Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? oči-brezplačen pregled

oči-brezplačen pregled

Je sploh kje možen brezplačen pregled vida ali je povsod potrebna napotnica?

Na hitro se mi je zelo poslabšal vid in bi nova očala zelo nujno potrebovala – ne morem čakati pol leta.

Clarus ti brezplačno izmeri dioptrijo. Z napotnico za pregled za očala pa sem bila na vrsti v 10 dneh.

Pa en lep dan želim, Joan

Če imaš napotnico z oznako nujno, verjetno ne bi čakala pol leta?

Je pa v takem primeru fajn, da ti pogledajo še kaj drugega, ne samo dioptrije.

Najlepša hvala!!!
Lep dan ti želim!

Kaj naj mi še pregledajo?

Kaj naj mi še pregledajo?[/quote]

Podrobnejši pregled, pritisk, ozadje … Ne vem, kaj od tega opravijo v optiki.

Trenutno je zakonodaja takšna, da ti enkrat letno zavarovalnica zagotavlja brezplačen OSNOVNI pregled pri oftalmologu, BREZ napotnice. Pokličeš v katerokoli očesno ambulatno s koncesijo in izmerili ti bodo dioptrijo, astigmatizem,… Ne bodo pa pregledali očesnega ozadja in tudi tlaka ne bodo izmerili. Za ta – razširjeni pregled, pa potrebuješ napotnico.

Jaz sem bila na vrtsi takoj, v roku parih dni, v LJ. Sem pa rekla, da nikoli več ne grem brez napotnice, ker očesno ozadje je pa vseeno fajn pogledat.

Velika razlika je, ali greš na ta osnovni pregled na zdravstveno kartico (brez napotnice), ali pa greš na brezplačno merjenje dioptrije, ki ga častijo nekatere optike. Ker če boš imela pregled na zdravstveno kartico, ti bo zdravstvena zavarovalnica tudi subvencionirala nakup očal, če pa ti bo pregled častila optika, pa boš očala morala v celoti plačati sama.

Ko sem se dober mesec dni nazaj naročala pri Krstiču za pregled na zdravstveno kartico (brez napotnice), je bilo za počakati par dni, manj kot en teden.

Ne priporočam optike Irman v Žalcu. Sama storitev pregleda je v redu, potem pa ne dobiš v roke ničesar, ne izvida, ne napotnice. Vse pošljejo samo v njihovo optiko in te s tem prisilijo, da kupiš očala pri njih, oziroma moraš vse storitve opraviti pri njih. Ni nič čudnega da so med največjimi zaslužkarji med optiki v Sloveniji.

New Report

Close