Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Kaj početi v življenju?

Kaj početi v življenju?

Pozdravljeni.
Prosil bi vas za kakšne nasvete. Star sem 25 let in kakšnih pet let nazaj sem podedoval nekaj stanovanj v Ljubljani in Mariboru, ki jih je imel v lasti dedek (zakaj nimam staršev je dolgo zgodba in zdaj nebi o tem) Sam živim v enem izmed njih, za ostale pa dobivam kar lepo vsoto denarja od pobiranja najemnin. Kot ste uganili od takrat dalje živim zgolj od tega dohodka in nisem nikjer zaposlen. Problem je pa v tem da nevem, če bi rad pri 25-ih bil upokojenec. Živim sam in včasih mi je grozno dolgčas. Enostavno nevem kaj si naj začnem z življenjem. Tako po cele dneve sem doma in gledam tv ali kaj podobnega in nimam nič za počet. Sicer mislil sem se v kako službo spravit zgolj zato da bi nekaj delal, samo glede na to mam nedokončano srednjo šolo…
Ker sem se preselil iz enega manjšega kraja v Maribor, tukaj nimam nobenih prijateljov in poznancev. Sem tudi bolj asocialni tip. Nimam tudi punce (pravzaprav je še nikoli nisem imel). Zaradi zdravstvenih razlogov tudi ne morem imeti izpita za avto.
Res nevem kaj naj počnem in v zadnjem času me muči tudi depresija.
Zakaj sploh živeti če ti življenje ne da nobenega izziva?
Mogoče z zadnjim stavkom malo pretiravam, vendar res nimam volje do ničesa.
Torej kako bi ravnali v mojem primeru oziroma kako bi mi svetovali?
Lep pozdrav Matej

Prodaj stanovanja pod ceno mladim družinam ki jih nujno potrebujemo;)?
Imaš kakšen talent za kaj, te kaj posebej zanima?
Dokončaj srednjo šolo, postavi se na noge, začni živeti…manj se obremenjuj z denarjem, ta samo pokvari ljudi, fizično in psihično….

Kot da te materialnost ovira na poti k duhovnemu…nekateri imamo veliko manj materialno (npr. moramo živeti v najemu, ker ne moremo dobiti finančne pomoči od sorodnikov in tudi podedovali ne bomo nič….pa se moramo sami znajti kakor vemo in znamo, in verjemi da NI lahko, shajamo iz meseca v mesec in nič ne prišparamo ker se ne da), pa smo duhovno izpopolnjeni in srečni…(pa tu ne mislim zdaj na Cerkev itd.).

Živjo Matej

Na začetku predlagam, da si prebereš članek o dolgčasu, ki sem ga dala tudi na ta forum pod naslov: Dolgčas-članek.

Torej kaj početi? Potrebuješ izziv. Včeraj sem veliko razmišljala o tem in prišla do naslednjih predlogov:
-lahko postaneš prostovoljec. V prostovoljstvu je veliko izbire kaj želiš početi. Lahko pomagaš poučevati (ne samo šoljskih predmetov), lahko se pogovarjaš in družiš z ljudmi, lahko preprosto pretipkavaš stvari, skratka izbira je pestra v vsakem kraju v Sloveniji. Obstajajo mladinski centri, bolnišnice, domi za starejše kjer bodo zelo veseli kakršnje koli pomoči. S tem imaš ti prostor, kamor odhajaš vsak dan oziroma nekajkrat na teden (odvisno kako se zmeniš), priložnost se imaš družiti z drugimi prostovoljci, če imaš lastne težave se najverjetneje lahko pogovarjaš s svojim mentorjem
-lahko greš potovati. Vendar ko se vrneš, se bo še vedno potrebno soočiti in spopasti z občutki, situacijo v kateri si sedaj.
-če zaradi nedokončane izobrazbe ne dobiš željene službe se lahko vpišeš nazaj v šolo. Izobraževanja za starejše imajo v vseh večjih krajih. Lahko si izbereš nekaj kar bi rad počel. Mogoče malo razmisli, kaj si rad počel kot otrok.
-če veš kaj te veseli, lahko odpreš svojo firmo.
-obstaja veliko krožkov in tečajev. Tudi občine ponujajo pester program.
-zdi se mi pomembno, da se začneš ukvarjati s kakšnim športom, sprehodi v naravi. Lahko se o tem posvetuješ z zdravnikom. Obstaja veliko športov, nenazadnje tudi hoja. Mogoče je tudi pes zelo dobra motivacija, da se ”spraviš iz hiše”.

Javi se še kaj in povej kako ti gre in kako si.

Eva Žnidar

Sem dobra duša in te lahko takoj razbremenim – pokloni stanovanja meni, bom jaz pobirala najemnino, ti boš pa takoj imel polno izzivov :).

No, mal heca, drugače pa se strinjam – prostovoljstvo, ja.

nevem ne. se spraviš delat, vpišeš kak šport, začneš zahajat ven in se v življenju imeti fajn. lahko pa se prideš skupaj z mano zdravit k perkotu. moj mail: [email protected]

Ene so na tem, ene na onem, ene bi pa samo rade, da ma tip dovolj stanovanj.

just live your life (klik)

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

za to kar se v življenju odločimo (služba, poklic) nam mora bit jasno, da bomo za to delo vstajali skoraj 365 dni na leto.

jst mam kr neki ambicij pa bi ful rada uresničla prov VSE vse bi rada mela

sploh glede zaposlitve je to. MAM v mislih tri možnosti, ki so zelo aktivne službe.

še odpišem!

jaz bi šla najprej nazaj v šolo, dokončala srednjo, mogoče še na fax če bi bilo kaj zanimivega. morda pa tam kakšno punco spoznaš

se strinjam z arso. Stanovanj nikar ne prodajaj to je kapital. Lepo naprej oddajaj.

naredi šolo poišči katerio področje te zanima. to boš našel samo z raziskovanjem.spoznal boš nove ljudi prijatelje, punco. morda – izobrazi se na področju financ in podjetništva. morda investiraš denar, ga vložiš v kak posel itd.

in zavedaj se da tvoje stanje ni tako zelo varno – cene najemnin bodo morda padle. Stanovanja boš morda takratmoral prodati – po nižji ceni kot so danes. in potem boš moral imeti kakšno delo.
Zdaj si še dovolj star da se izobraziš za kak poklic.

lahko pa si dobrodelen – pomagaj osebam ki so na slabšem kot ti.

ne prodajaj stanovanj!!!!!

pojdi ven- Na LENT zdAJ! POIŠČI SI PUNCO-kar tako mogoče kdaj kaj več,kot prijateljico!

upoštevaj zg. komentarje

LP ****

stanovanj vsekakor ne prodaj mogoče kupi še kakšno …. cena stanovanj sicer pada a pričakujemo da se bodo cene počasi spet ačele dvigati … ta čas pa oddidi na potovanje kjer mogoče koga spoznaš ali pa se vsaj naužiješ akcije …

Za začetek preberi knjigo 10X Rule – Grant Cardone (za primerjavo je tvoje trenutno stanje -10X).
Potem dokončaj šolo in diplomiraj. Veliko beri knjig in boš kmalu naletel na prave ideje.

Citiram še tole od DZD:
“manj se obremenjuj z denarjem, ta samo pokvari ljudi, fizično in psihično…. “

Denar ne pokvari ljudi . Ljudi pokvari pohlep. Do denarja pa je potrebno imeti pravi odnos in razmišljanje.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close