Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija ultrazvok srca

ultrazvok srca

Pozdravljeni,

zanima me,če lahko opravim ultrazvok srca, če še vedno dojim? Kaj pa EKG?

Hvala in lep dan, Martina

Dojenje ne predstavlja zadržka za snemanje EKG in UZ pregled srca

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

spoštovani!

zanima me ali mislite, da bi bilo potrebno opraviti pregled srca zaradi nizkega krvnega tlaka?
92- 47 , 93 utripov (malo virozice), utripi so vedno nekaj čez 80, zgornji tlak okoli 100-110, spodnji pa od 45-65?
star sem 20 let, kadilec, premalo gibanja…

hvala za mnenje in lep pozdrav!

Iz vsebine vašega dopisa ne morem posumiti na organsko bolezen srca.Nekoliko pospešena srčna frekvenca je morda znak, ki spremlja virozo. Če je pri vas nizek krvni tlak stalno prisoten, pomeni, da ste konstitucijsko hipotonik in da rednega zdravljenja ne potrebujete

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor! lp

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
zanima me ali naj opravim obremenilni test za srce. Oče ima hudo popuščanje srca, tako, da so ga že odpisali in mi seveda to tudi direktno povedali. Od takrat sem doživela že precej bolečin okoli srca pa tudi občutkov da mi nekdo na srcu leži, me je tudi dušilo.Skratka od takrat imam res veliko težav s srcem (npr. ker me zbada ne morem do zraka)….)Glede na to da so pri očetu pozno ugotovili pop. srca in da so mu povedali, da je imel v mladosti vejetno več manjših srčnih infarktov se bojim, da to doživljam tudi jaz.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor in Vas lepo pozdravljam.

Iz vsebine vašega dopisa ne morem posumiti, da so vaše sedanje težave posledica bolezuni srca. Zelo verjetno gre za t.im. “nevrovegetativni sindrom”, ki se kaže z raznimi težavami pri srcu, z motnjo dihanja, itd. pri ljudeh, ki doživljajo stresne obremenitve. Mislim, da je tako stanje prisotno pri vas in, da bodo težave popustile že ob nizkih odmerkih pomirjeval in ob zdravem načinu življenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close