Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Tromboflebitis ?

Tromboflebitis ?

Spoštovani S. Rebolj,
zjutraj sem na nogi – oz. stopalu slučajno opazil zelo odebeljeno in otrdelo žilo, veno. Bojim se, da gre za tromboflebitis. Osebna zdravnica mi je povedala, da gre najbrž za udarec, čeprav ne pomnim, da sbi se udaril. Me je pa nekaj centimetrov nižje včeraj zvečer pičil komar, Je morda zaradi tega prišlo do kake reakcije?
Na dotik je trda, kot bi vsak čas počila. Čutim tudi rahle bolečine, predvsem, če si tikam, nato se umiri.

Pripenjam vam sliko, prosim za odgovor. Hvala!
Upam, da bom dobil odgovor, preden bi me kak infarkt 🙂 Star sem 25 let.

[img]http://www.shrani.si/f/2u/co/1tCcXwla/-002.jpg[/img]

[img]http://www.shrani.si/f/1b/xD/3y6wJ1oz/-001.jpg[/img]

Žal na ekrančku mobilnga telefona s katerim tu pa tam z dopusta napišem kak odgovor, na sliki nisem uspel identificirati slikanega dela telesa. Ne vem, za kdaj planirate infarkt, a povezave srčnega infarkta z površinskim vnetjem vene na nogi ni (tudi če gre sploh res za to, kar vas skrbi). Mislim, da sem že s tem pregnal glaven vzrok za vaše vprašanje. Pazite na cesti in lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
res, hvala za odgovor.

Sedajle bodo vidne slike

http://www.shrani.si/f/U/H6/1bBmCVnk/-001.jpg

http://www.shrani.si/f/30/ZE/7lKPWkS/-002.jpg

Želel sem sporočiti še, da čutim trzanje nekoliko višje v predelu, kjer se ravno začne stopalo in občutek imam, da je v povezavi z mojo težavo. Začel sem čutiti tudi bolečine v stopalu, kasneje pa še od kolena navzdol, pa tudi nogo imam rahlo zaspano, med hojo pa zelo “težko”, kot bi nosil mavec.

p.s. bil sem na urgenci in kot vedno, te pošljejo k osebni zdravnici, ki je na dopustu, nato pa reče,:”Jah pa počakajte, mi tudi marsikaj čakamo in ne dočakamo.”
Stvar ni nedolžna, kot se morda sliši.

VSEENO HVALA IN ŽELIM VAM PRIJETNE TRENUTKE NA POČITNICAH!

Ja, zdaj se pa vidi, čče je trdo, je lahko tudi tromb-strdek v povrhnji veni stopala (kar vseeno ni nevarno). V živo, če je zadevo možno potipati, je seveda možno dati bolj zanesljiv odgovor)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
Vendar ne vem, kaj storiti. Zdravnica je rekla, naj dajam obkladke, vendar po mojem to ni ravno najboljše, ker s tem veno zoožam in tako bo pretok krvi skozi že zamašeno žilo 100% prekinjen.

Na koga naj se obrnem? Ker če slučajno se zadeva vrne na normalno mesto, ali to pomeni, da tromb potuje naprej po veni in lahko zaide v glavne vene (globoka venska tromboza) in sem fuč 🙂
Težava je v tem, ker ne vem, kaj storiti. Ali naj čakam, naj ukrenem kaj? Lahko se udeležim športnih aktivnosti ali ne? Lahko sedim? itd.. Na dotik pa je zadeva trda, ker je vena kot kaže prepolna s krvjo, ker je tam moten pretok krvi.

Hvala

Pozabil sem še omeniti, da sem ponoči težko zaspal, ker mi je noga neprestano nagajala. Od “trzanja” v predelu goleni, pa do mravljinčenja, potenja, zaspanosti noge. Danes pa čutim že bolečine višje od stopala, v predelu goleni in na “hrtbni” strani stegna, globlje noter, ravnokar pa me je zgrabilo v predelu vrata in rame. Rahlo čutim pekoče bolečine globlje v prsnem košu.

No, bil sem še pri drugemu zdravniku.

Zadevo je pregledal z UZ, v širino meri 2 mm in dolžino 5,1 mm.

Ne spomnem se, ka jtočno je rekel; omenil je izraz podobno “Galviala”, nekaj v tem stilu in povedal, da ni nič hujšega, da gre za kot nekakšno sluz s krvjo in, da se lahko ponovi. Vzrok zanjo ni znan.

Iščem , pa ne najdem na netu, kako se temu reče.
Prosim, če to temo jutri izbrišete 🙂
Hvala lepa, jaz sem končal.

Lp

Počnete lahko vse, pretok skozi porhnje vene ni problematičen, ker obstajajo kolaterale, torej preplet povrhnjih ven in tudi če se kakšna zamaši ni noben problem….vendar tisto na G bi lahko bil ganglion, torej s sluzjo oz sinovialno tekočino napolnjena tvorba, izboklina, povsem nenevarna, lahko poči sama, lahko se jo pusti pri miru, punktira, operira, rada pa se ponavlja. V glavnem-v nobenem od naedenih primerov je skrb v celoti odveč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close