Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost povrnitev stroškov zdravil -Reš

povrnitev stroškov zdravil -Reš

Punce, eno vprašanje: prijateljico zanima kako je s povračilom stroškov na ZZZS za zdravila, ki jih bo v Italiji kupila z belim receptom? Predvidevam, da dobi povrnjen denar, kajne?

Denar ne bo povrnjen, dr. Reša pa niti slučajno naj tega ne sprašuje, ker bo zelooooooo okregana in bo ”popenil”.

Toliko, moj nasvet.

Beri sponji post od aneri11, prehod k dr. Rešu-G noče dati napotnice, kako je s tem, ko se kaj takega vpraša dr. Reša.

Bata

Kolikor vem, je beli recept samoplačniški in ga ZZZS ne bo povrnil. Enkrat mi je Reš moral napisati recept za v Italijo in belega recepta ni imel pri roki, pa mi je napisal zelenega, a je gor prečrtal rubrike, ki govorijo o zdravstvenem zavarovanju, ker sem hodila v postopek samoplačniško. Recept je bil le zato, da so v lekarni vedeli, kaj potrebujem in da mi to smejo dati, ne pa za povračilo stroškov.

Pozdravljene!

Jaz pa imam drugačno izkušnjo – postopek pri dr. Rešu, ki ni bil samoplačniški mi je osebna G napisala bel recept in ko sem dala vlogo za Zavod so mi povrnili stroške nakupa prometriuma v Italiji (kopijo recepta, kjer mora biti točno število škatel in kopijo računa ter dokumentacijo o postopku sem oddala in čez 14 dni dobila nakazan celoten znesek (postopek ni bil uspešen in je bil tudi majhne znesek).

Kako bo tokrat pa ne vem, ker še nisem oddala vloge (imam vse recepte in sem bila že dvakrat v Italiji, ker nisem bila tak optimist, da bom rabila tablete do 14. tedna in sem prvič kupila le za čas od punkcije do testa). No sedaj smo v 10. tednu in še kar pridno jemljem prometrium trikrat dnevno, tako da sem morala dokupiti še 10 škatel. Skupaj je to naneslo že kar nekaj denarja in če nam pripada, zakaj ga ne bi dobili.

Vsekakor pa nikar razlagati dr. Rešu – kot je že napisala Bata – ker bo itak vse narobe. Izogni se temu stresu in naredi po svoje. O tem, da si vložila vlogo na zavod, njega ne bodo obveščali in o tem ne bo vedel nič (če te je strah za morebitne nove postopke).

Veliko uspeha na vseh področjih in lep pozdrav vsem, ki ste na tem forumu.
Še vedno rada pogledam sem gor in spremljam vašo vztrajnost, nikoli ne smemo obupat, res. Mi smo po 12 letih truda končno dojeli, da smo trije 🙂 Držim pesti za vse vas, birokratske zadeve pa uredite tako, da bo tudi za vas prav.

Nati

Nati, lepo, da si se javila. Vesela sem, da vse lepo poteka. Uživaj v nosečnosti!

Deja, pozdravljena!

Hvala za lepe želje. Sem na bolniški in zaenkrat je vse OK (po tistem šoku v 6. tednu, ko sem krvavela, se je vse uredilo, razen jajčniki so še kar radi veliki in se niso zmanjšali niti za cm. Menda je to OK). Naslednji pregled imam 11.11. ko bom že v 13. tednu in upam na najboljše – itak da bo, sedaj v to že bolj resno verjamem, ker na začetku se mi je zdelo kar neverjetno.

Sicer pa ko sem brala vse tisto na drugi temi (o izpadih Reša) razmišljam, kako je bilo na zadnjem UZ, ki sem ga imela pri njemu v 8.tednu. Meni je šlo skozi eno uho noter, skozi drugo pa ven – to kar mi je ves čas govoril mož, ampak njega je pa tokrat tako vrgel s tira, da se je kar tresel od jeze in razočaranja. Že prej sva se pri moji G odločila (ko sem dobila materinsko knjižico), da ne greva na nuhalno, ker če je kaj zelo narobe genetsko nam tako ne bo dano, da bi bili skupaj s tem otročkom, sicer pa ga bova sprejela, tudi, če kaj ne bo v redu. Imava ogromno prijateljev, ki imajo otroke z različnimi prizadetostmi in sva to pripravljena tudi sprejeti, ker je to najin otrok.
Reš pa tisti četrtek… najprej naredi UZ: izredno prijazen, kako je vse lepo zraslo, kako je super utrip v primerjavi s 6. tednom, kako fino da se nič še ne redim in oh in sploh. Potem pa ko zlezem s stola, pa reče za nuhalno, da se morava naročit pri njih in rečem, da sva se odločila, da ne greva – potem je pa znorel, se začel dret, a sva normalna, da on lahko vidi, če je kaj narobe, da naredi splav in mu mož reče, da tega ne bi želela, on pa kar naprej, da je res tako nesposoben da naju ne more prepričat, da on “dela” samo normalne, popolne otroke, kakšna bo pa njegova statistika in če bi rada vse tako naravno, zakaj sva potem sploh prišla k njemu. In mu mož še razlaga, da svojega otroka če ne bo umrl sam, ne bova ubila, ker je pač neka statistična verjetnost za napako (pri mojih letih zagotovo velika), ki se lahko izkaže tudi za napako. Potem je dr. utihnil . Napisal datum predvidenega poroda in ko sva odšla, pozdraviva, niti odzraviti ni hotel. Že takrat sem si rekla, da sem pa res ne morem več priti, ker me itak ne bi hotel vzeti, pa še jaz bi imela totalno nor občutek. Ne vem ali je nujno, da če si na umetni, da potem moraš na nuhalno ali je problem da ne bova plačala nuhalen ali kaj (če je to, bi z veslejem dala tisti denar, samo, da me ne sili v nekaj kar si ne želim). O tem ,da bi bila ta preiskava nujna, ni nikoli v pogovorih nič rekel. Mogoče se motim in sem res naredila napako, ne vem.

V glavnem malo sem napisala še svojo izkušnjo, v trenutkih, ko bi naj bila nad vse vesela in slišala kakšno vzpodbudno besedo, potem pa se lahko v trenutku vse obrne v čisto drugo smer. Jaz sem to izklopila, verjamem v vse najboljše in pridno skrbim za naju z otročkom. Ta teden so slabosti malo manjše, ampak prejšnja dva tedna je pa bilo kar hudo (vsak del dneva, tudi ponoči, pa videt ne morem kakšne sladke stvari v nobeni obliki – kar je sicer v redu). Tako, da vse, ki še čakate, pripravite se tudi na ta del.

Pozdravček vsem, posebej tebi Deja. Večkrat se spominm na tebe in upam, da vztrajata naprej in da bo tudi vama čim prej uspelo. Drži se.

Nati

Nati, si nesla zraven še kakšne papirje, poleg računov??

Zraven sem oddala VLOGA ZA POVRAČILO STROŠKOV NABAVE ZDRAVIL (najdeš na strani ZZZS v Wordovem formatu), kopijo recepta in kopijo računa ter kopijo dokumentacije od punkcije in transferja pri Rešu, kjer je pisalo, da potrebujem Prometrium in koliko na dan.

LP
N

Hvala. 🙂

živjo,
jaz bi pa prosila če lahko poveste kje ste najdle obrazec oz kako se točno imenuje, ker jaz ga na zzzs-jevi strani žal ne najdem

ful hvala za pomoč

Obrazec najdeš tule: http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/o/1DD0BC6183390352C1256E8C002D2A27?OpenDocument proti dnu je wordov dokument.

Najnovejše novice o povrnitvi stroškov (november 2010V:

vlogo sem oddala 16.11. za povrnitev stroškov zdravil (dva računa in dva recepta za Prometrium, ki sem ga kupila v Italiji) – 26.11. sem dobila odločbo in so mi povrnili 100% znesek računov, ki sem jih priložila (drugi dan je bilo nakazano na moj TRR).

Prav tako sem dobila povrnjene potne stroške za prevoze CE-LJ, ko sem hodila k Rešu zadnja tri leta (16x) – naslednji dan 17.11. so mi že nakazali denar (nekaj čez 127 EUR). Nisem dala obrazca tudi za punkcije in tranferje v Postojni, ker jih takrat ko sem bila tam nisem imela s seboj, psoebej pa tudi nisem vozila tja.

Tako, da jaz imam izkušnjo, da denar povrnejo. Pozkusiti velja, ker tako veliko plačujemo in verjetno redko koristimo različne storitve. Vse te dokumente sem dala samo za postopka na koncesijo in ne za samoplačniškega.

Vse dobro vsem.

Nati

Zdravo, punce,

tudi sama sem na podlagi vaših pisanj oddala vlogo za povrnitev potnih stroškov..za skupno 22 poti (v LJ in nazaj, za PO nisem dala) – v eno smer je 35 km, sem dobila reci-piši dobrih 24 eur 🙁 Moram pa reči, da je bila zadeva res rešena (in denar nakazan) mislim, da v manj kot 2 tednih. Šlo je za koncesijo.

Veliko sreče še naprej!

Tole pa ne more držat.. Jaz imam v eno smer cca. 65 km in sem za cca. 10 poti dobila čez 100€.
To si šla 22x v enem ali dveh mescih ali čez celo leto?
Treba je bit pozoren – meni se npr. če grem v mesecu septembru 2x v LJ ne splača pisat, ker imam več stroškov, (cca. 18-20€ si vzamejo za obračun) kot dobim povrnjeno.

New Report

Close