Najdi forum

tečaj risanja

Želela bi se vpisati v kvaliteten tečaj risanja. Sem gimnazijka in naslednje leto bi se rada vpisala na oblikovni faks. Treba je oddati mopo v kateri so risbe ipd. Zato iščem tečaj ali osebo, ki bi me naučila vsaj dobrih osnov. Če kdo doga pozna ali ve za kak tečaj, naj mi prosim pove. Hvala, LP

Tudi mene zanima… pa vse, kar je v zvezi s sprejemnimi izpiti…

Zelo kvalitetne tečaje risanja prireja akademska slikarka Nuša Lapajne, v Ljubljani, Trnovo, Eiprova ulica (čisto blizu Trnovske cerkve). Pripravlja na vse mogoče sprejemne izpite.
tel: 031 652 142

Ojla
Jest sm delela sprejemce za vizualne komunikacije………..Za to smer so baje sprejemci zlo zahtevni, saj moreš pokazat ogromn smisla na večoh področjih

O to z likovno akademijo mam pa tok za skritizirat. Jest sm kar dost talentirana in sama vem da znam risat in…………….
Ampak na ta faks prideš če maš veze, al pa če maš res ogromn sreče.
O sprejemce sm kar uspešn opravla ampak pač ne spadam med tiste::::::

Na sprejemcih je par nalog
-iz raznovrstnih belih papirjev narediš določeno žival ( par jih maš na izbiro),bistvo te naloge je da čimbol preprost zadaneš karakter živali

-tole nalogo je tešk razllošt – zadet moreš različne pojme v grafični tehniki ( črn tuš, rotringi, akvarel)………jest sm mela za narest organsko in anorgansko produkcijo………kar koli ti pride v zvezi s tem na pamet

-tretja je tihožitje, moreš pa oporablat netransparentne barve, pr tej nalog pokažeš smisu za barve. O tihožitje je ponavad kos lubenice banana jabolko pa še en sok v tetrapaku

-četrta naloga so krokiji po 10 minut al 5 ne vem več

-peta pa je figura v sedečem položaju pa to itak delaš s svinčnikom

No se mi je pa res dal velik napisat,upam da vama bo kej pomagal……..a pa še to sprejemci te fulll izčrpajo trajajo pa 3 dni

Aira vsako leto izide razpis Univerze v Ljubljani kjer natančno piše kaj moraš za Akademijo za likovno umetnost in oblikovanje oddati. Razloženo je za vsako smer posebej od tega kaj moraš oddati v mapi in kakšne naloge boš imela na sprejemnem izpitu.

Toplo priporočam pred vpisom na ALUO da opaviš kakšen tečaj, ker na vse smweri se vpiše veliko kandidatov.

Je pa celo vrsto likovnih sprejemnih izpitov pri nas, delajo se na vseh navedenih šolah:
Seznam je vzet iz https://art-tecaji.com/likovni-sprejemni-izpit/

1. AKADEMIJA ZA LIKOVNO UMETNOST IN OBLIKOVANJE
oddelek za slikarstvo, smer slikarstvo, grafika, video in novi mediji
oddelek za konserviranje in restavriranje likovnih del
oddelek za kiparstvo
oddelek industrijsko oblikovanje, smer industrijsko oblikovanje in unikatno oblikovanje
oddelek za oblikovanje vizualne komunikacije, smer ilustracija, fotografija in grafično oblikovanje

2. FAKULTETA ZA ARHITEKTURO
smer arhitektura
smer urbanizem

3. NARAVOSLOVNOTEHNIŠKA FAKULTETA
oddelek za oblikovanje tekstilij in oblačil

4. FAKULTETA ZA DIZAJN
smer notranja oprema
smer vizualne komunikacije
smer tekstilije in oblačila

5. PEDAGOŠKA FAKULTETA
smer likovna pedagogika

6. BIOTEHNIŠKA FAKULTETA
oddelek za krajinsko arhitekturo

7. FAKULTETA ZA GRADBENIŠTVO
smer arhitektura

8. ZDRAVSTVENA FAKULTETA
program laboratorijska zobna protetika, smer protetika

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close