Najdi forum

Folk ne zna z denarjem

Jamranje, da ni denarja za to in ono, da ga zmanjka celo za položnice … Če pa pogledaš malce bolj od blizu, vidiš, da pa denar je za kavice, za cigarete, ko se gre v trgovino, se kupuje čipse, sokove, goro nekih stvari, ki se nikakor ne štejejo pod nujne, ampak jih dajmo kupit,ker so v akciji, z avtom je treba it za vsako figo, tudi če bi bili peš ali s kolesom prej …

Seveda pa so tudi taki, ki še kako znajo z denarjem, pa vseeno nimajo. 🙁

In potem? Kaj tebe moti? Te kdo prosi da mu financiraš nakup?
Eni si ŠE lahko privoščijo vse to, eni pa že lep čas ne. Vsak vidi tisto, kar mu odgovarja!

In potem? Kaj tebe moti? Te kdo prosi da mu financiraš nakup?
Eni si ŠE lahko privoščijo vse to, eni pa že lep čas ne. Vsak vidi tisto, kar mu odgovarja![/quote]

a si ena od tistih , ki nimajo za položnice….si se verjetno spoznala v opisanem , a ne ?

Zakaj bi pa jaz mogla sodit in presojat kaj folk počne z denarjem?
Vauuu…enim je pa tečno v lajfu.

Pa pejdi anketo delat. Da boš bolj na tekočem. Pa kaj tebe brigajo drugi. Zase se brigaj in pred svojim pragom pometaj. Ti bo lažje.

No, vsekakor je tvoje razmišljanje precej plitko. Avtorica ima prav, ko opozarja na ta problem. Ker Slovensi smo znani po jamranju in da je za vse kriva država. S tem se ustvarja negativna družbena klima, ki še kako vse nas in tudi avtorico zadeva. Zato nikakor ne moreš rečti, da kaj jo brigajo drugi. Živimo v neki družbi, a ne. Tudi mene moti vsesplošno jamranje, da bi pa kdo kaj naredil, pa najde jo kup izgovorov. Itak mi gredo na živce taki ljudje. Taki, kot si ti.

Zato pa je tako kot je.

Lupijo nas iz vseh strani, cene gredo v nebo, plače dol, za vrle slovenčke je pa največja
skrb in vrlina, da “znajo preživeti z nič denarja”.
Ja heroji, no.
In se trkajo(te) po prsih, “jest pa komot preživim z 300 evri pa še prišparam v petih letih za
bajto”….in TO je pri slovencih največji dosežek…
…namesto da bi šli na ceste in poslali v b.m. tiste, ki nam jemljejo dostojanstvo, človeka vredno
življenje, pravice , vse.
In predno me napadete – JA, res se mi zdi brutalno od naše vlade, da pričakuje, da preživimo
z evropskimi cenami in borno tretjino evropskih plač. In JA res se mi zdi bedno, da ovce na
forumu povzdigujejo svojo kao šprarovnost (pri čemer recimo pozabijo povedat, da živijo pri starših
in plačajo samo štrom in sem pa tja mal hrane)…in se gladko primerjajo s tistimi, ki recimo
plačujejo najemnino + stroške + vrtec + vožnjo 50km v službo + hrano….ja, GOTOVO se da
vse to s 300 evro plačat…

In ja, jaz preživim s tistim, kar imam, pa še komu dam. Samo se mi zdi pa bedno, da moram
z visoko izobrazbo, 23 leti delovne dobe in odraslimi otroki močno gledat, kaj kupim in kaj dam
v pisker. In se mi zdi bedno, da bi 200 km bolj severno, pri istih cenah imela trikratnik plače.
In se mi zdi bedno, da mi prepotentne monovke tlele nabijajo, da ni problem v tem, ampak
da kao ne znam z denarjem.

In še enkrat – ja, zato pa je, tako kot je. Ker smo ovce – ki niti ne muksnemo, ko gredo cene
v nebo, ampak se samo obrnemo, da nas lahko še z druge strani do golega ostrižejo.
In blejamo, da tiste, ki priznajo, da jih zebe – ne znajo z denarjem….. :-(((

@Skela – PODPIS!!!

Še moj podpis!!!!!!

Se strinjam z avtorico. Dokler bodo imeli za cigarete in kavico, naj NE jamrajo.

Se podpišem. Ovc ni težko nategovat in glede na takšna mnenja, da menda v tehle časih folk ne zna z denarjem, bi rekla, da nas bodo še dolgo nategovali. Ker se kar sami pustimo.

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…

Presodi sama:

Ce pogledas malce bolj od blizu, je greh, ce kupis cips (zdrava hrana je veliko drazja kot cips!), sok, rabljen avto na lizing, ce gres na pocitnice, ce si privoscis kavico v lokalu (od cesa bi pa ti lokali ziveli in kje bi delali studenti????), pa ce kadis (ce zanemarimo, da skodi zdravju), ce gres 1x tedensko z druzino v kino (da ne recem gledalisce!), …
Se ti to zdi greh?

Meni osebno se to zdi najbolj normalna stvar! In tudi najnizja placa bi morala ljudem to omogociti!

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…[/quote]

To seveda ne. Mogoče pa bo v tej državi že enkrat kdo kdaj za kaj začel odgovarjati. Predvsem to je problem – nihče za nič ne odgovarja. Ne menedžerji za zafurana podjetja, ne politiki za zafurane dogovore, nihče nič – odgovarjal naj bi samo revež, pa še preveč se pritoćževat ne bi smel,. saj denarja imaš tudi z minimalcem dovolj če le ne kadiš in ne piješ.

SE STRINJAM!!!

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…[/quote]

mogoče to, da se bodo miljončki v Sloveniji malo bolj enakomerno prelivali in bo komu
“tam gor” zmanjkalo denarja za kokain….
da bo kdo odgovarjal za izginjanje milionov…na pa “ups, ni več denarja…res ne vem, kam je
šel”…
Mi pa vsi kolektivno stran gledamo, da lažje vidimo tistega, ki si , o ti ti ti, privošči celo
vrečko čipsa…..

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…[/quote]

Ce bi sli na ceste, bi se situacija obrnila. In ja, cez noc bi podjetja lahko postala profitabilna!

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…[/quote]

Ce bi sli na ceste, bi se situacija obrnila. In ja, cez noc bi podjetja lahko postala profitabilna![/quote]

kaka situacija pa bi se morala obrnit, da bi podjetja takoj postala profitabilna?
ej, pa ti si za nobelovo nagrado, ti bi rešila vsako ekonomijo za čas posla…

eno državo mi pokaži, kjer so z demonstracijami rešili ekonomsko krizo do sedaj…

in če bo šel folk na ceste, bodo pa podjetja kot po čudežu bolj profitabilna, začela izplačevati višje plače, cedilo se nam bo med in mleko… oh ta koromandija, komaj čakam, gremo vsi skupaj na ceste…[/quote]

mogoče to, da se bodo miljončki v Sloveniji malo bolj enakomerno prelivali in bo komu
“tam gor” zmanjkalo denarja za kokain….
da bo kdo odgovarjal za izginjanje milionov…na pa “ups, ni več denarja…res ne vem, kam je
šel”…
Mi pa vsi kolektivno stran gledamo, da lažje vidimo tistega, ki si , o ti ti ti, privošči celo
vrečko čipsa…..[/quote]

ej sori, dvomim, da je to tako enostavno…
ampak, kar živite v nekih iluzijah, da je politika tista, ki vam lahko zagotovi kruh, delo in plače. ne more.

mogoče to, da se bodo miljončki v Sloveniji malo bolj enakomerno prelivali in bo komu
“tam gor” zmanjkalo denarja za kokain….
da bo kdo odgovarjal za izginjanje milionov…na pa “ups, ni več denarja…res ne vem, kam je
šel”…
Mi pa vsi kolektivno stran gledamo, da lažje vidimo tistega, ki si , o ti ti ti, privošči celo
vrečko čipsa…..[/quote]

ej sori, dvomim, da je to tako enostavno…
ampak, kar živite v nekih iluzijah, da je politika tista, ki vam lahko zagotovi kruh, delo in plače. ne more.[/quote]

Ne more direktno, lahko pa s svojim delovanjem pripomore k boljšemu okolju za podjetja in stopi na prste tistim, ki podjetja zaradi lastne pogoltnosti spravljajo na kant! Zakaj že je šel Boscarol v Italijo odpirat svojo proizvodnjo, ne k nam? Zakaj že je enako storil Jakopin? Zakaj so že začeto gradnjo vetrnih elektrarn ustavili in umaknili iz naše države? Zakaj že ljudje, ki so dolga leta kradli podjetja, še vedno ne sedijo za zapahi ali odplačajo, kar so nakradli? Zakaj že pri nas ni zdrave konkurence, ker je vse bolj važno, koga med politiki poznaš in mu moraš v rit lesti?

Daj malo vklopi možgan.

Ce bi sli na ceste, bi se situacija obrnila. In ja, cez noc bi podjetja lahko postala profitabilna![/quote]

kaka situacija pa bi se morala obrnit, da bi podjetja takoj postala profitabilna?
ej, pa ti si za nobelovo nagrado, ti bi rešila vsako ekonomijo za čas posla…

eno državo mi pokaži, kjer so z demonstracijami rešili ekonomsko krizo do sedaj…[/quote]

Rajsi danes demonstracije, kot pa cez nekaj let svetovna vojna… (ce vzamemo primer iz ne tako zelo davne zgodovine)

Podjetja ne bi zacvetela cez noc, cez noc se pa lahko neha skorumpiranost nasega gospodarstva in se odgovorni postavijo pred roko pravice. Potem bi pa hitro nasli pot iz krize. Pa nujno denar prerazporediti!
In ni treba, da gremo fizicno na ceste, samo glas od sebe je treba dati in jasno in glasno povedati, da nam je tega dosti in da se ne gremo vec.
Ampak sloznost Slovencev je utopija…

New Report

Close