Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srce… srbi ?

Srce… srbi ?

Pozdravljeni,
Star sem 40 let nekadilec, relativno športno aktiven (nekoč bolj), s primerno telesno maso, pritisk ca.115/70, pulz v mirovanju ca. 55….zaradi občasnih predkolapsnih stanj sem naredil nekaj pregledov med drugim UZ srca, MR glave, EEG, EKG in Holter EKG vse BP z izjemo Holter monitoringa, kjer so ugotovljene občasne ventikularne motnje ritma konkretno redke supraventikularne ekstrasistole, kar sicer zaznavam tudi sam bodisi z “trzajem” srca, občasno topega občutka-udarca v levem delu vrata ali z merjenjem pulza na roki kjer zaznavam “odmore” med pulzi in sicer v presledkih od najpogostejšega na ca. deset utripov do tam nekje na 50 ali več utripov.
Naredil sem tudi cikloergometrijo, kjer med obremenitvijo ni bilo težav, ko pa se je srce umirilo na ca 60 udarcev/min so se pojavile že omenjene motnje ritma. Po pregledu so mi priporočili concor 1,25mg 1x dnevno to jemljem vendar še ni sprememb (po 1 tednu) ?
Pišem vam zaradi občutkov, ki se mi pojavljajo po teh pregledih torej v zadnjem času pred dnevi se mi je prvič zgodilo, da sem se zjutraj od ostre bolečine v srcu zbudil, ležal sem na levem boku, ko sem se zbudil in ulegel na hrbet je bolečina izzvenela, prav tako se mi je v zadnjih dneh večkrat zgodilo da me je srce ehm srbelo, torej ne bolelo bil je bolj srbeč občutek-neprijeten vendar ne bi rekel da boleč, kaj bi lahko bilo to?
Okrog teh motenj ritma me še zanima kot lahko zasledim podatke zdravila kot so recimo concor ne podaljšujejo preživetja, kar lahko razumem kot dejstvo, da su tovrstne aritmije popolnoma nenevarne in zgolj neugodne ali pa da so ta zdravila dejansko brez nekega dokazljivega učinka z izjemo kozmetičnega zmanjšujejo št aritmij? (sicer pri meni še ne…)
Lep pozdrav

Mislim, da imate zdravo srce in, da so sedanje težave (neredni utripi) posledica večjjih živčnih obremenitev.
Concor je zelo uspešno delujoče zdravilo: zavira nastop nerednih utripov, blago zniža krvni tlak, blago upočasni srce in ugodno deluje na presnovo v celicah žilnih sten. Pričakujem, da vam bo zelo koristil.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odg. no sam nižjega tlaka ali utripa ne potrebujem-mislim vsaj, vsekakor drži da imam stres ne nazadnje kdo ga nima dan danes.
No na UZ je bila ugotovljeno, da je srce na zgorni meji normale glede na konstitucijo in blago diletirana ascendentalna aorta, dobil sem tudi predlog da naredim angio CT prsne aorte
Mene bolj skrbijo ti občutki izgubljanja zavesti recimo ob vožnji hudo neugodno morda tudi nevarno

PS: v kolikor drži vaša domneva o stresu lahko čez čas, če se zadeva stabilizira peneham z jemanjem cocorja? Nekje sem namreč zasledil, da se v srcu zaradi beta blokatorjev li ti namnožijo in jih je potem več kar pomeni večja možnost aritmij ob prenehanju jemanja ali si to napačno razlagam?

lHvala in lep pozdrav

Pred kratkim ste opravili številne preiskave (pregled pri izbranem zdravniku, EKG, UZ-pregled srca, Holter-monitoring, obremenitveni poizkus, EEG, MR glave), da bi ugotovili vzrok za prekolapsna stanja, ki bi lahko bila usodna pri šofiranju ali podobnih situacijah. Zaradi ugotovljenih prezgodnjih utripov so vam zdravniki priporočili jemanje Concorja. Iz vsebine vaših dveh dopisov ne morem povzeti ali so zdravniki mnenja, da so prekolapsna stanja posledica motenj srčnega ritma in, da bo težav konec, ko ne bo več ekstrasistol. Vse kaže, da so prekolapsna stanja povezana z motnjami srčnega ritma, ne pa posledica obolenja centralnega živčevja. Zelo podpiram zdravljenje s Concorjem vsaj skozi več tednov. Pričakujem, da bo ekstrasistol vedno manj, ali pa, da bodo povsem izginile. V takem primeru smemo pričakovati, da bo izginil tudi občutek prekolapsnih stanj. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za enkrat če bo kakšna sprememba vam pišem

Lep pozdrav

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close