Najdi forum

tardivna diskinezija

Spoštovani!

Zanima me, kaj pomeni in kakšni so znaki tardivne diskenizije. Ali je lahko posledica jemanja Eglonyla, oz. Asentre? V kakšnih primerih je t. d. prehodnega značaja in kdaj gre računati s trajno okvaro?

Sama sem približno tri mesece jemala Eglonyl in nato prešla na jemanje Asentre. Slednjo sem jemala približno štiri mesece in sem z jemanjem naenkrat pred kratkim prenehala. Že nekaj mesecev imam težave s spodnjo čeljustjo. Ta se mi pogosto nehote premakne sama od sebe. Motnja me ovira in moti. Ali je to mogoče tardivna diskinezija? Ali moram mogoče računati s trajno okvaro?

Hvala za vaše odgovore.

Lep pozdrav, špela

Pozdravljeni,

tardivna diskinezija je stranski učinek po jemanju antipsihotikov, ki se razvije pozno v poteku zdravljenja. Bolj občutljive so ženske starejše od 50 let, z dolgotrajnim, več let trajajočim zdravljenjem z antipsihotiki, v visokih odmerkih, z opisom ekstrapiramidnih stranskih učinkov v preteklosti, s sočasnim jemanjem antiholinergikov, poškodbami možganov…

Gre za nehotne zgibke, najpogosteje v predelu glave in vratu. Tardivna: pomeni pozna, lahko je dolgotrajna.

Posvetujte se s svojim zdravnikom, psihiatrom, ki bo znal presoditi zakaj gre.

lp

Pozdravljeni !

Kaj časovno pomeni dolgotrajno jemanje antipsihotikov?

Ali se t. d. pojavi kot posledica jemanja Eglonyla?

Kaj so antiholinergiki?

Hvala. Lep pozdrav , špela

Pozdravljeni,

dolgotrajno pomeni v tem kontekstu leta dolgo. Tudi po Eglonylu v visokih odmerkih. Antiholinergiki so zdravila, ki jih uporabljamo proti stranskim učinkom antipsihotikov – Akineton, včasih Artane.

lp

Pozdravljeni!

Zanima me, kako je v primeru prekinitve jemanja antidepresivov.

V kolikšnem času od prekinitve izzveni učinek jemanja? Kako dolga prekinitev npr. pokaže, da lahko shajaš brez tablet?

Ali je pri ponovnem jemanju potrebno ponovno čakati na učinke vsaj tri tedne? Kako dolga prekinitev pomeni “vse od začetka”?

Hvala.

Lep pozdrav, špela

New Report

Close