Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom adaptacija stanovanja – se da živeti notri?

adaptacija stanovanja – se da živeti notri?

Kaj menite?
Gre za adaptacijo kopalnice in kuhinje z jedilnico. Kopalnica je večji poseg, treba je razbit obstoječe ploščice in položit nove ter zamenjat ostalo sanitarno keramiko. Poleg te kopalnice imamo še eno manjšo, ki bo ta čas funkcionalna (tekoča voda, možnost umivanja, školjka, umivalnik).

V kuhinji bo šlo več ali manj samo za lepotne popravke plus podreti en kos stene. Ploščice v kuhinji bomo polagali na že obstoječe ploščice in zamenjali staro pohištvo z novim.

Spalnice so od prostorov, ki bodo adaptirani, ločene z vrati in hodnikom.

Kaj menite, se da ta čas preživeti v stanovanju? Gre drugače za stanovanje v hiši, adaptacija bo potekala v mesecu maju, midva z možem hodiva v službo, otroka v vrtec, domov pridemo popoldne, ko bodo delavci najbrž že zaključevali delovni dan, pred hišo imamo vrt in večjo vrtno hiško, kjer bi lahko preživeli popoldne in večer, glede hrane ne bi bil problem, ker je v hiši še manjše stanovanje, kjer so starši in oni bi nam pomagali tudi s kako večerjo. Pri njih se lahko za silo zatečemo, ne moremo pa spat pri njih, ker ni prostora.

Ali mislite, da bo zelo hudo, če se ne izselimo za čas adaptacije?

Ah ne kopliciraj – mi smo skombinirali tako da je adaptacija soupadala z našim tritedenskim dopustom na Kubi.

glede na to, da imate v isti hiši starše, kjer lahko jeste in bivakirate podnevi (kolikor pač sploh ste podnevi doma), pa da je v vašem štuku uporaben wc, mislim da obnovo bp preživite v stanovanju – sej pa ja bi hodili bolj ko ne samo spat v vaše prostore, ne?

mislim, da bo šlo brez težav. Pri nas ravno končujemo z renovacijo osrednjega prostora, ki obsega kuhinjo, jedilnico in dnevno ter hodnik. Zamenjali smo vse pode, notranja vrata in pohištvo. Vseskozi smo v tem nadstropju tudi živeli. Kuhinjo smo zasilno uredili na podstrehi. Bilo je nekoliko tesno in prašno a se je dalo potrpeti.

Marsikaj mi je jasno in marsikaj se da preživeti, tudi, če je pol bajte v razsulu.
Ampak nekaj mi niti slučajno ni jasno…zakaj hudiča boste popal ploščice čez ploščice???? Bedarija.

Najprej mi pojasni zakaj bi to bila bedarija. Tehnično mi pojasni, kje in zakaj bi zaradi tega nastali problemi. Si strokovnjak? Pojasni slabosti tega, kajti nam sta tako parketar kot keramičar sami od sebe svetovali tako polaganje. In obema popolnoma zaupam.

Kot drugo, ti sploh veš koliko stane odstranjevanje obstoječega poda (ploščic in parketa) in odvoz? Ti veš koliko časa potrebujejo za odstranit obstoječe pode in odpeljat material na deponijo? Če položimo nove pode čez stare, prišparamo 2 do 3 dni dela in 2 do 3 jurje (v evrih). Meni to ni malo, niti časovno, niti finančno.
Stari podi so odlični, pod njimi so odlični tlaki/estrihi. Zame to ni bedarija, pač pa prihranek časa in denarja in po vsej verjetnosti bo zaradi tega tudi precej manj hrupno in precej manj prašno.

Bi pa vseeno rada slišala strokovno razlago zakaj se to ne bi počelo, zakaj je zate bedarija, glede na to, da smo od dveh izkušenih obrtnikov dobili tak predlog, od tega je parketar en najbolj iskanih in ga bomo ujeli tik pred upokojitvijo, tako da o izkušnjah, ki jih ima on lahko tako ti kot jaz samo sanjamo.

Mi smo dve leti nazaj prestavili eno steno v kuhinji, naredili otroško sobo in kuhinjo postavili nazaj (z določenimi spremembani, ker je stena drugje). Sama dela so trajala en dober teden (prej je bilo treba vse omarce spraznit, pa kuhinjo razstavit itd). Namesto ploščič smo dali v kuhinji na steno isto kot pult (super!!!). Pa nismo imeli nobene začasne kuhinje. Mikrovalovko splanici, omare na balkonu in v hodniku, štedilnika nič. Pomivala sem posodo (kar jo je bilo) v kopalnici Smo bili na halo pica, burek, žar in sendviči. Pa smo preživeli. Sem sicer komaj čakala, da je bilo konec, ampak se da. Še prašno ni bilo tako kot sem mislila da bo (da bom po celem stanovanju morala vse omare čez generalno dat). Delali smo pa tudi v začetku julija, tako, da smo jedli zunaj oz. v dnevni.

Kopalnico pa – ker imaš rezervno ni problem, brez pa jaz ne bi preživela. Smo menjali tuš za banjo. Sem vsak dan samo telefonarla in preerjala če je vse Ok, da so se majstri zvrstili tako, da se samo en dan nismo mogli tuširat.

Pa še ker imaš spodaj starše, bo šlo, brez skrbi. Samo, da ti bodo delavci pravi čas prišli in naredili, da te kdo ne nate….. za ene 14 dni. Tisto zna bit pa šit.

Tudi nam so popolnoma prenavljali stanovanje. Ampak to smo počeli po etapah. Najprej kuhinja in kopalnica. V tistem času nadomestne kuhinje nsimo imeli.
Čez teden so otroci tople obroke jedli v vrtcu, popoldan smo uporabili mikrovalovko, pizza ponev za kakšno omleto, toplo mleko, kosmiče, sadje. Posodo sem pomivala v umivalniku v WC-ju. Mi tudi tuša nismo imeli. Umivali smo se tako kot včasih. Malo vode v bano (za perilo), krpico in gremo se umivat. Ni bilo luštno, preživeli pa smo.
Ko smo končali s kuhinjo in kopalnico, smo prenovili še wc, spalnico, otroško sobo, kabinet. V tistem času smo spali v dnevni, vse cenje smo imeli v dnevni, na terasi.
V zadnji etapi pa smo prenovili dnevno sobo.
Bi tudi mi šli za 3,4 tedne na Kubo (ali kam drugam), ampak denar za to smo potrebovali za obnovo.

Vsekakor bo šlo, sploh če imate še eno kopalnico, starše spodaj. Brez skrbi in pogumno!

Kdo je bil pa “nadzorni”? Moja sestrična je naredila tako – šla na dopust med obnovo in so seveda naredili malo po svoje.

Vse na enem mestu
Adaptacija stanovanj – prenova kopalnic – suhomontaža…
Kjer je pomembna kvaliteta…
Lp, Roby

Več na:
http://notranjedekoriranje.com/

New Report

Close