Najdi forum

Zanima me ali lahko med nosečnostjo jemlješ kakšna pomirjevala oz. antidepresive.
ginekologinja je rekla da lahko jemlješ Apaurin; včasih so ga dajali za preprečitev splava!
Ali to drži!
Kaj pa Amyzol in Lexaurin?

l.p.
Maja

Spoštovana Maja k,
v nsečnosti se je treba natidepresivov izogibati, razen. če bi pričakovana korist opravičila tveganje.(To je uradna razlaga, ki pa vam na noben način ne bo razjasnila odločitve).Nujnost potrebe po antidepresivnem zdravljenju bo moral presoditi lečeči zdravnik, torej tisti, ki bo podpisan na receptu.zato mu nosečnosti ne smete zamolčati.

Pozdravljeni,
mene pa zanima kako je z jemanjem antidepresivov v tretjem trimesečju. Sem v sedmem mesecu nosečnosti, do sedaj sem nekaj časa jemala Apaurin zaradi paničnih motenj, a se bojim, da to ne bo dovolj, saj že zdaj razmišljam o porodu in strah se veča… Brala sem; da se Zoloft lahko jemlje med nosečnostjo, a ne vem, kako to vpliva na plod. Mogoče se v zadnjem trimesečju tveganje zmanjša. Prosim, čemi lahko odgovorite ali imate kakšne izkušnje s predpisovanjem antidepresivov nosečnicam in kako jemanje teh zdravil vpliva na razvoj otroka.

Hvala za čimprejšnji odgovor!

Spštovana Flower,
imel sem pacientko, ki je utajila nosečnost in ves čas jemala antidepresiv. Rodila je zdravo punčko.O posamičnih podobnih prmierih poročajo tudi proizvajalci antiddpresivov, vendar je za statistično utemeljeno trditev, da jemanje antidepresivov nima škodljivih učinkov na plod, še vedno premalo dokazov, zato uradno velja priporočilo, da naj bi se antidepresiv jemal le takrat, ko je pričakovana korist večja od tvegenja.Takšna formulacija v vsakem primeru ne razbremeni nosečnice.Ker je tvorba organov pri sedmem mesecu nosečnosti pri plodu že zaključena, zgolj nanjo potencialno jemanje antidepresivov ne more vplivati,o drugih vplivih pa kot rečeno še manjkajo statistično relevantni podatki.Obstaja študija, ki govori o relativni varnosti jemanja Zolofta me dojenjem, vendar je število raziskovank zelo majhno in je zato vprašanje vrednosti študije negotovo.

Pozdtavljeni,
hvala za vašodgovor. Ali imate tudi kakšne podatke o vplivu apaurina na otroka med nosečnostjo? Težave so se mi pojavile sredi petega meseca nosečnosti in takrat sem začela jemati apaurin 2 mg. V tem času se baje pospešeno razvijajo otrokovi možgani. Apaurin naj bi dokaj varen. Še eno vprašanje: ob paničnih napadih, ko težko diham… se mi zdi, da tudi otrok takrat vse to občuti; ne vem, kaj mu bolj škodi, tableta ali moje počutje?

Spoštovana Flower,
2 mg Apaurina dnevno z veliko verjetnostjo ne bosta bistveno škodovala plodu v drugi polovici nosečnosti, vendar bi vam kot metodo izbora zoper tesnobnost vseeno pripiročil avtogeni trening, ki pa je dokazano neškodljiv.

Pozdravljeni,
Toje isto kot, če bi vas jaz z zobobolom poslala k bioenergetiku ali kakšni drugi alternativi.
Jaz hodim na avtogeni trening, da pa se tja lahko odpravim potrebujem apaurin, da sem sploh mirna. Kaj mi pomaga avtogeni trening, če me v prsih tako tišči, da boli… Ves čas sem na internetu in berem o ženskah, ki so antidepresive jemale skozi dve ali celo tri nosečnosti in so jim jih predpisali ginekologi. Rodile so zdrave otroke. Ali res ne obstaja kakšno varno zdravilo? jaz si te situacije vsekakor nisem želelain,če bi vedela, da semi bo to pojavilo v nosečnostine bi nikoli zanosilo,ker je breme prehudo. Zakaj se vsi psihiatri v Sloveniji tako bojite teh antidepresivovo?

New Report

Close