Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Tašča užaljena zaradi praznovanja – kaj menite, upravičeno?

Tašča užaljena zaradi praznovanja – kaj menite, upravičeno?

Zanimajo me vaša mnenja, da vidim, ali imava samo midva tak pogled in sva malo čudna, ali ne…

Moj praznuje okrogli rojstni dan (30). Ne mara nekih velikih praznovanj v smislu da se povabi vsa žlahta nekam na račun ene okrogle letnice. Tudi v moji ožji družini praznujeta brat in mama, zato smo imeli sedaj že več let tradicijo skupnega kosila na račun “vseh RD v mesecu”, na katerem smo bili poleg naju moji starši, brat, sestra s partnerjema, njegovi starši in babice. To šteje skupaj 12 oseb. No, letos so pa moji starši predlagali skupno kosilo za vse RD-je na našem vikendu, midva sva sprejela. Nisva pa vabila njegovih staršev že xy tednov prej, ampak sva mislila to nedeljo, ko smo bili na obisku. No, v soboto pa kliče tašča in naju povabi na kosilo z njegovim delom žlahte v nek kmečki turizem (verjetno sta mislila tudi častit, ni pa nič rekla). Moj je povedal, kakšne plane sva imela midva in rekel, da se bomo zmenili naslednji dan na obisku. Ko sva se pogovorila midva, sva rekla, da gremo raje vsi skupaj na vikend na praznično kosilo, glede na to, da je več RD-jev in da to planiramo že več tednov. No, na obisku sva tudi tako povedala in predlagala, da bi pa lahko šli v kmečki turizem pa naslednji vikend (1 teden in 3 dni po RD). Tašča je rekla, da to ni isto in da to ne. Potem sem predlagala, da bi šli pa isti vikend, ampak v nedeljo, ampak tudi ni bilo OK, ker 2 dni v vikendu pa ne bomo oz. tudi ni to to. In potem se je držala, čeprav odkrito ni ničesar rekla, komentirala je edino, da je kar vedela, da bo tako, ker sta onadva itak samo dva (kao proti meni in mojim, kot sem si tolmačila, čeprav ne vem točno, ali je mislila to). Šli smo še na en sprehod, sva bili malo sami, sem se ji opravičila za nesporazum, rekla, da bi ju morala prej povabiti, in razložila, da smo to planirali že nekaj časa – skratka, sem se opravičila, čeprav se nisem počutila 100% kriva, ampak da bo mir.
Povabila pa sva ju točno na dan RD k nama na obisk, skupaj še z enimi najinimi prijatelji, da bomo nazdravili in malo prigriznili (ker imamo dojenčka, nama je tako najlažje).

Sedaj se tašča drži in pravi, da ne ve, ali bosta prišla na dan RD in je nasploh vsa kisla – nič pa ne reče naravnost, samo drži se pač. Moj je rekel, da se ne bo z njo pregovarjal in da bo že nehala kuhati mulo.

Sedaj pa mi povejte: ali sva midva smotana, ker nisva odpovedala pri mojih in sprejela praznovanja z njegovim delom žlahte v gostilni, oziroma dala prednosti njima (glede na to, da je njun sin, ki ima okroglo), ali pa tašča pretirava (najino mnenje). Jaz osebno si mislim, da je prišlo do nesporazuma, vsi smo preveč planirali očitno, ampak da bi se lahko normalno zmenili brez kuhanja mule itd. Najbolj pa mi gre na živce, da nič ne reče, ampak je sicer običajna oz. sladka, se pa čuti, da kuha mulo.

Saj vem, da bodo mnenja različna in da je to čisto med nami, ampak me zanimajo vaša mnenja…

Aja, živiva sama, od mojih 70 km stran, od njegovih 50 km stran, imamo tudi dojenčka. Na tisto nesrečno kosilo na vikend mojih staršev bosta prišla, kot sta rekla.

Ma to je brezveze razglabljat, ljudje ki nimajo v življenju nič dogajanja se jim take stvari zdijo blazno pomembne. Meni pa še na kraj pameti ne pride, da bi si k srcu jemala njihovo mnenje, če slučajno ne delam točno tko kot so si oni to zamislili.

Opravičila si se za malo pozno povabilo, pa če se še zdaj muli, njen problem. Ti pazi, da te ne bo njena kisla energija vase potegnila, glej, da boš strašno nasmejana in dobre volje pred njo. Pa pohvali malo tisto njihovo praznovanje, mal pihanja na dušo ne bo škodilo. V glavnem ne se dat sprovocirat, lepo pozitivna energija, če se sami raje valjajo v blatu, pa naj se.

Čigav RD že praznujete??
Torej, organizirajta tako kot sta si zamislila!
Kdo pride in kdo ne pride, in zakaj ne, če ne, ni problem s katerim se bi vidva morala obremenjevati.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Tašča je pač užaljena, in verjetno že malo pretirava z užaljenostjo.

Bi ju pa vidva lahko že zdavnaj povabila na kosilo, če sta že vse splanirala. Če vsi tvoji vedo že xy tednov prej za kosilo, bi lahko vidva tudi njegovim povedala xy tednov prej. Tako pa kot po naročilu zna neki vmes pridt.

Ne sekiraj se, brezveze živce zgubljat zaradi tako rezvezne stvari.

Da povzamemem, sem šele po napisanem videla, da sem se razpisala, pa nisem hotela, da bi šel trud (beri: tipkanje) v nič 🙂 :

Moj dragi praznuje 30 let, hkrati pa v istem mesecu tudi moja mami, brat in sestrin fant. Zaradi obilice RD v istem mesecu imamo že nekaj let navado, da za vse hkrati naredimo eno praznično kosilo oz. gremo jest ven vsi skupaj (midva, moji starši, brat+sestra s partnerjema, njegovi starši in babice). Če povzamem, z mojimi smo se zmenili, da bo letos kosilo na našem vikendu za vse RD, tast in tašča pa sta tik pred zdajci želela tako rekoč zabavo presenečenja v eni gostilni (za katero sta v bistvu za vsak slučaj povedala par dni prej; še dobro). Sedaj sta (oz. predvsem tašča, tast je čisto kul) užaljena, ker nisva odpovedala pri mojih in sprejela zabavo presenečenja, temveč sva rekla, da še vedno velja pri mojih starših in ju povabila tja. Predloga, da bi zabavo presenečenja prestavili ali jo imeli dan prej, pa nista hotela sprejeti.

Moj je tudi edinec, zato je vse na njem.

Še enkrat!
Čigav RD že praznujete??

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

O, moj bog, za kaj vse se ljudje sekirate.

Po mojem je čisto simpl – vsak organizira SVOJ rojstni dan, nihče nima da mi pripravlja
neka praznovanja, za katera niti ne vem, niti si jih ne želim…
Torej – ko bo ONA imela rojstni dan, bo lahko užaljena, če ne boste hoteli priti , prej pa ne.

V takih primerih je najbolje da vam tašča organizira rojstni dan za tvojega moža, vi boste pa njej njenega, lahko že naslednjega, tudi če ne bo ravno okroge.. Se razumemo?

Pri nas je navada, da gremo pač tam, kjer smo najprej povabljeni. In potem si to napišem v svoj planer in če me slučajno kdo povabi na isti dan še kam, pač rečem, da ne bo šlo, ker imam na ta dan že zasedeno. Ponavadi pa povemo za kakšno praznovanje kakšen mesec ali pa vsaj dva tedna prej, sploh če planiramo kosilo in zabavo v kakšni restavraciji, gostilni…

Glede na to, da vi vsako leto naredite takšno skupno praznovanje, bi tašča lahko pričakovala, da bo tudi letos podobno in ne vem, zakaj je sploh šla kaj organizirat na lastno pest. Po drugi strani bi ji tudi vidva lahko malo prej povedala. Ni čisto fer, da tvoja žlahta ve toliko vnaprej, njiju bi pa tik pred zdajci povabili.

Ampak, kar je je. Vi imate praznovanje, onadva sta povabljena, njuna odločitev je, ali bosta tudi prišla.

Se mi zdi pa precej brezveze bit užaljen zaradi take zadeve, če si starejši od 14 let.

Meni se zdi tašča upravičeno užaljena. Zakaj? Ker je niste povabili oziroma je obvestili o načrtovanem praznovanju. Kaj je ona? Zadnaj luknja na sviralu, ali mati, ki je rped 30 leti rodila tvojega moža? Ker praviš, da imate vsako leto skupno praznovanje, ti, tvoj mož, tvoji starši in njegovi starši, se mi res čudno zdi, kako da potem njegovi starši o planiranem praznovanju niso nič vedeli. Potemtakem so pač oni planirali praznovanje, ker jim ni nihče povedal, da je že splanirano.

Jasno, da so starši slavljenca pomembni ravno toliko, kot tvoji starši. Se ti ne zdi?

Pa ves čas poudarjaš: “ali pa tašča pretirava (najino mnenje)” , čeprav se mi malo zdi, da je to bolj tvoje mnenje, tvoj dragi pa si ti nekako ne upa ugovarjati. Skoraj ne morem verjet, da bi on želel svojo mamo izločiti iz parznovanja SVOJEGA rojstnega dne, katerega se bodo udeležili TVOJI straši.

MOJE mnenje:)

Najprej mi je prišlo na misel: “Od viška glava ne boli” ampak mi je že jasno, da tole ne bo šlo tako zlahka skozi.
Najprej bi te vprašala, zakaj za tako osebno praznovanje kot je moževa okrogla obletnica ne prevzameta pobude in odgovornosti za organizacijo praznovanja (po vajinem okusu) vidva sama?

Če pa sta se že prepustila po poti najmanjšega odpora, da vse uredijo vajini sorodniki in so sedaj moževi starši razočarani, bi morala storiti vse, da mamo potolažita in se ji iskreno opravičita. Mnogo truda, dogovorov in časa je vložila v pripravo praznovanja, vidva pa jo takole v eni sekundi zminirata. Ja, res grdo od vaju. Ni čudnega, da se drži.
Sedaj jo pač potolažita kakor vesta in znata. Prihodnjič pa bolj pazita na pravočasno in bolj natančno komunikacijo, če se že ravno greste eno veliko, srečno družino.

New Report

Close