Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Nega problematične kože

Nega problematične kože

Pozdravljeni,

imam mešano, k aknam nagnjeno kožo in rozaceo (rahla rdečica po obrazu in občasno pojav papul na področju brade ali lic). Trenutno uporabljam Rozex, ki mi je stanje izboljšal. Za dnevno nego pa uporabljam Eucerin kremo Anti-Rose in gel Puryfier za mastno kožo. Sestavinsko mi Eucerinova krema ni všeč, ker vsebuje parabene, gel pa tudi ne, ker vsebuje salicilno kislino, kateri pa bi se morala ravno zaradi rdečice izogibati. Trenutno sem zelo zmedena in ne vem več, katera nega bi bila za mojo kožo še najboljša. Veliko dam na naravno kozmetiko, ki pa pset ne sme vsebovati nekih olj, eteričnih dišav itd. Kaj storiti? Katero dnevno nego mi predlagate?
Zasledila sem zanimivo milo za čiščenje kože:
http://www.jericho.si/izdelki/mila
Sestavine: 80% Palm 20% Palmkernel Oil, dead sea black mud, water, sodium chloride, natural extract, dead sea mineral salts.
Milo je dobro za mojo mastno kožo. Vendar pa bi potrebovala še kakšno kremo proti rdečici, ki pa naj ne bi vsebovala dražečih sestavin… Prosim svetujte mi, ker ne vem več na koga naj se še obrnem. Prijateljica mi je celo svetovala, naj odslej uporabljam še samo naravno milo za čiščenje obraza, ker ji je tako svetoval njen dermatolog. Po enem letu se ji je koža občutno izboljšala. Kaj vi pravite na to?

Lep večer!

Pozdravljeni! Moje ime je Petra Emeršič in sem študentka magistrskega programa zakonskih in družinskih študij Univerze v Ljubljani. Trenutno delam raziskovalno nalogo na temo kožnih bolezni, odnosa do sebe in partnerskega odnosa. Za uspešno opravljeno delo bi potrebovala tudi vašo pomoč. Pred vami so vprašanja, ki se nanašajo na to temo. Izpolnjevanje je povsem prostovoljno, vendar bom zelo hvaležna, če boste vprašalnik izpolnili/a. Izpolnjevanje bo trajalo približno 10 minut. Odgovori so anonimni. Za sodelovanje se Vam že vnaprej zahvaljujem.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGVHdHU0Wld4VnItbjlrYVFqdlQzMlE6MQ

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close