Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Želi kdo družinskega psa – zlati prinašalec/labradorec?

Želi kdo družinskega psa – zlati prinašalec/labradorec?

Imamo zelo prijazno, sterilizirano, civilizirano psičko, mešanko med zlatim prinašalcem in labradorcem, je izredno prijazna, zelo vajena otrok, ne laja, je scartana itd. Težava je v tem, da nam rada preskoči ograjo parcele (je kar visoka ograja), zato nam sosed grozi, ker hodi k njegovim konjem, ki se pa bojijo psa. Psička uboga osnovna povelja, je pridna tudi na sprehodu, je ne zmotijo drugi psi ali ljudje itd.

Pripravljeno smo jo podariti družini, sploh komu, ki je več časa doma.

Stara je 3 leta, iz Maribora.

Grozni ste.

Ne morem verjet, da taki ljudje kot ste vi obstajajo.

Kdaj boste pa pamže oddali?? Ko bodo začeli v puberteti hodit po tujih hišah al že prej?

Pes skače čez ograjo, ker mu je dolgčas, ker se mu ne posvečate in ker bi si rad malo popestril življenje.

Če bi mu radi pomagali, ga vzamite v hišo, oziroma financirajte novo ograjo, ki bo dovolj visoka.

Ampak za vas je seveda najlažje, da se ga znebite.

Človek je res največja žival na svetu.

Dej Ida, ne nori. Če bi bili taki, kot ti pišeš, bi jo pustili nekje na cesti, ali pa vrgli čez ograjo Mileni.

Tebi avtorica pa želim, da najdete dobro družina za vašo psičko.

Dej Ida, ne nori. Če bi bili taki, kot ti pišeš, bi jo pustili nekje na cesti, ali pa vrgli čez ograjo Mileni.

Tebi avtorica pa želim, da najdete dobro družina za vašo psičko.[/quote]

Ne seri.

Kupli so si psa, zdaj so se ga naveličali in vsak izgovor je dober, da se ga znebijo.

Prenizka ograja. OMG kakšen izgovor.

Vsako budalo ve, da labradorec visoko skoči, torej bi se lahko o tem pozanimali že preden so psa nabavli.

… in si naredili 20 metersko ograjo. Za takšno bi morali zapreti tebe, Zaskrbljena Ida !!!!!!

Dej Ida, ne nori. Če bi bili taki, kot ti pišeš, bi jo pustili nekje na cesti, ali pa vrgli čez ograjo Mileni.

Tebi avtorica pa želim, da najdete dobro družina za vašo psičko.[/quote]

Ne seri.

Kupli so si psa, zdaj so se ga naveličali in vsak izgovor je dober, da se ga znebijo.

Prenizka ograja. OMG kakšen izgovor.

Vsako budalo ve, da labradorec visoko skoči, torej bi se lahko o tem pozanimali že preden so psa nabavli.[/quote]

Jaz se povsem strinjam z Ido. Očitno je lažje oddati psa kot narediti novo ograjo ali pa poskrbeti za to, da bi bil pes zunaj samo pod nadzorom.
Psu želim boljše lastnike, otrokom pa svetujem previdnost, ker kaj vem, kaj bo staršem padlo na pamet, ko bodo otroci v najstniških letih začeli početi tipične najstniške neumnosti.

joze in ida zaskrbljen,lep par ni kaj

za lase privlečen izgovor tole z ograjo. Ograjo se da zvišati, psa se da privezati v času, ko vas ni doma (česar sicer ne zagovarjam, ampak…), mu narediti pesjak ali najlepše – vzeti k sebi v hišo.

Ma kup možnosti imaš, da rešiš težavo. Ampak najlaže je reči – dajmo psa stran, če vam je odveč…

Grozno, kakšni ljudje si omislijo žival!

zal veliko ljudi se navelica zivali,navelicajo se za njimi pucat,navaleicajo se prilagajanja itd..

pa kaj se usajate. Meni se zdi lepo in pošteno, da psa podarijo, pa vseeno kakšen je razlog. Bo pa en ki ga bo dobil full vesel in bo mogoče še lepše skrbel zanj. Jaz sem vse domače živali dobila, nikoli kupila od takih ki niso mogli ali hoteli več skrbeti zanjo. Pa sem te živalce imela zelo rada in lepo skrbela zanje. Raje vidim, da nekdo podari kot pa zavrže. Psa bi jaz takoj vzela, samo sem čisto na drugem koncu doma, pa še prevelik mi je. Nekomu pa bo gotovo ravno pravšnji.

Ko pa se nekdo loči in “zavrže” družino pa se ne usajate 😀
Rečete hvala bogu, da si šla…

Mogoče pa bo psu tudi boljše pri novih lastnikih in hvala bogu, da se bodo ločili :D:P:P:P

Ograjo se da zviišati? Seveda, samo kakšna packarija pa bo to? Neka navadna fušarija. Če je tako, bi morali celotno ograjo zamenjati z novo, to pa ni ravno mačji kašelj in večina tega ne bi naredila, dvomim, da bi ti….

Ograjo se da zviišati? Seveda, samo kakšna packarija pa bo to? Neka navadna fušarija. Če je tako, bi morali celotno ograjo zamenjati z novo, to pa ni ravno mačji kašelj in večina tega ne bi naredila, dvomim, da bi ti….[/quote]

Odgovoren človek, ki ima rad žival bi zanjo naredil vse.

Nova ograja, je še najmanjša stvar.

Mater, ko berem odgovore tu gor vidim, da vas je 90 % norih. Nori ste na pse. Halo! Pes je čuvaj, pastir, lahko družabnik…ni pa otrok! Imam psa, ki je pri hiši zato da uboga, odganja divjad, se poigra z nami, ponoči prespi v hiši, podnevi je v pesjaku….

Da je pač pes!

Revca uboga.

Tako kot ti vidiš psa, jaz vidim otroke. Da me ubogajo, da odganjajo nezaželjene obiske, da se poigrajo z mano, ko si jaz tega zaželim, ponoči prespijo v svoji sobi, podnevi, ko hočem mir jih pa zaprem v klet.

Kaj je to civiliziran pes?

Revca uboga.

Tako kot ti vidiš psa, jaz vidim otroke. Da me ubogajo, da odganjajo nezaželjene obiske, da se poigrajo z mano, ko si jaz tega zaželim, ponoči prespijo v svoji sobi, podnevi, ko hočem mir jih pa zaprem v klet.[/quote]

:-)))))))))
Odganjajo obiske? A lajajo nanje???

A dej dej… otrok ni isto ko pes in pes ni isto kot otrok. In vsak strokovnjak ti bo povedal, da se je treba s psom ukvarjati primerno pasmi in živali… Če pa z njim delaš ko z otrokom ( spi pri tebi, spravljaš mlečne zobke, ga hraniš z mize ipd.) si pa trčena in boš prej ali slej imela tudi z živaljo hude težave.

Misliš, da ni statistično precej več možnosti, da je ravno obratno? Da je 90 % normalnih, 10 % pa… 😉

V pojasnilo: psa se nismo naveličali, je izredno prikupen in ljubljenček vseh okoli… Ko gremo enkrat na leto na dopust, tudi ni problem, ker imamo več sosedov, ki ga cartajo, peljejo na sprehode, hranijo itd. Ravno zaradi psa smo bistveno več v naravi, na sprehodih, jaz hodim z njim na jogging, sama se ne bi počutila dobro tekati ob gozdu….

In psa smo vzeli pred tremi leti v AZILU, ker smo želeli in želimo pomagati brezdomnim revežem tam, skrbimo za psa itd. A psa so že pred nami eni vrnili nazaj v azil, ker se ga ne da odvaditi preskakovanja… Brez psa ne bi bili, z veseljem bi ponudili prijazen dom kakšnemu štirinožcu, imamo veliko zelenico in ograjo, le pes mora biti takšen, da ne bo preskakoval.

Čez dan je pripet oz. v večjem pesjaku, narejeno ima hiško s predprostorom, dobiva kvalitetno hrano, ni “koš za odpadke” iz naše mize itd.

Skratka – hudo je, pravzaprav ga ne moremo dati vstran, ker nam bo vsem hudo. Sosed pa grozi in kazen je lahko okrog 400 eur, zato bi radi naredili najboljše, kar se da: da bi prišel pes h kaki družini z otroci, ki jih je navajen, navajen je sprehodov in družbe, pozimi je popoldan z nami v hiši, da smo vsaj malo skupaj, ker je hitro tema in nismo zunaj. A ko je sam zunaj, hitro izkoristi in preskoči ograjo, ki pa sploh ni nizka.

Enkrat nam ga je že odpeljal v azil, plačali smo prispevek, zdaj je rekel, ko prvič pride k njemu, jo spet odpelje: sledi omenjena kazen in psa več NE DOBIMO nazaj! Jaz sem lahko torej doma in imam psa na parceli spuščenega, pa ga lahko piči in bo šel… Tu je problem.

Misliš, da ni statistično precej več možnosti, da je ravno obratno? Da je 90 % normalnih, 10 % pa… ;)[/quote]

Statistično mogoče… realno gledano- NE.

New Report

Close