Najdi forum

Na internetu obstaja toliko spletnih strani o porabi kalorij pri razlićnih športih ampak skoraj vse pravijo drugače, zato sem se odpravila sem, ker vidim da je vmes tudi nekaj profesionalcev, ki se spoznajo na to. Vem, da je poraba odvisna tudi od spole, teže, starosti, težavnost, telesne pripravljenosti, vneme itd. ampak zanimajo me samo približne številke za mlado žensko, okrog 50 kg. (odgovori me ne zanimajo toliko zaradi hujšanja, ampak zaradi radovednosti 🙂 pa tudi drugim bom lažje svetovala, če bo me kdo kaj vprašal)

Nekje sem prebrala da z hitrim joggingom porabiš 1200 kcal v eni uri? Res ali ne?
pri kolesarjenju nekje 200-250 kcal v eni uri normalnega tempa? Res ali ne?
hoja navzgod po stopnicah – 900 kcal v eni uri?
te so mi najbolj sumljive, zato sprašujem.

drugače pa me še zanima, ali ni isto če npr. cel dan jemo zelo zelo majhne obroke (skupaj zajtk + malica + kosilo recimo 300 kcal) in jih nato porabimo recimo 600 in smo v minusu za 300 kcal + bazalni metabolizem (recimo 1200 kcal). nato za večerjo pojemo recimo 1000 kcal (kar je manj kot BM + tistih 300 kcal iz minusa) in se teh 1000 kcal nekaj porabi, nekaj pa skladišči v telo. nato naslednji dan spet pojemo samo kakih 100 kcal, porabimo pa 600 kcal. a se tistih 500 kcal potem pokuri iz zaloge ki je nastala prejšnega večera? A ni potem vseeno kdaj pojemo več hrane ali zjutraj ali zvečer??

mogoče čisto narobe razmišljam, zato me prosim popravite če imam narobe. aja če je mogoče zgoraj nerazumljivo napisano, samo rečite in bom še enkrat razložila.

Moja enourna poraba kalorij, odvisno od trenutne teže, moje višine in starosti, merjeno na polarju

62 kg/157 cm, pulz nekje v povprečju 78% (pri 50 kg pa lahko odšteješ še 100 kcal):

jogging/nordijska hoja – komaj 400 kcal
kolo, ne čista ravnina – 460 kcal, hrib je čisto druga pesem
hoja v hrib – 420 kcal

Zagotovo pa nobena ženska ne pokuri 1200 kcal v eni uri s tekom, naj bo še tako nabildana! Morda kak moški na tekmi, ko da vse od sebe!

Način prehranjevanja je zgrešen. Zjutraj se je treba najesti, da je dovolj energije za čez dan. S 1000 kcal se lahko nabutaš samo po intenzivnem teku, ko so glikogenske zaloge prazne in to v pol ure po treningu, imenovanem “okno priložnosti”, ko telo ne spravlja dosti v zaloge, oziroma šele potem, ko zapolni izpraznjene rezerve.

Ne se zanašat na te porabljene kalorije, ker niso čisto na mestu, zavaja folk dobesedno, lahko pa bi rekel je približek, torej manj, kot kaže.

hvala obema 😉

mlada ženska, 50 kg…
odvisno koliko je v teh 50kg mišic in koliko % maščob..,starost, vrsta gibanja…

odvisno od velikosti okostja(majhen% ampk vseeno).

na netu imaš par programčkov, ki ti zračunajo približek porabe kalorij v mirovanju…potem pač prišteješ porabo s telovadbo..

vendar le ti tudi ne poznajo tvoje natančne sestave telesa, tko da je vse skup relativno..

ljudem, ki hujšajo bi sicer priporočal približen izračun kalorij, ker točnega ne moreš vedeti razen če na tebi izvedejo par preizkusov, vendar je v prednosti to kar vidijo skozi čas…tko na tehtnici kot po cm in velikosti hlač..

drugače pa…vse podatke, ki jih ti iščeš dobiš z googlom v 5 min iskanja…malo se potrudi:)

tolko razilke med podatki spet ni:)

New Report

Close