Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija vnetje živca v pozni nosečnosti

vnetje živca v pozni nosečnosti

Pozdravljeni!

Noseča sem 33.tednov, pred 14 dnevi sem bila pri dežurnem zobozdravniku zaradi bolečin, ki so mi sicer že zelo znane (zaradi ponavljajočih vnetij in čiščenja kanalov imam mrtve vse sedmice, šestice (ena izdrta ker se ni in ni dalo očistiti kanalov do konca zaradi zavitosti kanalov)). Zob so mi odprli, malo sčistili ter vstavili zdravilo, vato, in zaprli s tisto začasno zalivko. Rečeno mi je bilo, da bom morala priti vsaj še 3x, da se zdravljenje dokonča.

Zanima me, če obstaja kakršnakoli “nevarnost” zaradi tega, ker sem že visoko noseča? Naslednjič sem naročena še pred porodom, potem pa vprašanje kako bo. Koliko časa je zdravilo največ lahko notri oz. koliko najmanj? Nevem ali naj grem kar k dežurnemu in skušam to urediti pred porodom (kar so mi rekl da bi bilo boljše, vendar nihče ne naroča ker so pač takšne čakalne dobe), ali lahko počaka (čeprav nevem kakšno bo stanje po porodu, prvič sem imela dolgo okrevanje – 2 meseca – preden sem lahko dokaj normalno hodila in delovala)?

Hvala za odgovor.

Spoštovana,

no, zaplet z zobom je res prišel ob nepravem času, vendar se glede na vaš opis poteka zdravljenja zdi, da zdravljenje poteka brez zapletov. Koliko obiskov bo potrebno za dokončanje zdravljenja, je odvisno predvsem od zapletenosti zdravljenja, česar pa žal brez RTG slike ne morem oceniti.
Možnost zapleta je odvisna predvsem od tega, ali so bili vsi koreniski kanali (kočnik ima 3 ali še večkrat 4 kanale) temeljito očiščeni bakterij. V primeru, da so bili, je možnost zapleta majhna, potrebno je le zagotoviti obstojnost in tesnost začasne plombe. Zdravilo je lahko v zobu do 6 mesecev, zato lahko zdravljenje dokončate po porodu. Če pa se pokaže možnost obiska zobozdravnika pred porodom, pa bi to zmanjšalo možnost zapleta. Če pa že slučajno pride do zapleta, pa je glede na visoko nosečnost zagotovljena prioritetna obravnava.
Vam in Vašemu malčku pa želim vse najboljše na novi življenjski poti.

New Report

Close