Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza je inkontinenca dedna?

je inkontinenca dedna?

Pozdravljeni!

Zanima me ali je inkontinenca dedna? Stara sem 21 let, moja mati pa je po treh porodih in starosti 48 let dobila diagnozo inkontinenco blata.
Sama sem imela za sabo izredno stresno leto, velikokrat sem zaradi stresa letela na WC, včasih je šla iz mene samo rumena voda nič blata. Včasih sem opazila, da je bila takšna diareja sicer povezana s hrano in imam mogoče občutljiv želodec. Nobenkrat mi še blato ni ušlo, včasih kakšna kapljica urina če sem kihnila in imela poln mehur. Mati me pa straši in prepričuje naj grem na preglede, da imam mogoče tako kot ona inkontinenco.
Kaj je vzrok za pojav te bolezni, kako se lahko obvarujem pred njo? Keglove vaje delam kar pogosto, odkar sem prvič kihnila in začutila par pobeglih kapljic.

Spoštovana,
pri Vas je potrebno narediti PAD test, od koder se bo ugotovila vrsta in stopnja morebitne urinski inkontinence.
Rabite napotnico in se lahko zglasite na Ptuju prvi ali drugi teden v septembru, vedno ob torkih ob 10 uri.
Inkontinenca pa NI dedna bolezen.
Lep pozdrav,
Dejan Ognjenovik

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

New Report

Close