Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija razlaga izvida uz srca in CEM

razlaga izvida uz srca in CEM

Lepo pozdravljeni,upam da si boste vzeli malo časa in mi odgovorili po domače kaj kažejo naslednji izvidi. Imam 68 let, jemlem naslednja zdravila. Ultrazvok srca sem opravila zaradi tega ker se zdravim zaradi visoke pritiska in pa vedno imam tudi v mirovanju visok pulz do 120 utripov.

LORISTA ( 100mg),,,,PLAVIKS,,,,EUTHYROX ( 125),,,,TERTENSIF (1,5mg),,,,,AERIUS ( 5 mg),,,,, ATORIS (40mg),,,,,,,,,,,,,,AMPOLIN ( 5 mg ),,,,,GLUCOBAY ( 100mg)

UZ SRCA

Zaradi konstitucije je pregled mozeno opraviti le iz aplikalne projekcije. Levi prekat je normalne je normalnij dimenzij, stene niso zadebeljene, globalna sistolna funkcija je dobra, nekoliko slabše se krči apikalni del posteriorne stene LV apikalni del lateralne stene LV. diastolna disfunkcija levega prekata 1stopnje. oba preddvora sta normalno velika.
AORTNA ZAKLOPKA: je brez večjih posebnosti
MITRATNA ZAKLOPKA:blaga insuficienca
TRIKUSPIDALNA ZAKLOPKA: blaga insuficienca
PERIKART: razprta perikaldilana špranja za DV do 0,4cm

MNENJE: svetujem diagnostiko izhemične bolezni srca

Odpravila sem se do svoje osebne zdravnice po napotnico za obremenitveno testiranje srca. Izvid je sledeč

EKG sin. ritem, fr. 89/min. intermediarna os, nakazani znaki obremenitve LA.

SPIROMETRIJA: FVC 3700ml ( 134% norme ), FEV1 2700ml ( 116% norme ), Tiff. ind 73%

Izvid obremenitvenega testiranja

Dosega obremenitev do 90W ( 4.6 MET, 73% maks. predv. obremenitve ), sr. fr. do 140/min. ( 90%maks. predv. sr. fr. ) KT do 150/113mmHG, dvojni produkt 15. 207, 2 VEZ na 1. st. obremenitve, 1 VEZ v fazi počitka, brez ishemičnih sprememb, brez prsnih bolečin, test prekinjen zaradi zadihanosti ob tem bolečnost kolen.

MNENJE: negativen test koronarne rezerve,hipertenzivna reakcija na napor
MNENJE: negativen test koronarne rezerve, hipertenzivna reakcija na napor, svetujem redno merjenje KT ter zapisovanje meritev zaradi morebitne korekcije antihipertenzivne terapije

MOJE VPRAŠANJE: ali je normalno da imam tudi v mirovanju srčno frekvenco do 120utripov,naj povem da imam protisk u mejah normale zaradi jemanja tablet, in pa ali lahko vse tablete ki jih jemlem zjutraj uzeti vse naenkrat kot sem jih do sedaj

Iz seznama zdravil v vašem dopisu lahko sklepam, da se zdravite zaradi visokega krvnega tlaka, alergične bolezni, sladkorne bolezni, povišanega holesterola v krvi, motenega delovanja ščitnice, trenutnega vnetja ter preventivno proti možganski kapi in srčnemu infarktu.
Pri UZ pregledu srca so ugotovili rahlo moteno delovanje dveh zaklopk (mitralna in trikuspidalna zaklopka) in rahlo nezadostno prekrvitev srca. Priporočili so dodatne preiskave.
V posnetku EKG so ugotovili blago obremenitev levega preddvora. Funkcija pljuč je v normalnih mejah. Pri CEM niso potrdili slabše prekrvitve srca pač pa visok krvni tlak.
V vašem dopisu ni nobenega podatka o vašem počutju, mislim pa, da ste zadovoljivo zaščiteni pred popuščanjem srca, srčnim infarktom in možgansko kapjo. Skrbite, da boste imeli zadovoljivo znižanje povišanega krvnega tlaka. Zdravila jemljite naprej kot do sedaj. Navedli ste, da imate stalno pospešeno delovanje srca. Stanj, pri katerih je delovanje srca pospešeno je kar več (preživahno delovanje ščitnce, slabokrvnost, živčnost, popuščanje srca, vnetne bolezni, itd.). Posvetujte se z izbranim zdravnikom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close