Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija motnje spanja

motnje spanja

Pozdravljeni,
imam hčerko staro 13 mesecov.
Že od rojstva ima rahlo upočasnjeni razvoj, centralna hipotonija, težavo z prebavo oz. jajca in mleko ji povzročata nemiren spanec, alergija je zaenkrat izključena in tudi alerologinja pravi da ta otrok ni alergičen na nič, čeprav mi ni jasno zakaj potem tisto noč nespi (jo premetava), drugih znakov oz kožnih znakov nima.
V RA zdravnica pravi da moram obvezno predlagati nevrologu da jo dajo na neko testiranje zaradi motnje spanja (punčka se vsakič ko jo damo spat zbudi po pol ure,vsako noč ko se zbudi nezaspi nazaj več kot 1 uro, v postelji “poje”, pljuva, se premetava…).
Neznam točno povedati kaj hoče in bi prosila, če mi lahko vi poveste če vam je znano kaj misli RA pediatrinja. In kako ta pregled poteka?
Hvala

Strinjam se z vašo pediatrinjo iz razvojne ambulante. Prvi pregled je ponavadi razgovor nevrološki pregled otroka, ter se bo nevrolog pediater sproti odločal za nadaljnje preizkave.

Saj pri nevrologu sva že bili 2krat, vendar nikoli nismo govorili zaradi tega problema, ker sem mislila, da pač tak je otrok in se bo že umirilo stanje, pa se ni.
Zanima me kako se takemu pregledu reče in kako poteka-je hospitilizirana?

Hvala

Pregled zaradi motnje spanja. Sicer obravnava poteka na začetku na primarni ravni kje izbrani pediater razen splošne anamneze išče pridružena stanja. V pomoč je tudi kkoledarček spanja kateri se vodi vsaj 2 tedna vanj pa se upisujejo obdobja budnosti, vedenja, spanja…Nato se gre nevrologu.

New Report

Close