Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina čuden občutek v roki

čuden občutek v roki

Pozdravljeni,
Že 5.dan imam zelo nenavadne neprijetne občutke v desni roki (od zapestja navzdol). Ni mravljinčenje niti bolečina v pravem pomenu besede, temveč gre bolj za nenavaden in neprijeten občutek, ki kar ne mine. Nekaj časa to čutim na spodnji strani palca,potem kazalca, potem bolj na dlani – skratka menja se. Danes zjutraj sem bolj čutila od komolca navzdol. Mišično moč v roki imam običajno, nimam nobene tresavice, mravljinčenja. Prsta lahko uporabljam, čeprav so nekako bolj togi, zategnjeni. Ne znam opredeliti kje me sploh to moti in mi povzroča neprijetne občutke (sklepi, mišice, kite, ??). Ne boljio me sklepi. Ne najdem vzroka temu – nič bolj nisem fizično obremenjevala desne roke (vsaj 6 dni nazaj ne – pred 14. dnevi sem pomagala dvigniti samo eno omaro). Tudi za računalnikom nisem več kot običajno, kvečejmu manj. Skrbi me, kaj bi to bilo. Mislila sem, da bo to izginilo, a je vsak dan huje. Sem že pomislila na vse mgoče – revmo itd. Vem, da mi vi ne boste postavili diagnoze, a vseeno vas prosim da mi osvetlite problem z zdravniškega vidika. Za kaj bi lahko šlo? Moram iti k zdravniku?Naj doma izvajam kakšno terapijo?Je to znak kakšne hujše bolezni? Stara sem 34 let in drugače zdrava.

Spoštovani!

Take težave so najpogosteje znak pritiska na živec – lahko kje ob komolcu, ali, kar je verjetneje, v vratu. Tudi opsian napor bi lahko prispeval k temu. Če se doslej še ni umirilo, počasi obiščite zdravnika, da pogleda, da je to res.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravlejni,
Odšla sem k svojemu zdravniku zaradi čudnega občutka v roki (14 dni nazaj) in mi je rekel, da ne more biti nič strašnega, da bo prenehalo. Občutek sem imela, da me ni jemal preveč resno.
Zdaj, po 14. dneh je le hujše. Lahko govorim že o bolečini. Občutim jo v dlani, na prstih, na podlaketi, nadlaketi, v rami, saj menja področja. Vedno bolj me skrbi. Moč v roki imam, mravljinčenja nimam, a roka je nekako “telečja”, trda …nekaj ni vredu. Lahko opravljam gospodinjska dela, ne paše mi toplota na roki (recimo vroča voda).
Bi lahko šlo za kakšno vnetje živcev na roki? Čisto sem že zaskrbljena.
Hvala.

Spoštovani!

Tole bi lahko bila cervikobrahilagija, tj. pritisk na živec v vratni hrbtenici. Obiščite zdravnika, da preverita, kaj se da postoriti. Sicer gre praviloma za samoomejneo stanje in ni pirčakovati večjih problemov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close