Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Težave z navajanjem na nova očala

Težave z navajanjem na nova očala

Pozdravljeni!

Po petih letih sem bila zopet pri optiku, saj imam občutek, da se mi je vid poslabšal. Prej sem imela dioptrijo D: -1,0, L:-2,0, brez cilindrov, zdaj pa mi je zdravnik predpisal: D: -1,25, L: -2,25, na obeh očesih Cyl: 0,25.

Zanima me sledeče:
1. V optiki so mi vgradili leče z oznakami S -1,50 -1,25 C +0,25 -0,25 in S -2,50 -2,25 C +0,25 -0,25. Leče so znamke Essilor. To pomeni, da so te leče primerne za obe dioptriji? Za -1,5 in -1,25? Se res ne da izdelati leče z dioptrijo -1,25? Ne bi rada namreč, da se mi oči privadijo na višjo dioptrijo kot je potrebno.

2. Moja druga težava je v tem, da se nikakor ne morem navaditi na nova očala. Tudi po parih dneh nošenja me še vedno boli glava, oči, čutim slabost, problem imam tudi pri zaznavanju globine. Mislite, da imam take težave zato, ker imam prvič predpisane cilindre? Naj se še malo potrudim in počakam, da se privadim?

Najlepša hvala za pomoč.

1. Torej, dioptrijo ste mi sicer malce nerodno zapisali, vendar sem lahko razbral, da imate pravilna stekla v očalih (dioptrija se lahko napiše v različnih verzijah + -).
2. Seveda pa to ni garancija, da je dioptrija pravilno izmerjena, torej, če se ne boste navadili, morate nazaj.

Lp.

Pozdravljeni,

če smem pripomniti.

jaz sem hodila preden sem prišla k vam v optiko g.Rene, k drugemu optiku. Tam so imeli dobrega oftamologa, ki mi je dioptrijo prav izmeril. Napako so naredili pa v optiki, ko so napačno zbrusili očala (oziroma so cilinder premaknili iz centra vida). Verjetno se ne spomnite več mojega primera, ampak takrat sem k vam prišla in mi očala, ki ste mijih naredili vi, nikakor niso ustrezala. Ko sem prišla tretjič nazaj k vam, da pogledate zakaj mi ne ustrezajo, je bil v optiki pri vas čisto slučajno na obisku še vaš oče, ki je iz prve ugotovil, zakaj mi očala ne ustrezajo- ker so bila pravilo zbrušena v okvir. Torej bi mi jih morali “zafušat”, da bi mi ustrezala :-). Ko ste to ugotovili, ste mi postopno začeli zviševat “center” cilindra in sem spet postopoma prišla nazaj. Gospe hočem reči, da ni nujno kriva napačno izmerjena dioptrija, naj raje gre h komu drugemu, da ji očala pregleda, če je vse vredu z njimi. Jaz sem namreč takrat slepo verjela prejšnjemu optiku, da je z očali vse vredu in da se bom že navadila na njih. Ko sem zamenjala optiko, pa ugotovila, kaj so mi naredili z očmi.

G. Rene, k vam bom pa spet morala v kratkem na pregled :-). Sem vam pa še dolžna zahvalo, ker sem po tistem, ko ste mi svetovali NUJEN pregled pri oftamologu, imela operacijo mrežnice. Hvala torej.

Lep pozdrav.

Hvala za pohvalo!

New Report

Close