Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost KT in celulit, tel. teža…

KT in celulit, tel. teža…

Pozdrav!
Zanimajo me stranski učinki jemanja KT- predvsem glede telesne teže in celulita.
Katere tabletke jeste? Res Diane 35 povzročijo celulit (ne samo, da spodbujajo tek!), četudi ne ješ nič več, kot pred začetkom jemanja in ne ?? (tako sem slišala)
Kakšne so vaše izkušnje?
Za to se zanimam predvsem zato, ker bi začela z jemanjem Diane zaradi aknaste kože, pa še za zaščito, pa se bojim za mojo postavo…

čaw! jst sam uporabljam Minulet, jih je pa imela frendica (Diane 35) in se je v 4 mescih zredila za 9 kg, tko da…… hmmm… upam da pr teb ne bo tko

Če maš mal samokontrole, potem se ne zrediš, ker pač paziš na prehrano. Od lufta se pa ne moreš zredit. :o)

tista moja frendica je jedla tko k prej pa se je… sej se ne zredis od lufta ampak od tablet, zato ji jih je njena gin.zamenjala…

jup, na žalost tablete diane 35 povzročajo naraščanje telesne teže.Jest jih ne uporabljam, poznam pa kr neki žensk ki so mele probleme z njimi.Jest mam Stediril M, brez najmanjših problemov.Če ti bojo povzročale težave, ti jih bo pač ginekologinja zamenala.

Od lufta tudi ne moreš živeti, ali ne???

Kontracepcijske tablete sploh tiste z nizkimi dozami hormonov ne povzročajo povečanja telesne teže. Stediril, Cileste, Femoden so nizkodozne tabletke in ženske običajno nimajo problemov s telesno težo.
Vse kg, ki jih ženska kasneje pridobi pa so lahko vzroki različni. Najpogostejši je hrana.

Lp Zoya

Kaj pa tabletke Logest? Povzročajo te povečano težo?

Nisem še slišala zanje, ti svetujem da pogledaš na recept pa boš vidla kakšne so. Alo so visokodozne ali nizkodozne tabletke. Se pa razlikujejo tudi po tem kakšne hormone vsebujejo! Te oralne kontracepcije je itak na tržišču čist preveč, saj poznamo samo neke pozitivne učinke. Američanke tabletk skoraj ne jejo več, ker se zavedajo posledic.

Lp Zoya

Ja samo to bi dodala. Ne samo americanke, tudi Zahodna Evropa se po statistikah temu vztrajno odpoveduje. Logest so pa ultranizkodozne tabletke z le 0,02mg estrogena, torej tabletke z najmanj hormona na trgu in mislim, da so tudi z najmanj stranskih ucinkov. Mislim, da so kvalitetne.

Srcica, sama sem jemala KT Diane-35 in sem na začetku jemanja še celo shujšala ene par kil, ker sem pač pazila na prehrano (pa še poletje je bilo, ko se je dalo fajn športat ipd.). Takoj ko pa sem nehala paziti, kaj in kdaj in predvsem koliko jem, pa sem se začela rediti. In ja – zredila sem se za več kot 5 kg pa sem se jih kasneje (še vedno ob jemanju KT) tudi znebila.

Fora teh tabletk je, DA POVEČAJO APETITI, in posledično se začne ženska, ki ne pazi na prehrano, tudi rediti. Edina stvar, zaradi katere se lahko ob teh KT zrediš, ne da bi povečal vnos hrane, je ZADRŽEVANJE VODE V TELESU. Vendar to že pomeni, da ti te KT ne ustrezajo in jih moraš nujno zamenjati.

Ta trenutek, so na našem tržišču najboljše, najvarnejše K.T. Logest.
Kolikor so pač lahko varne in zdrave tablete.
Tako kot je že napisala Maja21.

Mina, če nimaš res problemov z aknasto kožo (ampak res problemov!), ti svetujem, da Diane 35 ne jemlješ. Ginekologi se sicer delijo na tiste, ki menijo, da te KT ne redijo in na tiste, ki trdijo, da redijo. Sama se strinjam s tistimi, ki zagovarjajo spremembo teže. Kljub nespremenjeni prehrani, isti količini gibanja,… se lahko čisto mimogrede zrediš več kot 10 kg. Ne strinjam se s tem, da KT povečajo apetit. Meni se je zmanjšal. Ampak teža se je pa povečevala. In z njo celulit, ki se je vzel od “bogve kje”… Drugače pa so meni Diane zelo ustrezale, zdele so se mi odlične KT. Dokler nisem doživela šoka na tehtnici. Naj povem še to, da so pri meni te KT delovale tako, da se najprej nisem zredila popolnoma nič (6-8 mesecev nič), potem pa v 4ih mesecih ogromno.

Sama sprememba teže je zagotovo odvisna od vrste KT. Najprej sem sama imela Minulet (sprememba teže 0 kg), potem sem prešla na Diane, zdaj pa jemljem Logest, ki so trenutno najboljše na tržišču. Ker jih ne jemljem dolgo, ne morem poročati o kakršnih koli učinkih. Kakorkoli že, Mina, kako bodo KT vplivale na tebe, ti nobena od nas ne more povedati. Ne me, ki smo proti Diane, ne tiste, ki so za njih, še manj pa tiste, ki niso nikdar poskusile nobenih KT zaradi nekih že vnaprejšnjih predsodkov o tem kako slabe so.

Sama sem malo spraševala okoli statistike glede Diane. Rezultat: sprememba teže od 8 – 14kg (pri kakšni pa 6 ali pa niti ni opazila spremembe teže). Bolj zaskrbljujoče kot samo dejstvo, da pridobivaš na teži, je to, kako to zaustaviti in spraviti nazaj dol.

Jaz ne razumem, kako se lahko kar od tabletk zrediš, če ti zmanjšajo apetit. A se ne zrediš zato, ker imaš prevelik vnos hrane in jo telo ne pokuri??? Te tabletke res na vsakega posameznika drugače vplivajo, kot lahko preberem.

Se popolnoma strinjam s Demine. Tudi sam sem jih jemala…najprej pol leta nic…nato pa kar v mesecu dni pridobila 8-9 kg. Groza! Kavbojke ki jih nekaj casa nisem oblekla (kaksen mesec) niso sle vec cez boke…ne da te hocem s tem strasit,ampak svetujem da premislis preden jih bos zacela jemati,sploh ce tvoja telesna teza ze zdaj niha.

In tudi celulit…oh groza,raje ne bi o tem…. ;(

Zdaj tabletk ne jemljem vec priblizno 3 mesece,pa telesna teza niti ni sla nazaj dol…hvala bogu,da sem bila vsaj prej zelo suha,tako da se nevem kako grozno ne pozna. Vendar koza (predvsem na trebuhu in okoli pasu) ni vec tako cvrsta in napeta…:(

Kaksne izkusnje imate pa druge z izgubo teze po prenehanju jemanja teh KT?

Lahko pa da se ti ne bi zredila niti kg…kar je pri teh tabletkah sicer zelo redko! Vzami raje Logest ali kaj podobnega…sem slisala,da tudi te pomagajo pri aknasti kozi. Nisem pa 100%. Pozanimaj se pri svojem ginekologu.

Ko sem prišla zamenjat Diane, mi je gin. že takoj rekla, da so Diane zelo neustrezne glede teže in, da zelo redijo. Rekla mi je tudi, da se moram odreči slanim stvarem precej bolj kot sladkim. Ker imam na srečo takšno strukturo telesa, da lahko pojem vse, pa se ne zredim, sem pred Diane dejansko jedla vse po vrsti in to v obilnih količinah. Potem se mi je apetit ful zmanjšal. Pojedla sem max. 1/4 prejšnje hrane. Pa sem se vseeno zredila. Najprej mi je to ustrezalo, ker sem se že prvotno želela malo zrediti, potem pa se to ni ustavilo, čeprav sem bila vedno preden sem stopila na tehtnico, popolnoma prepričana, da bom imela precej manj kg. Kakorkoli že, potem sem prešla na Logest. Sama sem hotela Cilest, ker so bolj podobne Diane pa mi jih je gin. odsvetovala tako, da jemljem sedaj pač Logest.

Cao, mene pa zanima, a ste mele tiste ki ste jemale ali jemljete Minulet kakšne probleme z razpoloženjem, ker jst jih namrec jem ze dve leti, sam dlje k jih jem slabs je z mojimi izbruhi slabe volje in tesnobe in kr brezveznega jokanja za vsako stvar, v glavnem totalna menjav razpolozenja v hitrem cajtu.
A mislte da so tablete vzrok, ker si grem ze tako na zivce s tem svojim obnasanjem, kaj sele ljudem okrog mene.
Ne vem a cm jih zamenjat????????????????
lp

Andreja, vidim, da imava čisto iste probleme. Hlače so sploh največji problem, ker tiste, ki sem jih nosila včasih, lahko sedaj samo gledam oz. bolje rečeno: vse sem morala dati stran, ker jih nisem dobila dlje kot malo čez kolena. Saj ne bi rekla, če ne bi morala kupit vsak mesec nove dvojne hlače. Kar me je pa najbolj prizadelo, je pa moj na novo pridobljeni trebuscek, veliko celulita, širši boki in vse, kar sodi zraven, kar pa sama nikoli nisem imela.

In tudi sama se, tako kot ti Andreja, sprašujem kako naj sedaj shujšam lepo nazaj dol. Ne pričakujem, da bom tako hitro shujšala kot sem se zredila, ampak postopoma pa mora it to lepo dol! A ima slučajno kdo kak učinkovit recept?

Andreja, ti jemlješ sedaj druge KT ali si popolnoma nehala z njimi? Jaz se z Logest zaenkrat počutim ok, samo se vseeno bojim kaj bo, če se bom še vseeno redila. Ko si nehala z Diane ti je teža ostala ista ali si se še redila?

Mina, vse nove KT pomagajo proti aknam. Diane pač najbolj.

Sama sem jemala Minulet nekaj mesecev. Razpoloženje mislim, da sem res menjala. En trenutek tako, potem pa sem si spet premislila pa tečna sem bila ful:) Sem pa imela slabše izkušnje s prsmi, ki so bile nevzdržno boleče.

Za tvoje razploloženje bi rekla, da so verjetno res krive KT, razen, če v zadnjem času doživljaš kak drug strs v svojem okolju. Morda bi bilo res najbolje, da jih zamenjaš z Logest pa začasno za nekaj mesecev prekineš z vsemi Kt, da vidiš kako se boš počutila potem.

Ja res sva sorodni dusi glede problemov…a zacnem se z osebnimi,da vidim koliko imava tam skupnega 🙂

Ja res je s kavbojkami je bil najvecji problem. Vecimo sem morala zamenjat oz.kupit nove,ker sem v bokih kar dosti sirsa (ceprav se vedno nisem debela-hvala bogu :)).Ampak tiste hlace 36 ali celo 34 je bilo treba zamenjat z 38. Pa saj to me ne moti teh nekaj kg gor,ampak moj trebuscek,ki se ga nikakor ne morem znebi…in celulit. Sicer sem probala s kremo od Afrodite (cimetov gel) in moram rect,da kar pomaga. Sem zadovoljna in ga bom uporabljala se naprej. Vendar tistega spehca s trebuscka ne morem in ne morem spravit. Pa se telovadba mi nic kaj ne disi prevec 🙁

Ne,jaz sedaj ne jemljem nobenih KT (sem tudi brez partnerja). Ce pa jih bom kdaj spet zacela jemat,bom sigurno vzela Logest. Upam da z njimi ne bo takih problemov. Kako dolgo pa ti jemljes sedaj Logest?

Ko sem nehala z KT je teza ostala enaka. Sem pa slisala da se nekatere sele takrat zredijo. Sedaj po 3 mesecih pa sem nekaj kg (priblizno 3) izgubila.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close