Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v križu in ključnici

bolečine v križu in ključnici

Pozdravljeni,

Imam dve vprašanji za vas. In sicer:

1. Pred 15 leti se mi je zaskočil križ ob dvigovanju vreče krompirja, na začetku je samo bolelo, drugi dan pa se nisem mogla več zravnati. To je trajalo približno 1 mesec. K zdravniku takrat nisem šla. Imam pa sedaj večkrat bolečine v križu in ponoči ko spim, če se ne obrnem počasi, čutim, kot da mi bo vsak čas priprlo živec. Tako, da se od takrat obračam bolj počasi. Ali naj grem slikat križ oz. ali naj grem k zdravniku?

2. Pred nekaj časa se mi je pojavila bolečina v predelu ključnice, boli pa me tudi leva stran vrata, samo, da je žarišče v ključnici. Zadnje čase pa me bolita tudi obe golenici. Vendar je ta bolečina za razliko od prve ostra in traja nekaj sekund, potem izgine, bolečina je tako močna, da tudi ko izgine, še nekaj časa težko uporabljam nogo. Ker sem mislila, da to ni nič takega še nisem šla k zdravniku, večeraj pa me je poleg vseh bolečin začel tako boleti še levi kolk. Ker sem zaskrbljena kaj se dogaja z menoj mi bo vaš nasvet prišel zelo prav.

Najlepša hvala,

Lp

Spoštovani!

ad 1) Ker nimate drugih težav kot bolečine, vam ni treba k zdravniku. Skrbite za razgibavanje, krepitev ledvenih in trebušnih mišic…

ad 2) Težko kaj reči. Zaenkrat ne kaže na konkretno bolezen. Če se bo nadaljevalo, bi preveril sedimentacijo, ki je posepšena v primeru revmatične bolezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close