Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Dvojni vid

Dvojni vid

Pozdravljeni!
Že slab teden mi moja hči, stara ravno 7 let, jamra, da vidi dvojno sliko. Torej skoraj vsak dan vsaj po enkrat mi potoži, da vidi dvojno. Ne sicer za dolgo, vendar vseeno me zanima, kaj bi to lahko bilo. Ali je potrebno obiskati okulista..bo potrebovala očala? Ali je lahko kaj hujšega?
Pred 14 dnevi se je tudi cepila proti klopnemu meningoencefalitisu. Ima morda kakšne stranske učinke to cepljenje? Danes zjutraj pa ji je iz nosu tekla tudi kri…je povezano tudi kaj s tem?

Res me skrbi, zato vas prosim za hiter odgovor!

Že vnaprej hvala in krasno poletje vam želim!

Roža

Dvojni vid je potrebno pojasniti, pregled pri očesnem zdravniku je zelo priporočljiv.
Po cepljenju s cepivom FSME Immun Junior so sicer opisane prehodne motnje vida, ne pa dvojni vid, ni pa mogoče izključiti povezave:
http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-005710.pdf&dir=pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo!
Zopet se vam oglašam…evo pregled pri okulistu sve dale čez. Ni opazil nobenih posebnosti, vidi odlično..tudi sicer ni posebnosti. Pravi, da bi morda šlo lahko za kakšno momentalno odstopanje roženice, al nekaj takega sem ga jaz razumela in da se da to z vajami urediti. NI bil pa čisto siguren, zato nam je dal napotnico na očesno kliniko, kjer nam bodo povedali nekaj več.

Imam pa še nekaj pomislekov…ali je možno, da je to lahko kaj povezano z mačko? Namreč, pred tem dvojnim videnjem, je dobila na levi roki nekakšne fleke..kot nek osip, oziroma kot bi bila suha koža. En krog je premera 2 cm, potem pa še nekaj flekcov manjših. Na otip je hrapavo, ni pa močno rdeče..tako bolj bledo. Ima najmanj dvakrat tedensko stik z mačko, pa me skrbi, da ni mogoče povezano kaj s tem. K sem že slišala, da obstaja neka ta mačja bolezen, ki je tudi lahko precej nevarna. Ima lahko to kakšno povezavo?

Saj vem..ne smem misliti na najhuje, a nekdo me je prav grdo prestrašil in mi omenil, da dvojni vid lahko pride tudi zaradi tumorja v glavi. Kakšni so simptomi? Ker kri, gibalne spretnosti…vse je ok.

Joj, tako me skrbi, zato vam nadvse hvala, za kakršno koli pomoč ali nasvet. Kajti na očesni kliniki ne vem, kakšna je čakalna doba-napotnico sem že oddala in verjemite mi, da bom prav težko dočakala ta dan pregleda!

Sicer pa bo sedaj dobra dva tedna, kar se ji dvojni vid še vedno pojavlja 1-2/dan. Če si med tem dvojnim videnjem eno oko pokrije, vidi pa normalno.

Se vam opravičujem za vse zmešano napisano….a upam, da kljub temu razberete moje skrbi!

Hvala najlepša in lep topel pozdravček!

Ali so na pregledu širili zenico in z lučko pogledali v oko?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo!
Ja se vam opravičujem, ker nisem bolj podrobno opisala. Zenic ni širil…..če to mislite z kapljicami. Z lučko pa jo je temeljito pregledal ja-čisto od blizu. Je morala gledati v levo, desno, gor, dol.

Upam, da sem vam odgovorila. Kaj menite vi na vse to?

Hvala!

Lp!

Če prav razumem, je bilo očesno ozadje pregledano pri normalni zenici (brez širjenja), Potem ste lahko gotovi, da je okulist pregledal tudi papilo vidnega živca, pri kateri je že zgodaj vidno, če se dogaja kakšen tak proces, ki ste ga omenili. Vseeno pa svetujem pregled pri otroškem nevrologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close