Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost kdaj začeti jemati aspirin 100

kdaj začeti jemati aspirin 100

Spoštovani!
Zanima me ali lahko začnem jemati Aspirin 100 brez, da bi mi ga predpisali zdravniki. Imam et zamrznjenčkov čez pet dni. Vem, da ga moram jemati enkrat na dan in da poveča zanositev za 50%. Moje vprašanje je kdaj ga naj začnem jemati in ali njegova uporaba v večji meri pomaga in ne škodi?
Najlepša hvala za odgovor!

da poveča zanositev za 50%, ….???

Sama sem ga pila v enem postopku, takrat je res uspelo vendar za zelo kratek čas.

Dr. Reš ga predpisuje, na GK pa mislim da ne, za MB ne vem.

Jaz sem takrat začela z aspirinom 100 en dan po punkciji in vse do +. Vzela sem ga zjutraj pol ure pred jedjo, tako piše na škatlici.

Kakorkoli se boš odločila, želim ti, da ugledaš +!!!

Hvala za odgovor!
Sem brala na forumo, tako je odgovoril dr.Pušenjak. Ti bi ga jemala na lstno pest?

ne vem, zdaj mi je lahko bit pametna, ko nisem v postopku in bi rekla, da bi.
So punce, ki so zanosil z uporabo aspirina in brez, pa niti nokoli ne vemo kakšno vlogo je imel, če je že bil +
Vrašaj na transferju, kaj ti svetujejo in sporoči.
lp

Lahko citiraš Pušenjakov post v katerim to pravi?

Evo razlage:
[med.over.net]

avatar Stanko Pušenjak [ Odgovor preko zasebnega sporočila ]
Re: IVF in aspirin
20.11.04 22:01
Spoštovani,

tromociti so del velikega sistema za strjevanje krvi in za ustrezno zagotovitev pričetka strjevanja krvi zelo pomemben element. Za to je sicer pmembno udi njihovo število vendar jih je npr. dovolj tudi le 1/3 od minimalno priporočenih, če so le ti dobro delujoči. Aspirin ne zmanjšuje števila trombocitov pač pa zmanjša učinkovitost njihovega delovanja. V postopku IVF ima aspirin pomembno vlogo ,saj raziskave kažejo, da nizki odmerki te snovi povečajo odziv jajčnikov na gonadotropine, poveča se prekrvitev maternice in jajčnikov, poveča stopnjo vgnezditve in stopnjo nosečosti in to menda celo do 50% nad povprečje brez aspirina. Dokler nimate znakov povečane nagnjenosti k krvavitvam lahko aspirin uorabljate relativno varno, če bi iz kakršnekoli rane, iz črevesja ali iz dlesni pričeli krvaveti takoj prenehajte z jemanjem aspirina in o tem obvestite svojega zdravnika.

Oprostite nisem drugače vedla prilepiti 😉

Aspirn 100 sem začela jesti dva dni po punkciji, končala par dni po transferju.
Test je bil pozitiven, najin sonček veselo raste:))

Srečno vsem

Jemala 3 ali 4x aspirin, vedno neuspešno. Zadnji postopek je bil uspešen in to brez aspirina

New Report

Close