Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Nevarnost trampolinov za razvijajoče se kosti

Nevarnost trampolinov za razvijajoče se kosti

Ne vem, če bo tole pravi naslov, ampak pri pediatriji nisem uspela dobiti želenega odgovora. Lepim vprašanje še sem:

Sem brskala po googlu, po med.over, pa nisem našla te teme…

Najde se ogromno informacij o tem, kako blazno super so trampoilini. Le malo pa se najde o tem, kako nevarni so… moja mami (višja med. sestra) je zadnjič na nekem seminraju izvedela, da je menda med otroci ogromno dokaj hudih poškodb, ki so posledica skakanja na trampolinu, fizioterapevtka pa je menda povedala, da skakanje na trampolinu ni OK, ker preveč obremenjuje samo medenični obroč itd.

Prosim za vaše mnenje. Pozitivne lastnosti me navdušujejo, vendar želim poznati tudi drugo stran, da bo odločitev prava.

Hvala!

Pozdravljena!

Ne vidim razloga zakaj bi bilo skakanje za otroka slabo. Sama sem generacija norega skakanja “gumitvista” – ure in ure vsak dan.

Znanstvano je dokazano, da skakanje krepi kosti, saj je kompresijska sila edina, ki stimulira gostoto kostnine – in to je najboljša preventiva osteoporoze.

Pomembno je, da so doskoki mehki in na trampolinu to zagotovo so.

Otroci se ob tem tudi izjemno zabavajo, kar je tudi pomemben vidik.

Ne vem kakšne hude poškodbe je imela v mislih vaša mama – smučarske poškodbe so lahko tudi zelo nevarne, pa zato ne nehamo smučati, ampak se na smučisču obnašamo previdno in odgovorno.

V rehabilitaciji veliko uporabljamo trampolin, da dobiš še zadnje kvalitete gibanja.
To je samo moje mnjenje.

New Report

Close