Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Motnje pozornosti pri odraslih

Motnje pozornosti pri odraslih

Sem mami 10 letnega fanta, ki ima od prvega dne šole težave z motnjo pozornosti. Pravzaprav gre za mešanico Aspergerjevega sindroma, hiperkativnosti, ADHD skratka gre za kombinacijo, ki povzroča težave v šoli, nekoliko manj pa tudi doma. Hkrati sem začela opažati, da v nekaterih opisih najdem tudi sebe. Strokovnjaki so enotni, da gre v veliki večini za gensko napako, težave, ki jih ima sin pa so v šoli pestile tudi mene. Moji lastni starši so prepričani, da je samo malomaren, saj ima isti karakter kot jaz. Pred 35 leti se s tem ni nihče ukvarjal, velikorat sem dobila kakšno okrog ušes, velikokrat sem bila kaznovana zaradi nereda, ker pa je bil kljub temu učni uspeh zelo dober, sem se na zahtevo staršev vpisala na ekonomsko šolo in kasneje z veliko muke dokončala ekonomski faks. V službi opravljam delo, ki zahteva izredno veliko pozornosti, dobre organiziranosti in natančnosti, posledično imam nenehno težave. Vsak dan znova mi predstavlja muko, saj vedno kje kaj založim, pozabim, skratka normalno delo opravim samo z izrednim naporom. Do sedaj je še nekako šlo, vendar je dela vedno več, jaz pa sem vedno bolj utrujena. Razmišljam od prekvalifikaciji, vendar časi niso rožnati.
Ker najbrž nisem edina ADHD mami se sprašujem kako se z motnjo pozornosti spopadajo ostali odrasli. Slučajno sem zvedela, da Ritalin ponekod jemljejo tudi odrasli, čeprav prakse glede težav pri odraslih v Sloveniji skoraj ni. Ima kdo od vas izkušnje s tem? Kam naj se obrnem, saj je pred mano še kar nekaj delovne dobe, iskreno povedano me je groza, ko pomislim na vse to.

Dober dan ADHDmami,

upam, da boste tole prebrali. Tudi jaz se soočam z enakimi težavami. Imam dva sinova z ADHD, ki se sicer še ne zdravita. Ko sem spoznaval ADHD, sem ugotovil, da imam polno tega tudi jaz. Imam pomanjkanje energije, v službi sem raztresen, ne morem se skoncentriati. Že nekaj časa se zdravim z antidepresivi, vendar to ni to. Res sem že čisto ubupan. Govoril sem z mojim psihiatrom za Ritalin, pa pravi, da nimam nobenih izkušenj in da mi ga tudi ne more predpisati za probat. To lahko predpisujejo samo določeni zdravniki.

Če boste tole prebrali bom vesel, če si bova lahko izmenjala izkušnje.

Lep dan!

Joj… tudi pri nas je točno tako. Ravno danes sem zvečer pred spanjem sinu razlagala, ki je star 10 let, ki ima trenutno težave z učiteljico, ki ji ni mar za posebne potrebe otrok z ADHD, da naj bo ponosen ker je tak kot je, ker jaz natanko vem kako se počuti, ker je podoben meni in moji družini in je zato tako zeloooo poseben in zame najboljši. In me je vprašal kako pa to vse veš? In sem mu odgovorila, ker sem bila tudi jaz nekoč v tem položaju kot ti danes, pa tudi tvoj stric in dedi… SKratka, danes smo vsi bolj ali manj dosegli in presegli pričakovanja oz. cilje. Ne rečem, da ni veliko truda vloženega in da so dnevi depresije in pretiranih izpolnjevanja ciljev, ampak splača se!!! Smo drugačni in smo posebni in smo … the best :))))

New Report

Close