Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje kdaj kontrola v nosečnosti

kdaj kontrola v nosečnosti

Spoštovani!

Sem v cca. 5 tednu nosečnosti, test je bil pozitiven, nimam pa še potrditve ginekologa. Zanima me kdaj je potrebna kontrola za ščitniške hormone. Zdravnica mi je namreč rekla da šele pri treh mesecih, vendar se je kasneje premislila in mi rekla da naj grem po 6. tednu. Premislila si je pa zato ker sem ji rekla da sem brala da je v prvih treh mesecih zelo pomembno pravilno delovanje ščitnice, ker jo plod jemlje od matere.
Dala mi je že napotnico, povejte mi vi kdaj je res najbolj primerno da grem dat kri.

Premalo delujočo ščitnico so mi odkrili pred enim letom po prvem porodu, in trenutno jemljem 125 mcg eutiroxa.
Zanima me tudi, če je verjetnost da se z drugim porodom težave uredijo ali celo poslabšajo ali obrnejo na preveč delujočo.

Hvala za odgovor

lep pozdrav

Spoštovani,

najbolje bi bilo, da opravite določitev TSH čim prej. Glede na ta izvid bo jasno, ali bo potrebno prilagoditi odmerek zdravila in kdaj naslednja kontrola.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Pozdravljeni

Hvala za odgovor. Na odvzem krvi grem lahko šele v torek, izvid bo v četrtek (4.11). Ali menite da je to prepozno, takrat naj bi bila v cca 6 ali 7 tednu nosečnosti. Bi morala na kontrolo prej. Resno me skrbi da ne bi bilo kaj narobe s plodom.

Hvala

Spoštovani,

kontrola drug teden je popolnoma v redu. Če ste doslej redno jemali zdravila, so vaše skrbi odveč.

lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

Pozdravljeni!

Bila sem na odvzemu krvi in dobila izvid TSH 1,15 (0.4-4). Sedaj jemljem 6×125 mcg in 1x 100 mcg euthyroxa. Se vam zdi da doza primerna. Sem pa v 6 ali 7 tednu nosečnosti.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

odmerek Euthyroxa je zaenkrat popolnoma ustrezen. Potrebna je še kontrola TSH v 2. in 3. trimestru, nato pa 3 – 4 mesece po porodu.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

New Report

Close