Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Zamik medenice pri padcu, kako vzpostaviti prejšnje stanje?

Zamik medenice pri padcu, kako vzpostaviti prejšnje stanje?

Pri padcu se mi je zamaknila medenica. Zaradi tega imam zdaj probleme z nogami, ker se mi je ena noga “skrajšala”. Na kakšen način se lahko to popravi nazaj, kam naj se obrnem, da mi bodo lahko pomagali. Sliši se neverjetno, ampak se tudi to dogaja. Verjetno vam je to poznano. Hvala že vnaprej za vaš odgovor.
Lep pozdrav.

Za odgovor bi potreboval vsaj rentgenske posnetke medenice z obema kolkoma in posnetke obeh sakroileikalnih (SI) sklepov, zelo verjetno pa tudi posnetke medenice z računalniško tomografijo (CT).

Priporočam pregled z zgoraj navedenimi posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Imela sem prometno nesrečo (avto me je zadel od zadaj pri 80 km/h, april 2015) pri kateri sem utrpela zlom sramne kosti. Na RTG sliki (priponka) medenice je videti, da je sramna kost premaknjena, poleg tega tudi zamaknjen sklep med križnico in črevnico (sakroilijakalni sklep) tako, da imam zamaknjeno celotno medenico.
Sedaj imam nenehno bolečine v predelu medenice in v križu, dostikrat s težavo vstanem… Ko sedim imam občutek kot da mi medenico tišči narazen.
S športom se sploh ne morem ukvarjati. Pred tem sem bila aktivna kolesarka.
Ali imate izkušnje tudi s to poškodbo in ali so kakšne možnosti zravljenja, da se medenica postavi v normalen položaj?

Lp, I.

Spoštovani,

priporočam opraviti slikanje medenice z računalniško tomografijo (CT), pri čemer naj naredijo tudi tridimenzionalno rekonstrukcijo in nato pregled s priporočenimi posnetki. Verjetno bi bila najboljša rešitev zatrditev bolečega sakroiliakalnega (SI) sklepa (operativna spojitev črevnice in križnice).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close