Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Krvavitev pri odvajanju blata

Krvavitev pri odvajanju blata

Pozdravljeni,

pišem ker me skrbi za moža, ki pa se o tem noče pogovarjati.Star je 45 let.
Kadar gre na veliko potrebo za to porabi precej časa,
Večkrat sem po obisku stranišča za njim opazila, da je v školjki ostala kri kar pomen, da je pri izrebljanju precej krvavel saj se je usedlina na dnu školjke kljub enemu izpiranju še vedno videla.
Gre za precej rdečo – svežo kri.
Sicer pravi, da ne krvavi redno, jaz opažam da ponavadi po večjih fizičnih naporih je pa res da je bil tudi sam enkrat zaskrbljen ko mu je po zaprtju in naknadnem odvajanju iz danke pogledalo precej črevesja. Le tega je potem z roko potisnil nazaj.
Zadeve z občasnimi krvavitvami se pojavljajo že nekaj let in skrbi me, da se ne bi razvilo kaj neozdravljivega.

Vaš nasvet glede tega. Naj ga prepričam, da obišče splošnega zdravnika, ki ga bo ob popisu težav napotil na nadaljne preglede.
Vem, da takole preko opisa težko rečete kaj se dogaja pa vendar ali gre lahko samo za hemeroide?

L.P.

Pozdravljena,

Že sama ste navedla pravilni odgovor. Seveda mora obiskati osebnega zdravnika. Le tako bo ugotovil, ali gre sigurno za hemeroide. Me pa čudi, da ga to stanje ne moti toliko, da bi sam poiskal ustrezno pomoč, ker se krvaveči hemeroidi sami od sebe običajno ne pozdravijo. Zato ga le prepričajte, naj gre na pregled.

lp metaB

Pozdravljeni!
Mož v zadnjem mesecu redno odvaja blato in brez vsakih težav, vendar je obarvano s temno rdečo barvo krvi, kar je zaskrbljujoče, saj baje pade sum na raka na črevesju. Na blato hodi vsak dan, brez težav in brez bolečin, zato do sedaj ni bil pretirano zaskrbljen. Ker pa se kri pojavlja že približno en mesec naju skrbi kaj to pomeni. Prosiva za čimprejšen odgovor in se zahvaljujeva.
Pia

Ne vem zakaj čakata,in ne gresta k zdravniku,kjer bodo moža pregledali,in napotili na nadaljne preiskave,verjetno so hemeroidi,lahko pa je tudi kaj drugega.Preko foruma ne more nihče ugotoviti diagnoze.Zato kar pogumno k zdravniku.

LP.M.

Tudi jaz imam podobne težave. Stara sem 30 let. Pred prvim porodom sem včasih opazila pri težjem odvajanju malo sveže krvi na papirju. Po prvem porodu sem imela hemoroide, ki so se po mesecu do dveh popravili, čez kakšne pol leta spet pojavili za kakšen mesec, potem pa samo občasno ob težjem odvajanju, tudi kri se je pojavila samo občasno. Drugi porod je za mano, dva meseca je od tega. Pri samem porodu nisem imela čisto nič hemoroidov, so se pojavili pa kakšen mesec ponjem ko sem nekajkrat šla zelo težko na blato, od takrat (to je zdaj že 1,5 meseca) pa imam skoraj ob vsakem odvajanju bolečine in svežo kri na papirju. Tudi nekaj časa po odvajanju me še boli. Predvidevam, da se bo stanje umirilo kot se je že prej ali pa bi bilo vseeno potrebno opraviti pregled črevesja.

Pozdravljeni, stara sem 20 let in tudi sama opažam kri pri odvajanju blata, ter nenehno tiščanje na blato. Zdaj v zadnjih parih dneh hodim na blato zelo pogosto, tudi do 4x dnevno, včasih je mehko včasih trše in pri tem se mi pojavljajo bolečine v spodnjem delu trebuha.
Zanima me za kaj bi lahko šlo, ali bi bilo potrebno obiskati zdravnika? Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

New Report

Close