Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina 13 tednov star mladič ima težave s koordinacijo pri sedenju

13 tednov star mladič ima težave s koordinacijo pri sedenju

Spoštovani g. dr. Vice,

imam 13 tednov staro rodovniško psičko pasme beagle. To je že moja druga biglica in pri prvi teh težav ni bilo, zato se obračam na vas.

Že od samega prihoda domov in tudi v leglu je bila bolj mirna, vendar v družbi drugih psov na svojo mirnost pozabi in je zelo igriva. Pravtako je zelo požrešna (kot vsi bigli) in ima normalno blato/vodo.

Vendar zadnjih nekaj dni opažam, da ima v fazi sedenja ali stanja na mestu, manjše težave s koordinacijo. Na kratko opisano: v sedečem položaju ji malenkost začne majati glavico naprej nazaj, včasih jo tudi zanese (skoraj prekucne), vendar se vedno polovi. Pravtako ob zelo počasni hoji včasih stopa tako “mehko/fino”. Ob normalni hoji in teku ni težav. Oči ne zanaša levo desno gor dol ampak so normalne.
Naj pa dodam še to, da je 2 x iz neznanega razloga prav panično in zmedeno jokala in ni pomagala nobena tolažba.

Predvsem me zanima ali lahko gre za nevrološke težave (ali obstaja zdravilo?), ali zgolj težave pri koordinaciji zaradi mladosti ?

Veterinar ni odkril nikakršnjih težav z očmi, ušesi, pluči, srcem.

Hvala za nasvet, v kolikor bo potrebno pa se oglasim tudi v vaši kliniki, vendar bi vseeno prej želel slišat vaše mnenje, saj sem iz drugega konca slovenije.

Pozdravljeni!
Opisani znaki so lahko nevrološke narave, najbolj verjetno gre za t.i. intencijski tremor. Seveda pa brez nevrološkega pregleda, ki je pri lokaliziranju težave zelo pomemben, ne moremo postaviti diagnoze.
Zato vam svetujem, da me pokličete na recepcijo klinike (01-2005180). Pred pregledom se pozanimajte, ali imajo drugi mladiči iz legla kakšne težave, oziroma, ali je pri rejcu imela kakršnekoli zdravstvene težave.
Lep pozdrav,
Vice Zaninović, dr. vet. med.

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Kot sva govorila po telefonu, se bom še v tem tednu oglasil v kliniki za nevrološki pregled, zraven pa bodo prišli tudi vzreditelji, saj bi se tudi oni radi prepričali, da gre za psičko z gensko prirojeno napako.

Čeprav zaenkrat samo na podlagi vedenjskih znakov, vsekakor ni lahko slišati, da ima psička, ki je pri meni 1 mesec, navezanost pa je primerljiva z leti, okvaro za katero ni zdravila. Upam da ji bom kljub morebitni nevrološko potrjeni okvari, lahko nudil maksimalno ljubezen do konca življenja.

New Report

Close