Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Pikice po cepljenju

Pikice po cepljenju

Pozdravljeni,

hčerka je bila v torek cepljena – obvezno cepljenje pri 6-ih mesecih. Zvečer je dobila vročino malo prek 38, bila je jokava in zaspana.
Ponoči je vročina padla, drugi dan pa se je stanje izboljšalo. Proti večeru in nato naslednji dan pa so se ji po trupu pojavile rdeče pikice, tudi flekci. Ima jih tudi za ušesi in po glavici. Po rokah in nogah ne. Tudi kaka večkrat na dan in sicer vedno po hranjenju. Zaradi tega je zgleda še vedno razdražljiva in jokava. Je to lahko posledica cepljenja?

Pomislila sem na vročinske izpuščaje, vendar imamo doma klimo in tudi zunaj smo samo zgodaj zjutraj in zvečer (čim manj oblečeni).

Hvala za pomoč, Mojca

Spoštovani, stanje je lahko ali stranski pojav po cepljenju ali paje, glede na pestrost klinične slike, ob cvepljenju v ambulanti staknila kakšno virusno okužbo (recimo enterovirozo ali pa 6. otroško) on sedak stvar sovpada. Vsekakor pa o stanju obvestite pediatra. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, pediaterinja je bila obveščena o stanju in je predlagala alergološke teste pred cepljenjem pri letu pa pol.
Pri 11-ih mesecih bo cepljenja z OMR cepivom. Pediatrinja pravi, da ni možen enak odziv kot pri prejšnjem cepljenju, vendar me vseeno zanima, ali obstaja kakšna komponenta v obeh cepivih, ki bi lahko povzročala alergijo?

Še enkrat hvala za pomoč, Mojca.

Spoštovani, pediatrinja ima prav, gre za dve povsem različni cepivi, z različno sestavo. Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
moj sinček je bil cepljen pred vstopom v vrtec s cepivom OMR. Po enajstih dneh so se pojavili izpuščaji po celem telesu razen po obrazu. Sprva me ni obremenjevalo, ker je ta reakcija možna in enako mi je tudi pediatrinja povedala. Sedaj pa me skrbi, ker ta izpuščaj traja že peti dan. Je to možno, da traja toliko časa? je pa takoj po cepljenju zbolel in dobil vnetje ušes tako, da smo bili na antibiotiku hiconcil.

Lep pozdrav in vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani, izpuščaj lahko traja tudi več dni. Kljub temu pa vam svetujem, da o izpuščaju obvestite tudi pediatra. Pri vas se namreč prepleta več dejavnikov: cepljenje, akutna okužba po cepljenju, ki je zahtevala zdravljenje z antibiotikom (in bi se izpuščaj lahko pojavil tudi v sklopu le-te), jemanje samega antibotika (ki lahko povzroča tudi preobčutljivost) …

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
tudi naša hči je 10 dni po cepljenju omr dobila rdeče pikice, jo tudi srbijo. Vročine zaenkrat ni. Ali je to potrebno javiti pediatru takoj, ali se lahko počaka do naslednje posvetovalnice?

Spoštovani, če je izpuščaj edina težava, lahko z obveščanjem počakate tudi do posvetovalnice (le datume si zabeležite). Lep pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close