Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Tako sem žalosten in čisto na koncu

Tako sem žalosten in čisto na koncu

Tako sem žalosten in čisto na koncu, da bom verjetno kar konec naredil s sabo.

Kaj se mi je zgodilo?

Smo družina in z ženo imava 4 otroke, od katerih je najstarejši star 10 let. Smo zelo revna družina, kar nas ni sram povedati. V sredo pa se je moji ženi kar nekaj utrgalo v glavi. Dopoldne je bila na enem sestanku, ko je prišla nazaj je vzela najmlajšo in rekla, da gre malo ven. Ostali otroci so bili že na igrišču. Ker jih kar nekaj časa ni bilo nazaj (to zanjo ni značilno) sem šel malo preverit kje so otroci. Nikjer ni bilo nobenega. Dva sosedova fanta sta dejala, da so se odpeljali s taksijem, kam pa ne vedo. Takoj drugi dan sem klical na CSD, kjer so trdili, da nič ne vedo. Pri njih je ni bilo. Šele po 5-ih klicih so mi povedali, da je odšla v varno hišo. ŠOK! Povedal sem jim, da ni bilo nobenega nasilja v družini. Na to so mi na CSD samo odgovorili, da si je zaželela malo v varno hišo.

Šel sem še v šolo, da preverim, če so prišli po spričevala, a so bila spričevala po koncu pouka še vedno v šoli. Učiteljici sta me prav začudeno vprašali, zakaj jih ni bilo v šolo, saj ni noben sporočil, da jih ne bo.

Včeraj sem bil na CSD, a nočejo nič slišati o tem. Imajo me za velikega kriminalca, ker me je marca letos krivo ovadila zaradi nasilništva, potem pa po 2 dneh to preklicala na CSD in sodišču, ker je spoznala kaj je naredila.
Pravijo samo, naj ji pripravim stvari zanjo in otroke in jih bodo odpeljali in ji sporočili, da sem naročil, naj me pokliče.

Kaj naj sedaj naredim? Moje male sončke tako pogrešam, da sem v tako hudi depresiji in se samo sprehajam po praznem stanovanju.

Kdo mi lahko pomaga vsaj s kakšnim nasvetom? Naj še dodam, da je žena hud epileptični bolnik in je bila pred časom na sodišču pri eni tožbi oproščena zaradi neprištevnosti.

Že vnaprej iskrena hvala prav iz srca.

Žalosten očka

Naredi to, kar so ti rekli na CSD. Nehaj se smilit sam sebi in začni spreminjat svoje vedenje. Lahko se obrneš tudi na Društvo za nenasilno komunikacijo, kjer ti bodo lahko pomagali, če boš resnično želel spremeniti svoje vedenje.

Prvo kot prvo kar tako ni šla v VARNO HIŠO…..
Tja se ponavadi zatečejo ženske z otroci, ki so bile žrtve psihičnega ali fizičnega nasilja..
Jaz bi te kot prvo vprašala, kakšen odnos sta z partnerko sploh imela doma za štirimi stenami.
Očitno je med vama nastal nek spor, zaradi katerega se je partnerka odmaknila.
Praviš , da ste revna družina, vem da se bo slišalo grdo,ampak zakaj za vraga imata toliko otrok, če jih nista zmožna preživljat…
Resnično ne razumem kako razmišljata.
To da razmišljaš o samomoru ni nikakršna rešitev, ker s tem ne boš rešil problemov, ampak se jim boš samo izognil…SKULIRAJ SE ČLOVK BOŽJI TER POMISLI NA SVOJE OTROKE, NJIM BOŠ S TEM NAREDIL NAJVEČJO KRIVICO…..
Zavzemi se ter poskušaj nastalo situacijo rešit na pameten način.
Zdaj res ni čas za temne misli , ki ti rojijo po glavi, zavzemi se , poskušaj z partnerko rešit konflikt na pameten način, pogovori se z njo ter ji daj čas za razmislek. Ne razburjaj se po nepotrebnem…

Hvala za tvoj odgovor. Razloga zakaj je šla res ne poznam. Najin partnerski odnos je bil korekten. Kot pri vseh zakoncih je včasih prišlo tudi do konflikta, katerega pa sva vedno gladila s pogovorom, ko sva bila sama in so bili otroci zunaj.

Zakaj imava toliko otrok? Ja, oba sva imela lepe službe, katero pa je najprej zgubila ona, čez nekaj mesecev pa še jaz. Od takrat sva na borzi. Otroci so že bili na svetu in kaj naj sedaj. Rada jih imava.

Vse dajem od sebe, da bi jo lahko vsaj slišal po telefonu, a mi to ne uspe. Če bi se slišala bi se sigurno vrnila, saj je tako nežna duša in ljubeča žena. Žal ne vem kako…..

Saj se ne smilim sam sebi, če si prizadevam vzpostaviti normalen kontakt s svojo družino, kajne?!?

Pa še to:
Včeraj so na CSD od mene celo zahtevali naj pripravim oblačila, voziček, … za najmlajšo in pa za ženo nujno potrebna zdravila

Jaz bom sam to napisala…Tona77 sam pogum in pozitivo v sebe pa bo šlo,verjemi da ja..če že obupaš zaradi soproge-ne SMEŠ OBUPATI ZARADI TVOJIH SONČKOV,KI JIH IMAŠ!!!!!!
Ostalim pa tako-vsak ki komentira,bi moral imeti malo širši pogled,na zadevo,ne tako ozek…ja avtomatsko šine v glavo-šla je stran,torej je bil nasilen..ja pa ja de…ni rečeno,da je to razlog,ni niti rečeno,da je res tam kot trdi CSD…mal sem jezna in besna,na to tako ozko razmišljanje,čim postavi vprašanje moški..če bi pa isto vprašanje in isto zgodbo povedala ženska,bi bili čisto drugačni komentarji in nasveti…ampak brezveze izguba besed,ker bo itak vsak rekel ne ni res…kakorkoli,velikokrat je potrebno globje pogledati na zadeve,kako in kaj je…
Že tu je napaka,da mu CSD ni takoj povedal(čeprav so vedeli)kje so njegovi otroci,saj mu ni odvzeta roditeljska pravica in ima pravico takoj vedeti,kje so…cccc pa taka država..
Tona,res sam pogum in nič drugega,pa če se le da,se pogovori z ženo,če drugega ne bo hotela,vsaj to da imaš stike z malimi..pa srečno

Glej če je v varni hiši bo te stvari potrebovala, ker je nekaj časa ne bo…Pripravi ji stvari, ter ne kompliciraj ker s tem ne boš nič rešil…
Pri vama je očitno problem v komunikaciji, zato se je žena obrnila po pomoč na csd, ki jo je napotil v Varno hišo.
Si morda pomislil, da je tvoja žena preobremenjena z vsem skupaj, ter da z tvoje strani ni dobila dovolj podpore, ampak morda samo očitke, kar je deloma razumljivo , ker si tudi ti najbrž pod pritiskom ….
Glede na to, da sta oba ostala brez zaposlitve je na vama še dodatno breme in stiska, katero sta nevede prenašala drug na drugega in sam vprašanje časa je bilo, kdaj bo kateri od vaju podlegel tem pritiskom….
Predvidevam, da je situacija v kateri sta se znašla ter vajini konflikti + vključujoč njena bolezen izbila sodu dno …in se je žena psihično zlomila….ter zaradi tega zatekla v varno hišo.
Jaz ti svetujem , daj o pustiš nekaj časa pri miru, da se ženska pobere in razmisli kako naprej.Kar se otrok tiče, ne vem sicer ali imaš možnost dobiti kakšno informacijo na csd kako je z njimi…Manjka jim sigurno ne nič, mislim materialno….

.

Ne biti preveč naivni no. v varno hišo ženske s 4 otroci ne gredo kar tako. gospod je v prvem stavku povedal, da bi si kar kaj naredil (nasilje do sebe in manipulacija do drugih). na csd mu niso povedali kje so, ker je tak princip varnih hiš, da nasilneži ne morejo takoj do svojih žrtev. Če ima žena toliko zdravstvenih težav, ji bodo lahko v varni hiši pomagali, če ne drugega, da si vsaj odpočije. on pa naj namesto, da sedaj klicari in paničari, si vzame čas in resno razmisli, kako je bilo vse prej lepo in prav, in da je žena šla samo zato, ker je neprištevna. tega ne pišem, da bi obsojala, ta družina ima veliko težav in gospod naj se ji loti reševat in to na drugačen način kot je počel doslej, saj je očitno, da trenutni rezultat ni dober.

Stopi do najbližjega odvetnika oz. se posluži BPP (čeprav od njih ne bo bog ve kaj) in se pozanimaj, kakšne so tvoje pravice predvsem in zaenkrat glede otrok! Imaš pravico do stika, pogovora, kontakta…
če so ti bili otroci odvzeti in če z njimi ne smeš imeti stika, mora za to obstajati utemeljeni sum nekega (kaznivega) dejanja… Odgovore na to, kaj si storil narobe, da so ti otroci odvzeti, ti morajo dati! Ne odnehaj! Zahtevaj pojasnila!

… v oči me je zbodlo, da si šel kar hitro preverit kje so.
Kar pomeni, da si jih imel pod nenehno kontrolo. Je tvoja žena sploh smela imeti kakšno prijateljico?
Je padala po stopnicah, pa so bili tega krivi epileptični napadi, ali je bilo kaj tvoje pomoči vmes?

glej, trije otroci so bili sami na igrišču. torej so tako veliki, da so jih na CSD komot izprašali.
In 3 otroci bi povedali, da si najboljši očka in da mama laže, če je četrti otrok še premajhen za razgovor.

k72….

Če nimaš pametnejšega nasveta tudi takega ne rabim… Bodi raje tiho ker ne veš kako je bilo. Glede tvoje bedaste izjave o “padanju po stopnicah” imam pa za čas epileptičnih napadov vsa zdravniška potrdila, ker so jo vedno odpeljali v bolnico.

Happy????

..bodi raje tiho?
Doma si imel tudi tak način komuniciranja?

Sem trdila, da se je to dogajalo ali samo spraševala?
Sicer pa, ko mački na rep stopiš, zacvili.

Jaz se ne bom opredelila kdo ima prav in kdo ne….poznam primere ženske, ki so končale v mrtvašnici, ker so vztrajale…..in primere žensk, ki so zviznile v varno hišo, ker so se elegantno hotele rešiti bivšega…………….če se ti dogaja krivica, ti želim vse dobro in vztrajaj……če se ti ne, potem se zavedaj, da za vsako rit šiba raste…za karkoli drugega, pa nisi dal dovolj informacij………….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Žalosten očka, upam da nisem prepozen…

Ne bom sodil, ker se marsikaj dogaja izza štirih sten. Sami veste, kaj se je dogajalo.
Dejstvo pa je, da tudi matere izkoriščajo te institucije. Prav tako so nekateri ljudje dobri igralci in za dosego lastnih ciljev so pripravljeni storiti vse. Predvsem slednje je problem, sploh če so vpleteni otroci. Še večji problem je ta, da oba starša gledata samo na lastne koristi, ne pa otrokovih.
Upam, da ste ali pa boste postali takšen starš, kot se pričakuje. Predvsem to pričakujejo vaši otroci!

Kaj lahko storite?

-sedaj ni čas za sprehajanje po stanovanju, še manj pa za depresijo…
-preteklost ni pomembna. Pomembnejša je sedanjost in prihodnost!
-če jih zelo pogrešate potem boste nekaj ukrenili! Če jih imate radi in veste, da vas tudi oni imajo radi, boste naredili vse potrebno, da boste čim več časa preživeli skupaj!
-morali boste čim prej doseči, da pridete stik z lastnimi otroci, saj ste njihov oče!
-vršite pritisk na CSD kot oče otrokom! Ne bodo vam izdali lokacije. Lahko pa jih sami poiščete. Tega vam nihče ne more preprečiti.
-dosežite trenutni pisni dogovor o stikih. Lahko tudi vložite tožbo za skrbništvo, če si seveda to želite.
-poskušajte ugotoviti vzrok odhoda v varno hišo. Spremenite ravnanje do žene od danes naprej.
-če boste šli na sodišče vam bo s.izvedenec podal mnenje o osebnostnih lastnostih obeh staršev
-veliko truda boste morali vložiti, da dokažete nasprotne (krive) trditve, prijave. Je pa to zelo pomembno, da ste natančni pri svojem dokazovanju, saj ne želite, da se boste počutili kot nekdo, ki to niste. Zato se obračajte na pomoč in na posvete pristojnim.
-če se boste obračali na pristojne institucije, imejte korekten odnos in vaše ravnanje naj bo primerno. Pomembno bo pri nadaljnem postopku.
-bodite vztrajni, strpni, potrpežljivi, vljudni, odločni…
-dokažite sebi in drugim, da niste nasilneš!
-spoštujte ženo, ki je mati vaših otrok.
-vedno imejte pred očmi otroke!

p.s. Lahko pišete na ZS.

Lp, očka12

Očka 12, semvam poslal ZS

Pozdravljen!

Bom kar direktna – delam v takšni službi, kjer obravnavamo Kazniva dejanja Nasilja v družini in izrekamo prepovedi približevanja, pa še do sedaj NIKOLI nisem slišala, da bi se ženska, s štirimi otroci, zatekla v varno hišo, ker se je “pač želela” in ji nekaj ni pasalo… Potem takem, bi Varna hiša bila polna in ne bi bilo prostora za tiste, ki pa imajo resnične težave.
Gospod, nisem pristranska, ker sem ženska, ampak iz vaših “postov” se da razbrat, da niste iskreni. Niste iskreni do sebe, kaj šele do vaše družine. Pa menda ja ni imela napak samo vaša žena, vi pa ste bili popolni moški, v vsem siju in sijaju?!?!
Nekaj je očitno moralo biti narobe, kar v pisanju prikrivate in vaša žena, je moral biti na robu obupa. Naredila je močan korak, katerega pa vi nebi bili sposobni, saj že vnaprej “razglašate”, da boste storili samomor. Vso pravico imate. Vsak človek je odgovoren za svoje življenje, zato pustite ženi in otrokom, da najdejo svoj mir, katerega pa ob vas niso našli, saj drugače, bi ostali pri vas-doma.

Mislim, da je bilje da živita vsak svoje življenje in si uredite primerne stike z otroci, kateri jih bodo osrečevali, in ne obremenjevali (npr. kje je bila včeraj mama, kdaj je prišla domov, s kom je prišla domov…).
Mislim, da morate vi še veliko narediti na sebi, da boste sposobni realno in pristno dojeti dejansko situacijo, v kateri se nahajate.
Poiščite strokovno pomoč – iskren pogovor, kajti le tako boste lahko na sebi nekaj nadgradili.

Lep pozdrav!

Pozdravljena “Mala Zoja”

Hvala za vaš post, a vaše razmišljanje je popolnoma zgrešeno. Na začetku poudarjate neko nepristranskost, ki pa se na koncu izkaže za največjo pristranskost, kljub temu, da nimate popolnih podatkov. Če namigujete na kakršnokoli nasilje lahko kar odnehate, saj tega v naši družini ni bilo.

No, pa ne bom komentiral dalje.

Stvari so se uredile, zaradi nepoznavanja zakonodaje je bila žrtev ene popolnoma “iztirjene” odvetniške pisarne, …. Po parih dneh se je lepo vrnila nazaj, tako da vse štima, brez nasilja, seveda ….ha


tale moj nasvet bo malo čuden, vendar če žene ne ljubiš,se loči čimprej, seveda pa poskrbi, da bodo stiki urejeni tako kot je treba……..jaz zase vem, da kljub otrokom, partnerja ne bi mogla sprejeti nazaj po takšni sceni in po tem, ko bi spoznala, da mu ni do mene (kar je očitno vajin primer)……

vse dobro vam (vsem šestim vplatenim) želim……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sem potrpežljivo spremljal temo do sem, ko se mi zdi primerno “vskočiti”.
Po Gaussu je večina takoj “napadla” avtorja tona77. Nekateri so bili že previdnejši, zelo redki so dopustili možnost, da je ženska vse skupaj inscenirala, kar pa se je nazadnje izkazalo kot glavni razlog za zaplet, ki je bil popolnoma nepotreben. Padle pa so ponovno na izpitu državne institucije. CSD ni preverila vseh okoliščin objektivno in je ženski mirno ponudilo pomoč in kot kaže zavestno z lažmi zavajalo očeta. Drugo je, da je podpiralo ugrabitev otrok s strani matere, ker ni nikjer niti z besedico omenjeno, kakšen interes ob stanju obeh staršev izkazujejo otroci. tretje je zaletavanje kot osel v kopico sena s 1000x zlajnanimi stereotipi, da se dobre službe ne da zgubiti, zakaj potem toliko otrok, takoj neodgovorno ravnanje, 1000 očitkov o nasilju itd., itd….. Vse to so floskule publike, ki se oklene vsake bilke, da bi le zvalila krivdo čim prej na moškega. Službo je danes moč izgubiti prej kot rečeš keks, dobro ali slabo. In vse tiste, ki ste padle z Venere se upravičeno čudite,ker tako kot nič drugega, tudi tega niste sposobne razumeti. Žal. Naša zakonodaja ima v takih primerih očitno “vrzel”, ki pa je nihče ni sposoben zapolniti, tudi najbolj priznani strokovnjaki in politični manipulatorji ne, ker so slovenski javnosti natresli v oči in ušesa zgodbo o posvojitvi otrok istospolnim partnerjem, ki pa je ob množici takih problemov, kot jih je navedel tona77 prav marginalna reč. Toda ne, butasta slovenska javnost na vse pretege razpravlja o nepomembnostih, bistvo pa spregleda. Zakonodaja pa pri nas omogoča take drastične napake in neverjetno število različnih interpretacij istih situacij, da nam je slikoviteje na sodiščih, kot v Indiji koromandiji. Glej in se čudi, kaj ti kaotičlni pravni red v Sloveniji nudi.
No, nežnejši spol, sedaj pa navalite, he, he, he… Če vam ne bom takoj odgovoril, sorry. Grem z otroci na dopust.

Pol pa svizec zavije čokolado :)))))

New Report

Close