Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) chronova bolezen in srbeča koža

chronova bolezen in srbeča koža

Pozdravljeni!
Od leta 2003 imam potrjeno chronovo bolezen. Nekje na začetku februarja (letos) me je začela srbeti koža, najprej na nogah, vendar na začetku nisem polagal na to neke bistvene pozornosti, nato so me začele srbeti še roke (podlaht) ter sem opazil rdeče pikice, nekatere so bile tudi izbočene, kot nekakšni mozoljčki. Ker sem pač opazil opisane spremembe sem šel k osebnemu zdravniku, ki mi je predpisal zdravilo proti alergiji (Aerius 5 mg), 1 tableto na dan. Po jemanju omenjenih tablet (tri dni) so se mi rdeče pikice in z njimi srbenje razširilo še na trebuh, hrbet, vrat in ušesa tako, da sem jih prenehal jemati.
Zanima me ali je možno, da je srbenje in rdeče pike posledica chronove bolezne?
Naj omenim še, da trenutno s chronovo boleznijo nimam težav, jemljem trikrat na dan pentazo (jemljem jo že dalj časa) ter budenofalk dvakrat na dan (sem ga že tudi večkrat jemal in nisem imel težav).
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Peter

Spoštovani!

Verjetneje je, da so vaše kožne spremembe stranski učinek zdravljenja z Budenofalkom, ki je kortikosteroid. Vsa učinkovita zdravila za zdravljenje KVČB, kamor spada tudi Crohnova bolezen, so zelo učinkovita, imajo pa resne zaplete. Če se pojavijo, je potrebno presoditi, ali je potrebno spremeniti terapijo, kar nikakor ne poskušajte sami. Obvezno potrebujete pomoč zdravnika gastroenterologa. Družinski zdravniki običajno nismo vešči in niti ne uvajamo niti ne menjujemo terapije s kortikosteroidi. Morate vedeti, da ima družinski zdravnik v povprečju 2 ali 3 bolnike s KVČB, vsaj jaz imam 3.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

oglašam se prvič, imam skoraj polnoleto hčer, lansko leto so ji diagnosticiralo Chronovo bolezen.
Predpisali so ji zdravila in sicer Budenofalk in Salofalk. Vse lepo in prav, te težave so recimo dokaj hitro minile. Kmalu po začetki jemanja zdravil, je hčeri pričelo postajati slabo, v trenutku je prebledela, težko dihala – pričeli smo jo opazovati, slabosti nastopijo v razlićnih “časih”, lahko je mirovala, hodila, med jedjo, vedno nenanpovedano… Vedno bolj nas skrbi,. Pogovorili smo se z zdravnikom, kateri nam zagotavlja da zdravila, katera jemlje nimajo takoh stranskih učinkov, Vendar menmim, da je nekaj povezano z tem, saj pred pričetkom jemanja teh zdravil, takih težav ni imela. ( zdravila jemlje 7 mesecev ). Ti napadi ” slabosti ” se vedno bolj stopnjujejo, prišlo je že tako daleč, da se dekle ne zaveda okolice, ne reagira na nič….
Osebni zdravnik nase je zaradi tega napotil k nevrologu, vendar….. jaz sem še vedno mnenja da na vse to vplivajo zdravila.

Kaj menite vi??????

Pozdravljeni!

Koliko časa hčerka jemlje Salofalk in Budenofalk? Kje je lokalizirana Crohnova bolezen in kako hudo je vnetje?

Za Salofalk je znano, da ima lahko stranske učinke kot so težave z dihanjem, vnetje trebušne slinavke, patološki hepatogram. Ne vem pa, da bi povzročal odsotnost oz nevrološke težave. Vsekakor pa so težave lahko povezane z jemanjem zdravil.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close