Najdi forum

Že nekaj let jemljem cipramil (1tabl/dan). Reaktivna depresija, obsesivno kompulzivne motnje. Sedaj se mi življeneje zelo umirja, pa iz neznanega razloga čutim neko utrujenost, živčno izčrpanost in brezvoljnost, žalost. pogoste slabosti, neurejene menstruacije, poslabšanje kože. stara sem 33 let. Kot da se zopet pojavlja depresija. imam resnega partnerja in razmišljam še o enem otroku. Vse skupaj me skrbi. Kako bo v nosečnosti z depresijo…pa potem?

Spoštovana Irena6 ,
za utrujenost, brezvoljnost in živčno izčrpanost je lahko vel vzrokov, od tega, da se pojavlja drug tip depresije, do povsem telesnih razlogov in ne nazadnje ob načtrovanju še eneha otroka , podzaesten dvom o trdosti partnerske zveze.O antidepresivih in nosečnosti pišem vsakorat, pa naj še sedaj: zaenkrat ni statistično podprtih zagotovil o neškodljivosti antidepresivov za plod, zato jemanja teh zdravil med nosečnostjo še ne priporočamo, kljub temu, da število podatkov o zdravorojenih otrocih, katerih matere si med nosečnostjo jemale antidepresive narašča.

New Report

Close