Najdi forum

Najprej lep pozdrav!

Zadnje čase se mi dogaja, da se mi zazdi kakor, da mi po sredini prsnega koša steče električni tok. Kar strese me in malo se mi zavrti. Ko sem si pri eni izmed takšnih epizod meril pulz na vratni žili sem imel občutek, kakor, da bi izostal en udarec srca. Ponavadi me po tem preplavi strah pred tem, da bi doživel infarkt ali nenadno odpoved srca. Oblije me pot, okončine postanejo hladne. Hkrati pa mi naprave za merjenje tlaka ne pokaže aritmije. Ob tem pa se mi dozdeva, da imam zelo nizek pritisk za moje mere 176cm, 83 kg. Zjutraj, ko vstanem je včasih tam okrog 105/65 pulz 67. Enkrat je bil celo 98/65 Čez dan pa redko zleze čez 120/70 pulz 80. Pred dnevi mi je zdravnica poslušala srce in ni ničesar slišala, lani mi je naredila EKG, ki je bil v redu, prav tako test za delovanje ščitnice. Kljub temu se me neprestano loteva strah, da je s srcem nekaj narobe. Prosim Vas, če bi lahko malo pokomentirali moje stanje in ali je možno, da je moj strah v zvezi s srcem opravičen.

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem,
lp

Mislim, da ste lahko brez skrbi. Izgleda, da so nihanja višine krvnega tlaka vzrok za motnje počutja.Niso izključeni nastopi prezgodnjih srčnih utripov (ekstrasistol). Priporočam zdrav slog življenja (dovolj gibanja in po možnosti blagablago zmanjšanje telesne teže.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Bil pri kardiologu, ki je opravil UZ in je rekel, da je srce zdravo. Se mi pa pri večjem naporu dogajajo ekstrasistole. Srce zelo močno bije in ko vdihnem dobim ta občutek izpuščenega utripa. Sem pa kondicijsko zelo slab. Ali je to nevarno?
Hm sem tudi kadilec.

Ekstrasistole nastopajo pri zdravih in bolnih srcih tako v mirovanju kot ob obremenitvah. Verjetno imate zdravo srce v katerem se, zaradi psihičnih vplivov, sprožijo posamezne ekstrasistole. Skušajte živeti na čim bolj zdrav način. Po potrebi vzemite blago pomirjevalo (Persen?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani

odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close