo ovulacije so i delali z merionalom, in tudi takrat nisem imela nekih obcutkov napetih prsi po merionalu. na koncu sem vzela stopko in po parih dneh sem imela transfer in vedno sem imela isti znak. ne napete prsi in bolece le na dotik. toliko transferjev sem ze imela da se mi ze ne mili vec razmisljat. jaz mislim, da sem jaz prevec naklonjena razmisljanju ali bo ali ne bo.
pravijo da krvaveti tudi ne mores dokler vzemas progesteron inekcije.
kaj je to res?

lp

denci

Denči, po ET si verjetno dobila stopko, ki lahko vpliva na test, počakaj da od te inekcije mine 10 dni preden delaš test.Kar se pa progesterona tiče;meni ni nikoli zaviral M, nekaterim pa jo, tako da …..čakanje, ni druge.
Jaz znakov po ETZ, razen bolečin kot pred M nisem imela, pa je bil plus……žal se je končalo na sredi nosečnosti

srečno

lp
škratek

skratek2, kako sem srecna da si mi kaj takega napisala. se vceraj sem jokala in govorila mojemu naj ne pricakuje kaj dosti ker imam neke cudne obcutke kot pred hudicem. niti imena tega hudica si ne upam pravilno vec izgovoriti.
skratek po ET sem dobila neko inekcijo v trebuh in po treh dneh sem si morala dati se preostalo od tega zdravila. nisem videla imena tega zdravila, ker so mi ga sestrice samo pripravile in sem si dala prvi dan pri njih v bolnici takoj po vstavitvi zamrznjenckov, tako da ne vem kaj je bilo to. ti si verjetno iskusila to in ves da je stopka. kaj pa pomeni ta stopka?
test gre delat sele 19.12.2011 se pravi v ponedeljek po sluzbi. delali mi bojo krvni test. vam pa sporocim kaj se bo iz tega izpeljalo ven.
skratek2, kaj si ti imela bolece prsi? jaz jih imam ze od ETZ- ja enako bolece in seveda samo ob straneh na dotik drugace pa ne. malo so malenkost znotraj tudi trde na dotik.
ce ne uspe imam se sest zamrznjenckov in bom kar vse pokurila. ce pa spet ne bo nic pa zopet v nove boje dokler ne dobim tisto kar zelim. mogoce sem se malo cudno izrazila, toda sem ena izmed tistih, ki mocno verjame v vecjo silo(boga). lahko pa zase le recem, da se bom pac trudila in borila!
sem, pa ena izmed tistig oseb, ki sem zelo obcutljiva. v moji druzini je noseca se moja sestra, ki je stara 40let in je zanosila. danes pa je se moja sestricna rodila, ki je jaz mislim danes najsrecnejsa zenska. puncko je rodila po enajstih letih mocnega truda.
seveda, najtezje mi pa pada to, da se sprasujem, kaj sem jaz res najmlajsa in zadnja, ki bo kaj takega dozivela, potem pa v jok.

skratek2 oglasi se se kaj in oprosti, ker sem bila predolga. se jutri sem doma potem pa v cetrtek in petek v sluzbo.

lep pozdrav

denci

denci,lep pozdrav.
kot berem,si spet v akciji,pridna.
Vem,da so zdaj psihično težki dnevi(vsaj zame od 7 dne dalje)in sem stalno na wc,zato ti priporočam,pusti simptome in se ne obremenjuj,če le moreš,ker zdaj itak nimaš kaj.Kar je,je.
Če tam pri vas ni premrzlo,pojdi na sprehod .Vem,da je težko,ker sem jaz ista,a se boš bolje počutila,če se ne boš stalno opazovala.

Sem si pa tudi jaz,ko sem bila v postopku v Italiji,vsak večer od ET do M v stegno dajala injekcije.

držim pesti,da ti uspe

Prsa sem imala samo bolj polna, pa še to kak dan ja, kak dan pe ne, ostalo kot da ni nič.
Ti kar vprašaj.
Injekcija v trebuh je HCG injekcija, kar je v bistvu nosečnostni hormon za podporo plodu, je pa to takoimenovana stop injekcija, ki jo vse poznamo.

Če mi bo še kdaj uspelo…ne vem, mislim, da sem končala te zgodbe,pa tudi če še grem imam še dva Z, ampak da bi bila dva ET-ja zapored uspešna….mislim da ne. Sedaj pa je stvar še tako boleča, da ne hvala…..nosečnost je bila lepa, a ni se dobro končalo, žal

lp
škratek

mila71, joj kako sem vesela, da si se oglasila. kaj se dogaja pri tebi? kaj ti tudi cakas na plusek? ja nekaj mesecev sem pauzirala in sem imela se od prej deset zamrznjenckov, zdaj mi jih je ostalo se sest Z. danes sem osmi dan, tako, da bomo videli kako in kaj. jaz bom pokurila se teh sest, mogoce pa tudi ne. sem se z mojim pogovarjala vceraj, ce dobim en mesec v sluzbi neplacano bom vzela to in tam v februarju , marzu greva v Turcijo, to je definitivno samo ni se dolocen mesec. ves, da sem ze prej omenjala Turcijo.
mila71, oglasi se se kaj, sem te res vesela.

lp, denci

skratek2, ti me vspodbujas ze zeli cas in HVALA TI! jaz imam zdaj tudi samo malo bolj polne prsi in kot si rekla enkrat malo bolece ob straneh drugic pa cisto nic. so samo danes malo polne. skratek2, zakaj ne bos sla vec v postopek? poskusi. mogoce ti zdaj uspe. nekje sem zapazila, da imas posvojeno puncko doma. kako lepo. kaj te lahko vprasam? si jo posvojila v sloveniji? kolko pa je stara?
skratek2, poiskusi se enkrat. pravis, da imas se dva Z.
vem, da ti je hudo po nosecnosti katera se je koncala z… upam, res upam, da se odlocis in naredis se en korak naprej. saj bo bos videla. zelim ti vso sreco in upam, da ti z naslednjima 2 Z uspe.

javi se se kaj, ker sem vesela tvojih odgovorov na katere mi odgovoris.

lep pozdrav

denci

Ne vem kako bo z Z, je še vse preboleče, mož je pa itak proti, pravi da imava sedaj pa dovolj in da ni vredno reskirat, da se še meni kaj zgodi.
Ja imava posvojeno hčerko in sva jo posvojila v SLO, stara bo 16 mesecev in je najin sonček in najino veselje, čeprav ni vedno vse sonce in smeh hahaha, saj veš, pa vročine, pa zobki, pa krči, ampak ko se nasmeje, se stisne k meni in me pokliče ma-mi vse pozabiš

lp
škratek
pa ne pozabi javiti plusa, jaz mislim, da bo!!

denci,meni do zdaj še ni uspelo prit do plusa.
Jaz močno upam,da ti bo ratalo,še kak dan,pa boš vedela,vem pa,da so to mučni dnevi za vsako izmed nas,ko čaka test.

škratek,zate pa itak vsakič močno navijam,ker daješ pravo kalvarijo skozi .
lp mila

skratek2, kako lepo si to vse napisala. mislim pa da tudi tokrat pri meni ne bo +. ceprav bi morala misliti pozitivno. danes sem sla prvi dan v sluzbo in ze celi dan kreg in jok. pac danes ni bil moj dan. se hujse pa mi je ko vem, da se ne smem zivcirat ampak vseeno sem se. upam da mi celodnevni jok ne prinese tecko. danes me je ze zvijalo v trebuhu kot pred hudicem. to so verjetno zivcki.
skratek2, prsi imam danes se bolj opuscene in ne napete. hudica bi morala dobiti 17.12.2011 ali pa 18.12.2011, ker jaz vedno dobim isti dan v mesecu. v ponedeljek pa naj bi imela pregled krvi za nosecnost. se enkrat bog daj da sem v drugem stanju toda,… toda nazalost obcutek mojega telesa mi govori drugace.
kot sem ze enkrat omenila, pravijo da naj nebi dobila menst. dokler jemljem injekcije progesteron. prej sem pri transferju vedno vaginalno jemala utrogestan 3x dnevno. in sem ze osmi dan po transferju dobila menst. danes je moj deseti dan po transferju. tako da drzite pesti.
skratek, kot pa sem ze omenila, se ti lahko tolazis s tem, da imas doma prekrasno hcerkico, ki vama z mozem rise nasmehe.

mila71, upam da ga zagledamo vse enkrat. kako mocno je priti do tega plusa, vemo samo dekleta katera to prestajajo in se matrajo.
mila, kaj mi lahko poves, kateri dan si dobila menstr. po progesteronu, ki si si ga dajala v stegno?

hvalezna sem vam punce za odgovore in za vaso podporo.

lep pozdrav

denci

denci,14 dan po ET,se spomnim,da sem tisto jutro šla tu doma vzet kri za hormon in bila sigurna,da je uspelo,ko sem popoldan klicala mojega G in je rekel,da je hormon 0,me je skoraj kap.Nočem te plašit,misli pozitivno,meni vem,da so inekcije zavirale prihod M.

lp mila

Jaz sem bila 100% da bo M, ker me je zelo šraufalo in bolelo, pa je ni bilo!

Mila hvala, tudi jaz te kar spremljam. Po vseh mojih izkušnjah, pa le to: raje bi videla da je minus, kot da se mi je zgodilo v visoki nosečnosti, porod, otrok, jok pa samo moj……po drugi strani, pa sem hvaležna za vsako sekundo nosečnosti, v kateri sem neizmerno uživala in se imela lepo do nebes….polna sem bila energije, smeha, kar žarela sem, nič me ni moglo spravit v slabo voljo….in kljub temu, da mi je zeloooo hudo, da me psiha nažira, nebi dala niti sekunde nazaj, za nič na svetu….

Punce, držim vam pesti!!

škratek

pozdravljene,

nazalost kaj cemo. zivljenje je pac tako. mene je mislim sedmi dan in deveti le melo zvijalo v trbuhu in to le cito rahlo potem pa nic vec vse do zdaj. jaz mislim, da bo pri meni tudi negativno. kaj cem, pac sem taka da rada sporocim svoje misljenje in obcutke.
punce se sploh vec ne bom obremenjevala. ce bo bo, ce pa ne pa grem v nove boje. res, pa je da mi bo mallo tudi hudo, ce se ne prime.

skrate2, imas prav, ko si rekla da bi raje zagledala minus kot pa dozivela to kar si. sem tudi jaz takega misljenja. po drugi strani pa kot si rekla si uzivala v svoji nosecnosti in vsaj obcutila, da si nekaj nosilla v sebi in uzivala.

mila71, jaz mislim, da pri meni tudi zavira progesteron M. pac imam taki ocutek.
ker se spomnim da sem pri pvem postoku jemala manj utrogestana takrat, in sem dobila M 8 dan. drugic, ko pa sem imela transfer mi je dala vecjo dozo utogestana oz. vec tablet na dan in se dobila na stirinajsti dan M.

bom zelo vesela, ce se se kaj oglasita. jaz pa sporocim novico v ponedeljek zvecer, ce pa ne takrat potem pa v torek 20.12.2011

lp denci

nazalost punce tudi tokrat mi se sreca ni nasmehnila. 🙁
po vzemu krvi- NEGATIVNO.

punce korajzno naprej.

lep pozdrav
denci

Sem čakala tvoje sporočilo!

Žali mi je, ampak kar pogumno, saj imaš še celo četico Z, tako da bo zihr enkrat ratalo!!!

lp
škratek

Tudi meni je žal,sem že sinoči čakala, da nam vsaj ti sporočiš lepo novico.
Nimam besed za tolažbo,pozabi malo vse skupaj,drži se.
pozdrav mila

New Report

Close