Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina NUJNO – ZAVETIŠČE HORJUL POTREBUJE POSVOJITELJE!

NUJNO – ZAVETIŠČE HORJUL POTREBUJE POSVOJITELJE!

Pozabljeni…ker so preveč črni? Ker niso več mladički? Ker niso dovolj posebni za vas?
http://www.youtube.com/watch?v=bjQp3uC0NPk
Očitno.

Zavetišče je prepolno in poka po šivih (več kot 130 živali).
Išče primerne in odgovorne posvojitelje!
Kontakt: 051 30 44 35
http://www.zavetisce-horjul.net[/b%5D

Sm gledala filemček, žal kužka ne moram imeti, me pa mika da bi posvojila eno mucko iz ZH, ampak me skrbi kako bi moj sedajšni mucek sprejel v dom še enega mucka

Moj mucek je star eno leto, kastriran,cepljen, zjutraj ko ve da mora dobiti hrano je zelo prijazen, zavija se okoli nog,mijavka, čez dan najrajši spi na kavču, ob večerih se rekreira s tekanjem po stanovanju, vedno ko ga pobožam prede kot nor, ni rad v naročju, drugače je prijazen mucek. Kakšna muca bi pasala k mojemu mucku???

Živim v hiši, je pa res da ne vem čisto natančno kakšno bo moje življenje v naslednjih 15letih, sem še študentka, trenutno ne razmišljam o svoji družini, denar ni ovira, enostavno sem v dilemi če je pametno da domov pripeljem šeeno mucko. Bi pa ta mucka imela vse kar pač potrebuje (žogic neomejeno, miška pri nas leži v vsakem kotu, 2 praskalnika, od CATITa igralne ovinke, praskalnik, masažni center,pol sedežne) bila član družine neglede na to kaj se zgodi in pa seveda zraven bi imela šee enga mačkona.

Kakšen komentar. nasveti??

dam ti nasvet da čimprej posvoji vsaj še enega mucka,jaz jih imam pet pa ni nobenga problema z njimi.lp

najhuje mi je da berem da bodo živali v ZH evtanazirali vkolikor ne bo novih posvojiteljev, jaz pa imam doma kavč in na njem spi en sam len mačkon. Svetilnik bom poskusila upoštevati tvoj nasvet, čeprav se je malo zakompliciralo pri starših–pravijo samo to:”A ni en maček čisto dovolj” saj jim razlagam da gre tukaj za življenja ampak….

povej jim da imam jaz doma 5 mačkov in da z njimi ni nobenega dela razen da mu vc spucas to moraš pa tako za enga kot za dva

Pri nas je najboljša verjanta ta, da žival enostavno pripelješ domov, potem pa itak živalca postane član družine.Tako sem naredila tudi s prvim muckom in se je obneslo in sedaj mucka ne damo za nobeno ceno.

Čez en teden bom pa to ponovila……….

Samo še to me zanima a bi mogla potem kupiti še en WC–ali bi lahko oba mucka imela enega???

Priporočljivo je, da je v stanovanju/hiši več WC-jev kot mačk (n+1), se pravi za 1 mačko 2, za 2 mački 3…
Pri nas ta zadeva ni funkcionirala, saj oba mačkona hodita v isti WC in ju to očitno niti ne moti, zato smo ostale WCje kar pospravili, tega pa zelo pogosto čistimo in menjamo pesek.

2.7.2010 sva s fantom obiskala Zavetišče Horjul z namenom, da se pozanimava o posovojitvi psa Rexa, za katerega sem na forumu zasledila, da ga bo potrebno evtanazirati (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36504.0.html), če ne bo dobil novega doma. Skrbnica naju je sprejela zunaj ograje zavetišča (kljub temu, da sva prišla v času uradnih ur), vendar žal nisva vedela, da bi se morala za ogled živali predhodno najaviti. Povedala sem ji, da razmišljam o povojitvi Rexa, ker ne želim, da bi ga usmrtili in ker imam izkušnje z negovanjem dolgodlakih ovčarjev. Presenetil me je odziv gospe, ki mi je odvrnila, da mi psa ni potrebno vzeti, ker ga ne nameravajo usmrtiti. Zanima me zakaj potem Zavetišče Horjul oglašuje evtanaziranje določenih psov, če tega dejansko ne nameravajo storiti? Zanimivo je tudi to, da neprestano oglašujejo posvojitve na daljavo, kjer posameznik nameni denar za določeno žival. Sprašujem se, če zavetišče v Horjulu ni postal donosen posel, ki poteka preko oglaševanja o usmrtitvi živali. Kakorkoli že, priznam, da sem bila nad obiskom v zavetišču izjemno razočarana.

Hja, za ogledovanje živali je namenjen ZOO.

Posvojitev na daljavo je sistem, kako nabrati vsaj nek določen del financ za oskrbo živali, ki so v zavetišču že več kot 30 dni. Občine namreč krijejo samo 30 dni nastanitve (s samo osnovno oskrbo), vsak nadaljnji dan v zavetišču gre na stroške zavetišča (to vključuje veterinarsko oskrbo, hrano, zdravila, opremo, igrače, vodo, ogrevanje, nastanitev, oskrbnike itd.).

AnjaH, zakaj pa psa ne bi posvojila ne glede na to če mu grozi evtanazija ali ne? Pes potrebuje dom in ne more mesece in leta čakati v zavetišču (ker je zavetišče mišljeno kot prostor za rehabilitacijo in čakanje na nov dom, ne pa stalna nastanitev za žival za to zavetišča nimajo kapacitet, prav tako sistem financiranja tega ne omogoča in morajo tako živali 31. dan nameščati na lastne stroške.). Seveda pa je za psa in skrbnika dobro in prav, da se psa ne posvoji “iz usmiljenja”, ampak zato ker si z njim želimo preživeti naslednjih 5, 10, 15+ let. Psi namreč niso hvaležni, ampak imajo svoje zahteve in potrebe, ki jih je potrebno kot skrbnik zadovoljevati dan na dan (predvidevam, da ti to veš, pišem zato, ker se mnogokrat reklamira posvojitve iz zavetišča kot način reševanja, ki ima za posledico večno hvaležnost posvojene živali).

Še nekaj: mnogokrat se kdo pritoži, če vodje zavetišč ne dovolijo prostega vstopa v zavetišča in ogleda živali.

Temu je tako zaradi dobrobita živali (ki jih vsak prihod neznanih ljudi vznemiri), zaradi veterinarsko – sanitarnih ukrepov (da se iz zavetišča in v zavetišče ne prinaša okužb) in tudi zaradi tega, ker mora v zavetišču, da delo in oskrba živali tečeta čimbolje, vladati red in rutina (saj je potrebno primerno oskrbeti veliko število živali, rutine tako ne moreš prekiniti, če ne želiš, da kdo ne čaka predlogo na izpust ali večerjo ali zdravila).

Predstavljajte si, kakšen hrup in vznemirjenje nastane, če bi se večkrat na dan vsak obiskovalec zglasil pri pesjakih, počohal katerega psa, vsi ostali bi lajali po svojih boksih in pozdravljali obiskovalca, zavetišče bi imelo pa med drugim še probleme s sosedi zaradi povzročanja hrupa.

Ti pa si TRAPA! Ne znaš brati, da je želela psa posvojiti?? Psa, za katerega so grozili, kot že velikokrat, da ga bodo usmrtili??
Ali pa si ga po tvoji pameti ne bi smela priti pogledati ampak morda naročiti na dom kar po pošti?
Ma daj, bodi raje tiho YO!

Glej, napisala je, da je prišla v času URADNIH UR. Torej, v čem je finta??
Moje mnenje je, da, če se gre psu za življenje, bi morali narediti izjemo in jo spustiti noter, tudi če bi prišla izven uradnih ur. Pa ni. Prišla je ob pravem času. In izgovor, da bi se morala najavit, je pač iz trte zvit.

Tudi meni se zdi, da se grejo tam mutne posle…

Jasno piše na njihovi spletni strani, da se pokliče v času uradnih ur se predhodno dogovoriš za obisk, Kaj spet tukaj ni razumljivo?
In ja, psov, mačk, dihurjev, zlatih ribic, če češ dinozavrov se ne posvaja zaradi “kokr reševanja”, ampak iz popolnoma drugih razlogov.

Čakaj malo, greš se neko veliko zaščitnico živali, potem se boš pa sklicevala na neke birokratske bedarije…. prišla je v času uradnih ur, česa ne razumeš??? Da ni najprej poklicala in jih opozorila, da prihaja?? Zakaj pa? Morajo pred obiskovalci kaj skriti???
Očitno!!
Na veliko stokajo, naj pridejo posvojitelji, ker bodo pse usmrtili, ko kdo pride ga pa odženejo. Tu nekaj zelo smrdi!
In če grozijo s smrtjo morajo vedeti, da bo velika večina,če bo hotela prav tistega psa, prišla prav zato, da ga reši.
In ti horjulski pametnjakoviči ga po tvoji logiki ne bodo dali, ker psa ne smeš vzeti zato, da bi ga rešil. Bedni ste res!

No, mi je kar jasno, zakaj psa niste dobili. Jaz vam ga tudi ne bi zaupala ob takih izpadih.

Izpadih? Ti pa si dobra! Izpade imajo v zavetišču HORJUL.
In imaš prav, jaz res nikoli nisem dobila psa v zavetišču, sploh pa ne v tistem. Sem čisto z drugega konca. Imam dva svoja psa in sem redna sprehajalka psov iz azila v svojem kraju.

Ne pravijo zastonj, da je napad najboljša obramba. Ampak s svojim napadom o izbruhih si se samo osmešila.
Nimaš nobenih pametnih odgovorov na moja vprašanja, potem pa streljaš take kozle. Ah ja…

Zakaj bi ti pa jaz kaj odgovarjala? Zgoraj napisano je moje osebno mnenje. Za ostale odgovore se obrni na omenjeno zavetišče.

Ravnanje Polone se mi zdi čisto pravilno.

Je pa moja prijateljica lani v ZH posvojila mucka ( v času uradnih ur, vse dogovorjeno) in kot mi je povedala so tudi posvojitveno pogodbo podpisali kar na avtomobilu, mucka pa jim je tudi prinesla do ograje.To mi pa je malo čudno.

Mene samo nekaj zanima. A imate tudi sicer navado, da ljudem nenapovedano uletavate v stanovanja, na obiske ipd.?

New Report

Close