Najdi forum

Pred mesecem dni se mi je med plavanjem zgodilo (na plavanje sem hodil šele nekaj dni), da me je zelo zabolelo v desnem komolcu. Pomislil sem da je to morda krč. Naprej sem odplaval z eno roko. Bolečina je kmalu izginila in funkcionalnost roke je bila normalna, rahla bolečina ob iztegu pa je v tednu dni skoraj izginila.
Čez en teden po tem dogodku sem šel k fizioterapevtu zaradi nekih drugih stvari, pa sem mu omenil še komolec. Rekel je da gre za teniški komolec in je z roko izvedel nekakšen agresiven manever da sem se kar malo ustrašil. Rekel je da je to naredil zato da bo popravil če je šel slučajno komolec po napačni poti ali nekaj takega. Naslednji dan me je roka spet malo bolela in čez nekaj dni je bolecina zopet skoraj izginila. Sedaj se pojavlja da ko roko do konca iztegnem občasno začutim nekaj v komolcu kar pa ni ravno bolečina. Včasih slišim tudi rahlo pokanje.
Tudi ko grem na sprehod in roke bingljajo v ritmu hoje, v desni roki ob iztegih nekaj začutim. Če med hojo nebi bil pozorenn verjetno sploh ne bi opazil.

Pred tem s komolcem nisem imel nikoli kakih težav. Tenisa nisem igral, tudi športal ne, edino pred računalnikom sem veliko sedel.

Je to začetek teniškega komolca ali kako se spopasti s tem? Naj grem nazaj k fizioterapevtu?
Mogoče delam paniko in bo izginilo, sem pa nekje prebral da če je teniški komolec se ga mora čim prej zdravit.

Svetujem vam, da ponovno obiščete fizioterapevta, ki vam je že izvajal terapijo, lahko pa se oglasite tudi v naši ordinaciji. V vsakem primeru je potrebno najti vzrok in ga sanirati.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

-Kaj je fizioterapevt hotel povedati s tem da je s tistim manevrom hotel da če roka ne poteka po pravilni poti, jo bo s tem popravil. Oziroma nekaj v tem smislu je povedal.
Morda lahko še napišete kaj oz. kje bi čutil če roka ne bi ¨tekla po pravi poti¨.

-Zanima me tudi če so vaje za odpravo teniškega komolca, ki je bil povzročen s tenisom, enake vajam za z računalniško miško povzročenim teniškim komolcem, ali so lahko te vaje bolj blage kot za tenisače?
Spodaj na linku je narisano nekaj vaj za teniški komolec tenisačev: http://www.protenis.si/teniski-komolec.html

Hvala za odgovore

Izraz, da roka ne poteka po pravi poti mi ni znan in ne vem, kaj naj bi to pomenilo.
Teniški komolec je relativno splošenizraz za mnoge probleme z bolečinami v roki, ki so lahko različnega izvora, zato niti zdravljenje, niti vaje niso enake.
Potreben je natančen klinični pregled, ugotovitev vzroka in nato ocena možnosti zdravljenja, določene vaje vam v nasprotnem primeru lahko situacijo poslabšajo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close