Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost bolečine po punkciji

bolečine po punkciji

Včeraj sem imela svojo prvo punkcijo. Mislila sem, da bom umrla, tako me je bolelo. Boli me še danes, predvsem ko hočem na veliko potrebo. Pa drugače nisem kakšna mevža – imam kar visok prag bolečine. Kdaj te bolečine minejo? Ali bi bilo pametno iti k zdravniku? Se sme vzeti kakšna protibolečinska tableta?
Meni sestre niso prav nič pomagale tiščati trebuha in tudi dr. ni bil prav nič nežen. V enem trenutku se mi je kar zmeglilo pred očmi. Če bi lahko bi ga najbrž kar brcnila 🙂
No po vsem tem mučenju mi je uspelo pridelati 5 celic – sedaj pa držim pesti in se priporočam vsem bogovom, da se oplodijo in da bo sobotni transfer uspešen, Ker res ne vem, če bi zmogla še enkrat skozi vso to mučenje med punkcijo. Se vdi, da dr., ki to dela kaj takega ni izkusil – če bi, bi sigurno predpisal lokalno anastezijo!!

Sem morala dati malo ven iz sebe, upam, da bo sedaj boljše.

bucha ti kr vzami tableto protibolečinam do transferja še lahko, če se bo situacija poslabšala se pa pojdi pokazat na kliniko, nikar predolgo ne čakaj. Upam da se bo stanje umirilo in držim pesti da bo postopek uspešno zaključen z enim magičnim pluskom 🙂
Je pa tako da pač nekater slabše prenašamo punkcijo,jaz sem po prvi tud rekla da sigurno ne grem več, in po drugi isto pa sem zdaj dala že 4 skozi, ne vem potem kar nekak najdeš moč in voljo boš videla, čeprav res močno stiskam pesti da ti ne bo treba in da bo že v prvo uspelo.
SREČNO!!!!!!!

Seveda lahko vzameš tebleto proti bolečinam, meni je najbolj pomagal Nalgesin, vzela sem 2 na enkrat. Če se bo bolečina stopnjevala in ne ponehovala pojdi na kliniko,lahko te je kaj ranil kjer ni bilo treba ali pa ti grozi hiperstimulacija jajčnikov. Kateri dr. ti je pa delal punkcijo, morda je isti kot meni? Sprašujem zato da se ga drugič ognem v velikem loku kajti lahko se prej zmeniš z kom drugim in če ima čas ti pride narest punkcijo.

Živjo,

jaz ti moram povedat, da mi je bila prva punkcija najhujša. Naslednji dve pa vsakič “lažje”, vsaj toliko da te malo potolažim. Moje osebno mnenje je, da je nekaj odvisno tudi od zdravnika, ki ti jo dela.

Upam sicer, da ti res ne bo treba na novo punkcijo in ti bo že tokrat uspelo.

Drži se!

Za sabo imam dve punkciji, obakrat po 11 celic. Obe sta bili čisto znosni, je pa res, da me je potem po obeh do transferja vse bolelo. Najhujši je bil vedno dan po punkciji, ko sem bolj kot ne ležala. Vzemi kak ketonal. Meni so jih obakrat sestre za s sabo dale.
Drži se in stiskam pesti. 🙂

Zdravo punce,

hvala za vse spodbude. Hvala, ker ste me tako lepo potolažile in mi vlile novih moči. Zlate ste. Vedno mi vlijete optimizma in upanja ob branju vaših postov. Res ste neverjetne.

Danes je že malo bolje – sem se odmajala celo v službo, ker imam en pomemben sestanek. Saj vem, da sem neumna, ampak tako pač je. Napol ležim na stolu v pisarni in samo čakam, kdaj pridejo partnerji. Potem pa hitro domov in v posteljo.
Meni je punkcijo delal Zorn. Ena pred mano je bila čisto navdušena, kako nežen je bil – no jaz nisem tega mnenja.
Sladoled – kdo pa je tebi delal punkcijo?

Sedaj z nestrpnostjo čakam na soboto, da vidim, kako uspešen je bil ISCI. Jaz upam, da se bo vseh 5 razvilo v lepe blastocite – sem kar malo preveč optimistka, a ne?

Tudi jaz mislim na vse vas in za vse držim pesti – naj nam vsem čimprej uspe!!

Hvala punce za vse vaše spodbude. Zelo sem vam hvaležna.
Danes je že bolje, tako da bom preživela 🙂 Sedaj samo še nestrpno čakam soboto – upam, da bo preživelo vseh 5 celic, da bomo imeli 5 lepih blastocit – sem kar prevelik optimist, saj vem, ampak to me drži.

Meni je punkcijo delal dr. Zorn, kaj pa tebi Sladoled?

Držim pesti za vse nas, da nam čimprej uspe.

hvala punce za vse vaše spodbude. Zlate ste.

Danes je že bolje – ne bo mi treba na urgenco.

Sedaj pa samo še čakam na soboto in upam, da se bo vseh 5 celic spremenilo v lepe blastocite – sem prevelik optimist?

Sladoled: meni je punkcijo delal dr. Zorn, kaj pa tebi?

Držim pesti za vse, da nam čimprej uspe.

in še enkrat havla punce, za vso nesebično razdajanje informacij – meni kot novinki zelo prav pride vsak nasvet, vsaka spodbuda, predvsem pa zavedanje, da nas je veliko, ki se spopadamo z istimi težavami.

Lep dan

Hvala punce za vse spodbude in tolažbe. Moram reči, da je že bolje – mi ni bilo treba na urgenco 🙂
Sedaj pa samo še čakam soboto in držim pesti za mojih 5 celic – upam, da se vse spremenijo v lepe blastocite.
Še enkrat hvala vam za vse – ker tako nesebično delite informacije, ki nam novinkam še kako zelo prav pridejo. Ker ste tukaj vedno na razpolago za tolažbo in spodbudo. Ker ste prijazne in pozitivne.
Držim pesti za vse, da bo v naših hišah čimprej otroški jok …
SREČNO PUNCE

Lepe zarodke jutri na transferju!

Hvala Deja za želje.
Pridelala sem 1 blastocito in 1 zarodek malo slabše kakovosti – ta dva so mi vstavili. Ostal je še eden slabe kakovosti, ki ni primeren za zamrznitev, dve celici pa se nista razvili.
Sedaj lepo počivam in pošiljam mojima dvema pikicama pozitivne misli, opogumljam ju, naj se borita za življenje. Upam, da bo pomagalo.

Konec je …
Konec je mojih sanj, da bom naslednjih devet mesecev najbolj srečna oseba na svetu.
Točno en teden po transferju so se začeli izcedki – sprva samo nekaj kapljic, sedaj pa je to že kar močno. Prsi me ne bolijo več …
Tako sem razočarana, da niti jokati ne morem.

Bucha,

sedaj se zjokaj. Naslednjič se bo pa prijelo. Jaz sem se vedno držala načela, da upanje umira zadnje. In je res bilo tako.

Bucha, ne obupaj še, saj je šele en teden po transferju. Krvavitev ne pomeni nujno konca. Lahko, da je odplavala le ena pikica. Počakaj še, bodi pozitivna, čez en teden pa naredi test.
Glavo pokonci!!
Lp, Larisa

hvala punce za vse.
Na žalost se je danes dokončno ulilo, tako da nimam več upanja – seveda bom počakala na soboto in naredila še test (za vsak slučaj), ampak mislim, da ne bo uspeha.
Sedaj se moram samo še naročit, da gremo v jeseni znova.
Držim pesti za vse ostale, da vsaj vam uspe.
In še enkrat – hvala za vso moralno podporo. Zelo dobro dene, ker vem, da me tukaj čaka razumevanje.

Bucha, en topel objem.
Več neuspelih poskusov sem dala skozi. Tako kot ti sem rekla da ne grem več, ker vse kako boli. Najprej fizično potem psihično. Med postopki sem delala prevelike pavze.
Danes sem v sedmem tednu in upam na najboljše. Čimpej pojdi naprej, no, ko boš pripravljena.
Zdaj pa na počitnice in se čimbolj sprosti – srečno!!!

Hoj,

naslenji teden imam že pregled pri mojem ginek. na GK v LJ. upam, da me bo dal takoj v jeseni naprej v postopek. Sem že spet polna upanja in energije, saj je pred mano najprej pregled, potem pa dopust, morje in s tem novo upanje.
Držite se punce, saj prihajajo boljši časi tudi za nas!

New Report

Close