Najdi forum

Spoštovani.

Že en teden imam hude probleme s spancem. Imela sem jih tudi že prej, ampak stvar postaja vse hujša. Ko grem zvečer spat sicer takoj zaspim, problem pa je v tem, da me vsak šum zbudi. Npr. Partner ves čas spi na hrbtu, malce zasmrči in se takoj zbudim. Zakaj imam tako rahel spanec?
Kaj naj naredim, da bom bolj trdno spala? Obstaja kakšna stvar, za trden spanec?

Hvala vam za odg. lep dan

Lepo pozdravljeni,

moten spanec je lahko povezan s številnimi vzroki. Najpogosteje pa s stresom in hormonskimi spremembami (sploh pri ženskaj v obdobju menopavze ali PMS). Spanje je eden izmed najbolj občutljivih telesnih mehanizmov in kakršnekoli hormonska neravnovesja (ali zaradi stresa ali menopavze) porušijo/načnejo spalni ritem. Prvi korak je, da preverite, če se je pri vas kaj spremenilo, da ste zdaj postali še bolj občutljivi. Najbolj enostavna rešitev pa – če vam to prostor seveda omogoča – da z možem ločita spalne prostore. Dokazano je, da (predvsem) ženske spimo slabše, če se partner “premetava”, glasno diha ali smrči.

Želim vam lep dan in prijetno noč.

pozdravljeni.

imam en velik problem. Težave s spanjem imam že nekaj let, vendar pa se zadnje čase stopnjujejo.
Čez dan nimam nobenih problemov, ljudje pravijo da imam celo povečano energijo. Govorijo mi, da sem tak “dobrovoljček”, nasmejana, veela, polna energije. Po mojem mnenju dnevni stres premagujem normalno. Ko se zvečer uležem v posteljo, ratujem utrujena, televizija me uspava. Ko imam občutek da sem dovolj zaspana, se obrnem proč od televizije ter poskušam zaspati. Potem pa mi začne hitreje biti srce, čutim ga kako mi bije. Začnem se premetavati, ratujem nemirna in kmalu sem razbujena, kakor da nebi bila pol ure nazaj zaspana kot hudič. Ko se mi to zgodi, nimam več nobene možnosti da zaspim. Potem se začnem sekirati, ker vidim koliko je ura in vem, da moram zjutraj ustati zgodaj.. Po navadi v takšnih primerih vzamem Helex 0,5 ter zaspim kot dojenček.
Ne vem kaj se z mano zgodi v tistem trenutku, ko sem zaspana, da mi začne tako utripati srce.
Poskušala sem že vse : pred spanjem ne jem, ne hodim tečt, med gledanjem televizije se popolnoma umirim……..potem se pa začne…

Moram povedati da sem včasih tako utrujena, da mislim, da ne morem dvigniti niti roke, kaj šele vstati, srce pa mi bije kot noro…..ko se to zgodi, in če imam srečo, da zaspim, se tudi zjutraj zbudim z povečanim bitjem srca….
kaj mi predlagate ?

Lepo pozdravljeni, očitno je, da vas nekaj “preganja” oziroma straši, da bi uspeli zaspati. Zdi se, kot da pojavi strah pred spanjem, kar se kaže s pospešenim bitjem srca. Ko vzamete Helex (tj. anksiolitik), se pomirite in brez težav zaspite. Zanima me, kdaj so se te težave začele pojavljati? Kaj se je takrat dogajalo v vašem življenju? Od kod izvira ta (nepojasnjen) strah pred spanjem?

Pozdravljeni,
stara sem 23 let, in imam problem s spanjem. Že od najstniških let imam isto težavo. Namreč mrmram v spanju. Ne gre za govorjenje, ampak bolj za stokanje v spanju. Stvar je neprijetna, saj moja cimra in tudi ostali ljudje, ki so kadarkoli spali v istem prostoru kot jaz, vedno slišali moje stokanje. Običajno so to opisali kot, da sanjam nekaj groznega. Stokati začnem, takoj ko zaspim ( zvečer običajno zaspim zelo hitro, včasih manj kot v desetih minutah) in to traja z manjšimi prekinitvami vse do jutra. Sama se zjutraj ne spomnim, da bi sanjala karkoli groznega. Se morda da kako pomagati? Zjutraj se sicer zbudim naspana, za razliko od moje cimre, ki včasih sploh ne more spati zaradi mojega stokanja v spanju.

Hvala za odgovor!

Draga ancikaaaaaaaaaaaa, glede na to, da ne moti vas (moteče je za okolico, ki ji krajšate spanec), vam morda ni treba ukreniti ničesar. Medicinska hipnoza bi vam lahko pomagala.

New Report

Close