Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Hospitalizacija z otrokom-ortopedska klinika LJ

Hospitalizacija z otrokom-ortopedska klinika LJ

Ima mogoče kdo izmed vas izkušnje s hospitalizacijo skupaj z otrokom na ortopedski kliniki v Ljubljani?
V prihodnjih dneh sina čaka operacija in seveda bom odšla z njim – star je 2 meseca. Kaj pravzaprav rabim vzeti s sabo?
Grelnik za stekleničke, mleko (se ne doji)? Plenice in ostali pripomočki za nego? Oblačila so najbrž bolnišnična…

Glede na to da ne dojim, mi najbrž ne pripadata hrana in postelja? Imajo kakšno kopalnico, kjer bi se lahko stuširala? Kako je s sobami, si z otrokom sam ali je v njih več oseb?

Sem danes parkrat klicala na oddelek pa nisem imela sreče.

Hvala za odgovore.

Težko ti povem za ortopedsko, lahko pa ti dam podatke, ki veljajo za vse.

Potrebuješ tvojo zdravstveno kartico, s katero te bodo prijavili kot spremljevalko. Z njo boš upravičena do 3 obrokov dnevno (ne vem pa, kako potem prideš do njih) in postelje/ležalnika, če je le-ta na voljo. Odvisno od bolnišnice dobiš stol, stol, ki se ponoči raztegne v ležalnik ali pa tudi pravo posteljo. Včasih zraven otroka, včasih pa v drugem delu stavbe.

Otrok bo dobil bolnišnično pizamo in plenice (svoje samo, če mu tiste ne ustrezajo), tudi tetra plenice plus vse za kopanje,….. Dobi tudi mleko, samo za prvi dan je dobro, da imaš s seboj formulo s seboj, ker je morda ne dobijo na oddelek takoj. Načeloma ti ga sestre tudi segrejejo, ko zanj prosiš.

Kaj potrebuješ ti? Nekaj praktičnega z oblečt, pa copate ali crocse, pa kaj za bart, mobilca. Odvisno od tipa postelje pa še blazino in deko pa brisačo. Morda vse skupaj pripraviš doma, pa ti bo mož prinesel popoldan, kar boš rabila. Pa kak posladek, predvem pa pijačo in kovance kavo in ostale zadeve, ki jih imajo v avtomatih.

Če se mož morda ne znajde, pripravi tudi vse za amlega za pot nazaj. Če bosta hospitalizirana dlje časa, naj očka domov odnese lupinino, ker ponavadi zanjo v sobi ni prostora.

Srečno obema.

Nimam ažurnih informacij, …več let nazaj so imele mamice normalno postejo ob otroku, s tem, da je bilo v sobi več otrok. Ko sem bila jaz z otrokom na ortopedski, je bilo tako, da so komaj čakali, da se bo kakšna mamica pojavila tam in bivala z otrokom 24 ur, ker v tem primeru so imele sestre bistveno manj dela…zjutraj so samo zavpile…umit otroka, prinesle obroke itd….takrat je bil moj otrok star dve leti in pol…kopalnica s tušem je skupna na hodniku….jaz sem takrat dobila vse – hrano, posteljo itd….ko sem hotela plačati ob odhodu so mi rekli, da dobim račun, a računa ni bilo od nikoder….tam sem bila dvakrat po en teden….če te še kaj zanima, kar vprašaj…

Jaz ti lahko povem izkušnjo iz pediatrične pred 14 dnevi.

Spremljevalec je upravičen, do otrokove starosti (6let). Sestri pri sprejemu oddaš svojo zdravstveno. Vsaka soba ima svojo kopalnico, ki jo uporabljajo tako bolniki kot spremlkjevalci. Notri so dve ali tri postelje. Tudi pomožno ležišče je v bistvu en fotelj, ki se naredi v posteljo. Obrokov imajo otroci 4, odrasli pa 3.
Seboj vzameš svoje osebne stvari, ostalo pa dobiš tam.

Verjemi, da je Pediatrična zakon proti enim drugim. Tam ti do hodnika oddelka pripeljejo obroke, v SB NM moraš v menzo čez cesto. In kako pustiš dojenčka starega 2 meseca samega in greš na obroke? Če v tem času pride nekdo, ki ga pogleda ali pa mu odredijo preiskave, ga odpeljejo brez tebe.

Ortopedska lani:

Mamica in otrok sta bila sama v sobi, ker je bilo (na srečo) malo otrok. Tisti sami, so bili v eni sobi, deček z mamico v drugi. Na drugi strani sta bili še dve sobi za punce. Dve kopalnici, hrano pripeljejo do sobe. Sestre so res vesele, če starši skrbijo za otroka, pa itak je vedno tako, da pomagaš še drugim, ne samo svojemu.

Srečno

New Report

Close