Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje TEŽAVE PO OPERACIJI ŠČITNICE

TEŽAVE PO OPERACIJI ŠČITNICE

Sem dva meseca po odstranitvi polovice ščitnice. Najprejj sem začela jemati 50 mg eutiroxy. Imela sem določene težave kot so: izpadanje las mravljinčenje po obrazu in rokah, zabuhlost v obraz, zredila sem se. Po mesecu po operaciji so mi vzeli kri in so ugotovili, da imam preveč hormonov in so mi tako zvišali iz 50 mg na 75mg. Vse te teža naj bi izginile, vendar po mesecu dni še vedno imam te težave. Ali je možno, da so mi premalo zvišali dozo tablet?

Spoštovani!

Predvidevam, da so vam določili TSH in zvišali odmerek Euthyroxa iz 50 na 75ug dnevno. Priporočam jemanje Euthyrox 75 ug dnevno in ponovno določitev TSH čez mesec dni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Po operaciji ščitnice oz.po odstranjeni polovici ščitnice zaradi sumljivega gomolja so se mi začele pojavljati težave. Imam nenehno mravljinčenje po obrazu, rokah nogah vse povsot. Enkrat tu enkrat tam. Odšla sem k tirologu in sem mu povedala za težave, rekel je, da je možno, da imam preveč kalcija. Danes sem prejela izvide in so vsi izvidi v mejah normale od TSH( 2,22), T3 (6,96), T4(15,), fosfor, kalcij. in moram nadaljevati naprej z terapijo z Eutiroxy 70mg na dan. Kaj mi svetujete kakšne preiskave naj še naredim glede mravljinčenja, ker to se mi je začelo po operaciji. Prej teh težav nisem imela. Ali je možno, da mi Eutiroxy ne odgovarjajo? Morda bi poiskusila z Lthyroxin? Kaj vi menite kaj bi lahko bile moje tažave? Kam naj se obrnem?

lp

Pozdravljeni,

Po operaciji ščitnice oz.po odstranjeni polovici ščitnice zaradi sumljivega gomolja so se mi začele pojavljati težave. Imam nenehno mravljinčenje po obrazu, rokah nogah vse povsot. Enkrat tu enkrat tam. Odšla sem k tirologu in sem mu povedala za težave, rekel je, da je možno, da imam preveč kalcija. Danes sem prejela izvide in so vsi izvidi v mejah normale od TSH( 2,22), T3 (6,96), T4(15,), fosfor, kalcij. in moram nadaljevati naprej z terapijo z Eutiroxy 70mg na dan. Kaj mi svetujete kakšne preiskave naj še naredim glede mravljinčenja, ker to se mi je začelo po operaciji. Prej teh težav nisem imela. Ali je možno, da mi Eutiroxy ne odgovarjajo? Morda bi poiskusila z Lthyroxin? Kaj vi menite kaj bi lahko bile moje tažave? Kam naj se obrnem?

lp

Spoštovani!

Glede na to, da so vrednosti TSH, ščitničnih hormonov, kalcija in fosforja v mejah normale je vzrok za mravljinčenje morda nizka vrednost magnezija. Jemanje Euthyroxa najverjetneje ni v zvezi z težavami, ki jih navajate. Če se stanje ne bo izboljšalo priporočam obisk pri nevrologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close