Najdi forum

kontraktura komolca

Skoraj vse življenje me spremlja športna aktivnost, sedaj v času blizu penzije sta mi ostala še tenis in turno smučanje. Delno pri tenisu, še bolj pa pri običajnih gibih(umivanje vratu, umivanje zob), sem opazil težave v komolcu, težko ga skrčim in stegnem. Šele pred mesecem sem opazil, da komolca pravzaprav ne morem stegniti. Pri splošnem zdravniku mi je bila ugotovljena kontraktura komolca, RTG posnetek pa kaže na začetne degenerativne spremembe in sum na nek zastaran zlom komolčne kosti. Imel sem že dvakrat teniški komolec, sicer v blažji obliki, nikoli pa se ne spomnim, da bi imel kako poškodbo, ki bi bila podobna zlomu. Ortoped zahteva magnetno resonanco,da me sploh vzame v obdelavo, splošni zdravnik pa me pošilja na fizioterapijo, češ, da kaj več ne morem storiti za moje stanje. Pri fiziterapevtu me obdelujejo z laserjem in hočejo točkovno vedeti, kje me boli komolec, moje bolečine pa so drugačne, gre za omejenost gibanja, ko jo prekoračim, me boli ves komolec. Tako sem že obupal nad dosedanjimi terapijami, ne bi pa rad stanja komolca še poslabšal. Moje vprašanje je, ali se s fizioterapijo lahko izboljša kontraktura ali vsaj zadrži, ali bi moral storiti še kakšne korake tudi mimo splošnega zdravnika. Zelo pa si želim ohraniti komolec za nadaljno športno aktivnost, četudi bi bila ta omejena. Hvala lepa za odgovor.

Glede na opisano menim, da bo zelo verjetno potrebno artroskopsko operativno zdravljenje. Najverjetneje gre za obrabno dogajanje v komolcu (okvare sklepnega hrustanca).

Tudi sam priporočam slikanje komolca z magnetno resonanco, saj ta poleg kosti pokaže tudi mehka tkiva (ovojnico, sklepni hrustanec). Na osnovi slikanja z magnetno resonanco se je lažje odločiti o najustreznejšem zdravljenju.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za odgovor, ki pa mi poraja nova vprašanja. Glede na dosedanjo obravnavo pri splošnem zdravniku imam zelo malo upanja, da bi prišel po tej poti do artroskopskega operativnega zdravljenja. Splošni zdravniki se pri ortopedskih problemih vse preradi postavijo v vlogo vsevedov in imaš posebno pri zrelejših letih zelo malo razumevanja za podobne težave kot jih imam in do tega, da bi bil človek rad aktiven tudi v starejših letih) Zanimajo me približni stroški takega zdravljenja in ali sploh imate koncesijsko zdravljenje ?

Priporočam pregled (naročanje na spodnji telefonski številki), na katerem se lahko pogovorimo o različnih načinih zdravljenja in o njihovi ceni. Storitve pri nas so samoplačniške.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Končno sem dobil izvid magnetne resonance za komolec, o katerem sem vas za mnenje spraševal v prejšnjih dopisovanjih. Najprej bi prepisal izvid:

Dokaj velik izliv v komolčnem sklepu. Napredovala, izrazita artroza radiohumeralnega sklepa z denudirano sklepno površino, periartikularnim subkortikalnim edemom kostnine, izrazitejšim na strani capituluma humerusa, kjer je 5 mmm velika subkortikalna degenerativna cista.
Suspektne kostne naplastitve humerusa v področju fosae coronoidee in fosae lecranoni ter robni osteofiti ulnohumeralnega sklepa posteroulnarno. Ostale prikazane strukture so v mejah normalnega.

Mnenje:
Dokaj velik izliv
Izrazita napredovala artroza radiohumeralnega sklepa
Suspektne kostne naplastitve humerusa in ulne-natančnejša opredelitev je možna s CT preiskavo
Začetna artroza radioulnarnega sklepa z dokaj velikim robnim osteofitom glavice radiusa

Vse skupaj zveni precej grozeče in se mi seveda porajajo naslednja vprašanja:

Ali je z artroskopsko terapijo možno kaj popraviti stanje ?
Ali je moja športna aktivnost popolnoma končana, kljub temu, da pri tenisu skoraj nimam težav, pri umivanju vratu ali zob pa večje?

Zasledil sem tudi faktor starosti, ki je menda pri artoskopskih posegih bistven(mojih 63 let)
Ali z manjšo aktivnostjo ali neaktivnostjo kaj pripomorem k počasnejšemu slabšanju stanja ?
In končno, ali ta izvid kaže kako možnost, da mi pri vas pomagate?
Malo obširno, a upam, da ne preveč nadležno; tisti, ki malo več migamo, smo včasih res precej zahtevni
Hvala lepa za odgovor že vnaprej !

Ali je z artroskopsko terapijo možno kaj popraviti stanje ? Da, bistveno.

Ali je moja športna aktivnost popolnoma končana, kljub temu, da pri tenisu skoraj nimam težav, pri umivanju vratu ali zob pa večje? Ne, vendar pa bi bilo pametno prilagoditi športne aktivnosti.

Zasledil sem tudi faktor starosti, ki je menda pri artoskopskih posegih bistven(mojih 63 let). Za artroskopski poseg, ki bi bil potreben pri vas, ni starostnih omejitev.

Ali z manjšo aktivnostjo ali neaktivnostjo kaj pripomorem k počasnejšemu slabšanju stanja ? Da.

In končno, ali ta izvid kaže kako možnost, da mi pri vas pomagate? Da, z artroskopsko operacijo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close