Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje znižana vrednost TSH in težave z očmi

znižana vrednost TSH in težave z očmi

Spoštovani!

Imam znižano vrednost TSH-ja in sicer 0,336 (0,470-4,640). Pri tireologu sem bla, ampak spet čakam na ponovne izvide krvi.Uz bi naj bil bp. Omenla sem, da imam težave z očmi. Pogosto oz. skoraj vedno imam rdeče in suhe oči. Imam pa tudi občutek da se mi je vid poslabšal. Ali lahko sploh kaj sama naredim, da ne bom imela vedno rdečih oči? Trenutno si dajem kapljice, ampak je učinek kratkotrajen. Kaj mi svetujete naj grem do oftalmologa, še preden dobim nove izvide. Ali naj spet čakam. V primeru, da bom dobla terapijo, ali še bom naprej imela težave z očmi?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Težave z očmi se lahko pojavijo pri bazedovki (avtoimunski hipertirozi). Govorimo o t.i. ščitnični orbitopatiji. Pri tej bolezni se pojavijo izbuljena zrkla (eksoftalmus), otekline vek in mehkih tkiv, pordelost veznic, oteklina žmurke in včasih dvojne slike in motnje vida. Glede na to, da e pri vas TSH le minimalno znižan in je bil UZ ščitnice normalen, verjetno ne gre za bazedovko in je vzrok za pordele in suhe oči iskati drugje. Priporočam opraviti pregled pri oftalmologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close